Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jūnija sākumā Mūsas trasē unikāls autosporta notikums: apvienoti FIA Eiropas autokrosa un Latvijas autokrosa čempionātu posmi

Gaidāmas lielākās autokrosa sacensības Latvijā – Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotā Eiropas autokrosa čempionāta un Latvijas autokrosa čempionāta 2023. gada sezonas otrie sacensību posmi. 3. un 4. jūnijā leģendārajā «Mūsa Raceland» trasē sacentīsies teju 120 Latvijas čempionāta dalībnieku un ap 60 labāko Eiropas autobraucēju, informē Zane Lielkāja-Gerika, Eiropas un Latvijas autokrosa Bauskā pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto, autors Kalvis Zaļaiskalns.

Sacensības tiks aizvadītas divu dienu garumā – sestdien 3. jūnijā, un svētdien, 4. jūnijā. Zane Lielkāja-Gerika, skaidro, ka šogad Eiropas čempionāta dalībnieki sacentīsies trīs bagiju klasēs: Super Buggy, Buggy 1600, kā arī Junior Buggy. Dalībnieku sarakstos redzami arī pašmāju sportistu pieteikumi. Pašlaik zināms, ka līdzi varēs just pieciem autosportistiem. Uz starta Buggy 1600 klasē, 26 dalībnieku konkurencē, Andris Kuļikovskis un Māris Līcis. Jaudīgākajā klasē Super Buggy, 18 dalībnieku konkurencē, Ervins Grencis, Juris Kuļikovskis un iepriekš jau minētais Māris Līcis, kas gan ir interesants pavērsiens, jo sportists pieteicies divās klasēs.

Šis gads atnesis arī jaunumus, kopā ar Eiropas čempionātu, savus startus «Mūsā» piedzīvos arī teju 120 Latvijas autokrosa čempionāta un kausa braucēji. Eiropas un Latvijas autokrosa Bauskā pārstāve Z. Lielkāja-Gerika informē, ka trasē redzēsim piecas bagiju un četras salonautomašīnu klases. XTM Mini bagiji 18 braucēju sastāvā, Junior Xtreme bagiju klasē 10 pieteikumi, Xtreme bagijos sacentīsies 14 sportisti, jaudīgajā B1600 bagiju klasē 8, bet skatītāju iemīļotajā B6000 bagiju jeb «krokodilu» klasē 6. Salonautomašīnu klasēs visplašāk pārstāvēta būs 2000 Super klase, pieteikumos 25 uzvārdi. Open klasē 13 braucēji, Vaz klasika uz starta 10, bet 1600 klasē 11 braucēji.

Jānis Bergs, Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs, pastāsta, ka šo gadu uzsākuši ar dažādiem uzlabojumiem trasē, lai veicinātu trases attīstību. Viņš akcentē, ka sacensībām pieteikti ļoti labi sastāvi dalībnieku sarakstos, gaidāmi ap 60 braucējiem trīs Eiropas čempionāta klasēs, vairāk nekā iepriekšējos gadus. Spēcīgi latviešu braucēji – Andris un Juris Kuļikovski, Māris Līcis, Ervins Grencis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Liels prieks, ka Latvijas čempionāts ir ļoti audzis, gandrīz 120 mašīnas uz starta. Gandarījums apvienot šos divus spēcīgos čempionātus un radīt skatītājiem lielākos autokrosa svētkus Baltijas reģionā. Noteikti aicinu visus nākt un piedzīvot lielisku pasākumu, atbalstot gan vietējos varoņus, gan Eiropas braucējus, cīņas būs spraigas, līdz pēdējiem milimetriem. Skatītājiem būs interesantas abas sacensību dienas, pasākums visai ģimenei, ar gardu ēdienu un dažādām izklaidēm mazākajiem faniem. Kvēlākie fani droši var ierasties ar teltīm un būt sacensību karstumā visu pasākuma norises laiku. Šajā gadā esam spējuši piedāvāt pieejamākas cenas skatītājiem, kā arī iespēju apmeklēt pasākumu pēc izvēles – vienu vai divas dienas,» skaidro J. Bergs.

Savukārt Arnis Odiņš, Latvijas autokrosa kustības virzītājs Latvijā, atzīst, ka šī ir unikāla iespēja – apvienot Eiropas un Latvijas čempionātus, kur mazajiem braucējiem savos pirmajos soļos autosportā ir iespēja būt blakus lielajiem vīriem, kuri «vago» Eiropas trases. «Domāju, ka ikviens šo nedēļas nogali Bauskā atcerēsies ilgi. Trase noteikti būs sagatavota augstākajā līmenī un izturēs lielo dalībnieku skaitu visu sacensību laiku,» apliecina A. Odiņš.

Turklāt viņš teic, ka latviešu sportistu sastāvs Eiropas čempionātā liek noprast, ka redzēsim kvalitatīvas un spraigas sacīkstes. Latvijas čempionāts aktīvi strādā, lai piesaistītu jaunos braucējus autokrosam, tāpēc prieks redzēt, ka aktīvi šajā sezonā aug XTM Mini bagiju un Junior Xtreme klases.

Publicitātes foto, autors Kalvis Zaļaiskalns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.