Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Kalna svētību kopienas” nolīgtais būvuzņēmējs Skaistkalnē nelegāli nodarbina strādniekus

Valsts darba inspekcija pirmajā pusgadā Bauskas novadā veikusi 108 pārbaudes, no tām 45 apsekojumi bijuši būvobjektos, atklājot vairākos objektos bez rakstiska darba līguma strādājošus cilvēkus, portālu informēja Valsts darba inspekcijā (VDI).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Skaistkalnē tiek īstenoti klostera ēkas konservācijas darbi. Foto: www.bauskasdzive.lv

Pārbaudes klātienē VDI atsāka līdz ar ārkārtējā stāvokļa atcelšanu valstī, kas tika ieviests Covid-19 pandēmijas dēļ, laika posmā no pērnā gada 11. oktobra līdz šī gada 1. martam.

Bauskas novada teritorijā valsts uzraudzības un kontroles īstenošanu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā veic divas Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas vecākās inspektores: Liene Bundzinska un Līga Jansone.

Zemgales reģionālās VDI vecākā inspektore Liene Bundzinska informēja, ka nolūkā veikt pastiprinātas pārbaudes par darba aizsardzības normatīvo aktu, kā arī darba tiesību normatīvo aktu ievērošanu būvobjektos, šogad mūspusē inspektori apsekojuši vairākus būvlaukumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavā pārbaudes veiktas Skolas ielā 37, kur tiek īstenota Iecavas vidusskolas pārbūve, Baldones ielā 65, kur būvē jaunu VUGD depo, Skolas ielā 19, kur Iecavas pamatskolai izbūvē jaunu sporta zāli, kā arī Iecavas pagasta “Smiltaiņos”, kur rekonstruē Valsts sociālā aprūpes centra “Zemgale” dzīvojamo korpusu.

Vairāki objekti apmeklēti arī Skaistkalnē. VDI inspektori pabijuši Skaistkalnē, Skolas ielā 5, kur no jauna Skaistkalnes vidusskolai būvē sporta zāli, tāpat kontrole bijusi Skaistkalnes katoļu klosterī, kur notiek konservācijas darbi un Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā, kurai tiek atjaunota fasāde.

Bauskā inspektori devušies uz Rūpniecības ielu 9, kur ēku pārbūvē par daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru, Salātu ielu 24, kur būvē jaunu tirdzniecības centru, kā arī Slimnīcas ielu 4, kur tiek izbūvēti dzīvokļi sociālo grupu vajadzībām. L. Bundzinska atzīmēja, ka tika kontrolēti arī citi objekti novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deviņu būvobjektu pārbaudēs tika atklāti pārkāpumi darba tiesisko attiecību jomā, proti, būvobjektā tika konstatētas personas, kas veic darbu bez rakstveidā noslēgta darba līguma, kā arī bez paziņošanas Valsts ieņēmumu dienestam par darbinieku pieņemšanu darbā normatīvajos aktos noteiktajā termiņā, kā arī tika fiksēti darba aizsardzības normatīvo aktu pārkāpumi, par ko tika piemēroti administratīvie sodi.

Tā, piemēram, VDI februārī, veicot apsekojumu Skaistkalnes katoļu klosterī, atklājies, ka sabiedriskās organizācijas “Kalna svētību kopiena” nolīgtais būvuzņēmējs SIA “MODUSS GROUP” objektā nodarbināja trīs personas, par kurām nebija paziņots Valsts ieņēmumu dienestā par darbinieku pieņemšanu darbā vismaz vienu stundu pirms personas uzsāka darbu. Par konstatēto pārkāpumu tika piemērots administratīvais sods. L. Bundzinska minēja, ka šajā būvobjektā tā bija atkārtota pārbaude. Pirmo reizi būvobjekts tika apsekots 2021. gadā, taču tad neviena persona būvobjektā netika sastapta.

Blakus minētajam objektam būvdarbi notiek arī Skaistkalnes katoļu baznīcā. L. Bundzinska apliecināja, ka arī šis būvobjekts ticis inspicēts un konstatēts, ka darbus veic “Kalna svētību kopienas” brīvprātīgie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Bundzinska skaidro, ka, atklājot darba tiesību un darba aizsardzības normatīvo aktu pārkāpumus būvobjektos (arī uzņēmumos), Zemgales reģionālās VDI amatpersonas kapacitātes ietvaros veic atkārtotas pārbaudes.

2022. gadā Bauskas novadā ir notikuši arī seši nelaimes gadījumi darbā, kuros cietušo gūtie veselības traucējumi gan nav smagi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Tas ir labs veids apiet visas iestādes- darbu veic brīvprātīgie. Vai šiem brīvprātīgajiem ķiveres nevajag, kad atrodas objektā? Ja visu dara t.s.probācijas cilvēki kā tur var vispār kaut realizēt pēc projekts? Kur skatās būvuzraugs, kur autoruzraugs?

