Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kāda būs Saulaines skolas nākotne? Deputāti plāno uzklausīt Kandavas tehnikuma vadību

Kā karsts kartupelis politiskajās diskusijās vēl aizvien mētājas Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības liktenis. Pirms pieņemt kādus lēmumus, Bauskas novada domes deputāti plāno uzklausīt Kandavas tehnikuma vadību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aktualizēts jautājums par Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības attīstību. Foto – Ivars Bogdanovs, “Bauskas Dzīves” arhīvs.

Maijā jautājumu par Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālo struktūrvienību aktualizēja Bauskas novada domes deputāts Ingmārs Līdaka, lūdzot skaidrot, kāda nākotne izglītības iestādei paredzēta. Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka pašvaldība vispirms vēlas sagaidīt konkrētus plānus vai rīcību no Izglītības un zinātnes ministrijas vai Zemkopības ministrijas, lai varētu plānot turpmāko sadarbību un Saulaines izglītības iestādes attīstību. Tomēr pēc I. Līdakas aicinājuma pieņēma lēmumu aicināt jūnijā uz izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdi arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma vadību, lai saprastu viņu viedokli pašreizējā situācijā.

Deputāts I. Līdaka jautājumu aktivizēja pēc vairāku Bauskas novada iedzīvotāju lūguma, tai skaitā arī Jāņa Kovala. Lai arī J. Kovals dzīvo Vecumniekos, viņš uzskata, ka tas ir aktuāls jautājums visam novadam. «Strādājot ar attīstības programmu un attīstības plānu nākamajam periodam, visi teica, ka profesionālā izglītība ir ļoti būtiska. Sazinoties ar struktūrvienības vadītāju un parunājot, sapratu, ka skaidrība, saprašana un sadarbība ar Kandavas tehnikumu nenotiek tik labi, kā gribētu. Ir bijušas vēstules pašvaldībai no struktūrvienības vadītājas. Tāpēc vēlējos noskaidrot, kā šie jautājumi virzās uz priekšu. Politikas plānošanas dokumentos par Saulaines skolu ir divi teikumi, pretim nav finansējuma un mērķa,» norāda J. Kovals.

Viņš atzīst, ka, kopš vairs nav aktīvajā politikā, grūti pateikt, ko no idejām, kuras minētas priekšvēlēšanu programmā un pēc tam arī dažādos plānos, īsteno. «Primāri jāsaprot Izglītības un zinātnes ministrijas viedoklis un Kandavas tehnikuma vadības viedoklis – kā tur redz struktūrvienības attīstību. Jādomā, kā sadarbībā ar pašvaldību to veicināt un padarīt plašāku. Ja neredz attīstību no Kandavas tehnikuma puses, jādomā par citu variantu. Nevar tā būt, ka iestāde darbojas bez attīstības vīzijas. Bija taču daudz ideju, saistītas gan ar mūžizglītību, gan profesionālajiem kursiem, ko varētu  realizēt, izmantojot esošo potenciālu. Ir jādomā, kā attīstīt, lai mūsu novada jaunieši neaizplūst projām,» tā J. Kovals.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde notiks 15. jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Vai J.Kovals no Vecumniekiem ir tas pats J.Kovals, kurš savulaik nekādi neprata uzrakstīt izglītības stratēģijas dokumentu…? Vai tad nāk vēlēšanas:)…?

  8
  2
 2. Nav naudas no pašvaldības, kāda vēl attīstība tur var sanākt… Tas ir pirmais, kas ir jāizdara…. Un tad var veidot nākotnes vīziju par šo skolu!

 3. Ja neviens ,kas atbildīgs par šo skolu nevar izdomāt gadiem ko darīt ,vajag klapēt ciet,nevajag lieki izmest naudu!

  4
  7
 4. Vairākas skolas nepieciešams reorganizēt, kapēc nesakārto visu pēc kārtas? Ar ko nodarbojas izgītības pārvalde?
  Vai tiešām visās vidusskolās mācās ģēniji? Vai nav darba vietu , kur strādāt novada jauniešiem? Patiesībā neviens par šo neatbild!

 5. Kārtējo pansionātu, var arī deinstitualizāciju.Saulaine vilks uz 20 miljoniem. Ko vēl vairāk var vēlēties!

  5
  2
 6. Nav mācāmo , nevajag skolas , aizklapē skolas , nevajag skolotājus – veiksmes stāsts turpinās .

  5
  3
 7. Būsim reālisti, ja Saulainei, kaut kas nepieciešams, tas tiek izteikts Kandavai, un Kandava meklē finansējumu. Šajā gadījumā, vai nu Saulaine neprasa saprātīgus skolas uzlabojumus, vai arī Kandavai netiek piešķirts pietiekami liels finansējums.
  Neesmu dzirdējis par šādām problēmām no Cīravas.
  Manuprāt Saulaines skolas pārvalde neprot izklāstīt savas velmes un pietiekami necenšas komunicēt ar Kandavas pārvaldi. Ja Saulaine visu laiku neliktu mierā Kandavas pārvaldi, tad nebūtu tēma par to ka iestādes nesadarbojas, bet būtu tēma par to, ka Kandava nedod finansējumu, vai arī tēma par to ka Saulaine neattīstas vispār nebūtu.

  9
  2
 8. Man būtu žēl ka visu taisām ciet Man mācās dēls viņām ļoti patīk Saulaines tehnikums nākamais lauksaimnieks 🤔☝🏻🙏🏻tehnikumu neaiztikt 😇

 9. Beidzot Saulaines skolā viss sāk notikt uz labo pusi! Gadiem viss trūdēja.. Ko darīja iepriekšējie 😉 Kur bijāt agrāk? Kāda Cīrava? Tur ir vēl nabazdīgāk. Vai patiešām neko labu neredzat?? Vai iepriekšējā periodā nebija drosmes ko ieteikt??

 10. Interrsanti gan kas tad Saulainē notiek uz labo pusi tur vajadzētu kaunēties ne tur ir materiāli tehniskā bāze ne kopmītnes

 11. Višķu tehnikumu likvidēja, bet tagad ieguldīšot 10 miljonus lauksaimniecības izglītības centra izveidē. Saulaine iet to pašu ceļu un prognozes par 20 miljonu apgūšanu var būt diezgan ticamas.Vispirms likvidēt un tad izšķērdēt naudu “atdzimšanā” ! Kur ir loģika?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.