Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kaimiņtautas gūst pieredzi un uztur draudzību


Pasvales Lēvenes pamatskolas kolektīvs iepazīst mūsu izglītības sistēmu un Bauskas apskates objektus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PEDAGOGI NO PASVALES pēc sarunām par mācību darbu Bauskas pamatskolā devās ekskursijā pa Bausku. Gids – Bauskas muzeja direktors Aigars Urtāns. Foto – Ivars Bogdanovs

Bauskas pilsētas pamatskolā piektdien, 7. jūnijā, viesojās viņu draugi no Lietuvas – Pasvales Lēvenes pamatskolas. Vizītes laikā tika runāts par abu iestāžu pieredzi mācību darbā, kā arī apskatīta Bauska.

Bauskas pilsētas pamatskolas (BPP) un Pasvales Lēvenes pamatskolas draudzība ilgst jau vairāk nekā desmit gadus, un katru gadu mainīgi iestādes dodas ciemos viena pie otras. Pēdējo reizi Lēvenes pamatskola pie draugiem Bauskā bija ieradusies Mātes dienā, kad dejotāji no Lietuvas uzstājās skolas koncertā, laikrakstam pastāsta BPP direktors Jānis Rumba.

Iepazīst dažādas mācību metodes
Pasvales Lēvenes pamatskolas kolektīvs apskatīja pilsētas pamatskolas telpas. Pēc tam abu skolu pedagogi devās uz fizikas kabinetu, kur tika vērtēta abu skolu pieredze mācību procesā, centralizēto eksāmenu kārtošanas nianses un līdzīgas tēmas. BPP angļu valodas skolotāja Maruta Korpa viesus iepazīstināja ar dažādām mācīšanas metodēm un digitālajiem rīkiem, ko var izmantot mācību darbā, –
«ēdienkartes» princips, klases darba sadalīšana «stacijās» un citām interesantām pieejām. Lēvenes pamatskolas kolektīvs izrādīja interesi par šīm metodēm un piefiksēja sev saistošākos rīkus un pieejas.
Pēc darbīgas pēcpusdienas BPP direktors Jānis Rumba aicināja viesus doties ekskursijā pa Bausku, kuru vadīja Bauskas muzeja direktors Aigars Urtāns. Ceļā uz Bauskas rātsnamu «Bauskas Dzīvei» bija iespēja uzrunāt Lēvenes pamatskolas direktori Linu Rauckieni un skolotāju Liudmilu Gertieni, lai apzinātu izglītības procesu situāciju kaimiņvalstī. «Mazākos ciemos skolas Lietuvā arī tiek slēgtas, un mācības tiek organizētas lielākās pilsētās. Viens no kritērijiem, lai likvidētu skolu, ir mazāk nekā astoņi skolēni vienā klasē, – šādā situācijā iestādei draud slēgšana,» stāsta L. Gertiene. Direktore L. Rauckiene papildina, ka reizēm tiek apvienotas divas klases vienā, taču ir situācijas, kad arī šāds modelis nestrādā skolēnu trūkuma dēļ, un likums ļauj apvienot divas dažādas klases vienā tikai pamatskolā – vecākās klasēs šāda opcija nepastāv.

LINA RAUCKIENE, Pasvales Lēvenes pamatskolas direktore.

Skolotāju trūkums arī Lietuvā
Pasvales rajonā reformas ietekmē lielākajām skolām tika pievienotas mazākas mācību iestādes, kas tagad strādā kā lielo skolu filiāles. Pasvales pilsētā trīs skolas ir apvienotas vienā, taču rajonā ārpus pilsētas darbojas vēl trīs ģimnāzijas un viena pamatskola. Skolotāju trūkums arī Lietuvā ir aktuāla problēma – pašlaik Lēvenes pamatskolā tiek meklēts matemātikas, lietuviešu valodas, angļu valodas, mūzikas un sociālo zinību skolotājs. Ar katru gadu šī problēma kļūstot arvien lielāka, jo jauni cilvēki nevēloties strādāt skolā.
«Pats svarīgākais šādā sadraudzībā ir pieredzes apmaiņa starp skolotājiem, iestāžu vadītājiem, institūcijām – cits no cita varam mācīties. Šodien iemācījāmies dažādas jaunas mācīšanas metodes no latviešu kolēģiem, kas bija ļoti interesanti,» atzīst L. Rauckiene, «sadraudzība ir arī skolēnu vidū. Šogad mūsu tautas deju dalībnieki uzstājās Bauskā māmiņdienas pasākumā. Arī bērniem došanās uz kaimiņvalsti, kur viņiem ir iespēja parādīt savas tradicionālās dejas un iepazīties ar jauniem draugiem, ir motivējoša un svarīga. Šajā smagajā laikā ir ļoti nozīmīgi kopt draudzību un turēties kopā.» ◆

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.