  19
  5
 2. Mediņa darītais, kā arī viņa striktā attieksme pret iesaistīšanos dažādos naudas apguves projektos kopā ar pašvaldību, redzams, ir nevienam vien kā īlens mīkstā vietā, jo kur raksts par Kalna kopienu, tur uzreiz seko dažādi izdomājumi, lai nomelnotu prāvestu. Ja nezini lietas patiesos apstākļus, tad BDz rakstā vari izlasīt, ka ne jau Mediņš piesaista “kreisos’ strādniekus, bet gan nolīgtā firma, un rakstīt šādus nepatiesus komentārus ir vismaz nelietīgi, bet, varbūt, jums tur tā, krēslā brīkšķinātājiem pierasts?

  11
  27
 3. Virsraksts nabaglapeles stilā,skaļi nob ļauties, ka tik vairāk skatījumi! 😀

  7
  13
 4. izinspicējiet kaucmindi! tur jums nebūs neviena pārkāpuma ! pūstošie cilvēki varēs līksmot, ka nekas nemainās! un tur droši vien arī visas tūjas ar galotnēm! bauskas dzīve, atopieties! beidziet stagnēt un ķengāties! es priecājos par dzīvību!

  6
  17
 5. Meklejiet vel briivpratigos un sa ciet Kurmenes apkartni apbaznicu sakopt,grib aizaugt

  20
  2
 6. Senbergietei,tad priecajies par uzbazigi apnikusajiem zvaniem,klausieties tur iekspuse cik tik

  15
  1
 7. Šēnbergietei – atbrauciet uz Kurmeni un “papriecājaties”par tiem izmocītajiem dzīvniekiem parkā un mācītājmājā, tad “prieks”būs vēl lielāks!! Un Kurmenē zvani skan ik pēc 15 minūtēm!!!

  16
 8. Tikai 3!!! Šie laikam neprata tik ātri skriet, kā citi! Brīvprātīgie- uz atkarībnieku darba jau visa tā impērija turas. Pa vidam “cienīgtēvs” pagrozās biezo tusiņos, izkļančī desmito tiesu no melnās naudas un tā arī dzīvo slavenā kopiena.

  19
 9. viens pret četri- tā varētu nosaukt attiecību Būvinspekcijas konstatētajām nepilnībām, ja salīdzinām atrastos “nelegāļus” Skaistkalnes klostera būvdarbu veicējā firmā ar tādiem pašiem “nelegāļiem” četrās firmās, kur objekts pieder domei un pasūtītājs ir novada dome. Vien jautājums, kādēļ neviens komentētāja gailis nedzied pakaļ atklātajām nelikumībām novada domes objektos? Ā, tur jau savējie “apgūst” budžeta un fondu naudu….

  3
  9
 10. švaka tev tā redze, jeb pati vai pats kā trans pārtiec no tā “pienesuma”, ko vienā vārdā sauc par novada budžeta izšķērdēšanu, un taviem vārdiem runājot, cik domē nav tādu naudas “kļančītāju”?

  12
 11. Ļoti tendenciozs virsraksts, kāpēc gan lai nerakstītu, ka “Bauskas pašvaldības nolīgtais būvuzņēmums nodarbina darbiniekus bez līguma”? Cik zināms, stipri vairāk nelegāļu tieši pašvaldības objektos fiksēti! Kauns, ka žurnālisti taisa sensāciju uz vecu ķengu rēķina!!!

  5
  15
 12. Vienreiz jau vajadzetu darit galu tai nelegalai nodarbinatibai,stradajosam pendzam nodoklus atvelk gan no algas gan pensijas,a nelegali nemaksa neko,un uznemejiem sodus vajag sakot no tukstosiem 10 un uz augsu,kaut vini bankrote

  13
 13. Tur jau visi pa desās gabaliņu strādā. Tur ir cilvēku izmantošana! Gan skolā un Skaistkalne. Tālāk protams nezinu, nevaru teikt…tas nav mācītājs, tās īr velns!!!īsti mācītāji palīdz cilvēkiem, a šis tikai skatās kā atņemt no cilvēkiem. Pluss naudās atmazgāšanā, viens deputāts a otrs mācītājs…domājiet paši…

  17
  2
 14. Bija taču tāds brīdis, ka pat kaimiņam palīdzēt bez darba līguma nevarēja kartupeļus norakta, kur tad tagad tādi brīvprātīgie atradās? Kā tas brīvprātīgums tiek noformēts – pasaka un viss? Nu atkal kaut ko nesaprotu, kad vajag darba līgumu un kad mani var nosaukt par ” brīvprātīgo” un maksāt uz rokas vai tikai iedot pusdienas? Kāpēc tu nevarēji kaimiņu kartupeļu laukā būt brīvprātīgais, vairs visu sīkumos neatceros, bet tā nu bija. Ja tu kādam cel māju un tev maksā uz rokas ( nemaksājot nodokļus) , tad taču arī es varu teikt, ka es strādāju kā brīvprātīgais , jo saimnieks man dikti jau patīk, vai ne. Tās tādas pārdomas par brīvprātīgajiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.