Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kandavas profesionālās izglītības iestādes direktore aicina Bauskas novada pašvaldību aktīvāk palīdzēt skolai

Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē uz tikšanos ar deputātiem bija ieradusies Kandavas lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle. Saruna bija par Saulaines skolas nākotni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PAR SAULAINES STRUKTŪRVIENĪBAS darbību un nākotnes plāniem deputātiem stāstīja Dace Rozentāle (no kreisās) un Iveta Leitlante. FOTO – ULDIS VARNEVIČS

Uz tikšanos, kas notika 15. jūnijā, D. Rozentāli aicināja pēc tam, kad iepriekš deputāts Ingmārs Līdaka aktualizēja jautājumu par Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienības likteni. Bauskas novada domes priekšsēdētājs rosināja aicināt uz sarunu izglītības iestādes vadītāju, un šī tikšanās pagājušajā nedēļā arī notika.

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma direktore D. Rozentāle uz sarunu ieradās kopā ar Saulaines struktūrvienības vadītāju Ivetu Leitlanti. Viņa norādīja, ka Saulaines skola atrodas kopējā sistēmā jau septiņus gadus.

Saulaines struktūrvienība pašlaik piedāvā četras izglītības programmas – lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis, pavārs, datorsistēmu tehniķis un viesmīlības pakalpojumu speciālists. Sarunā D. Rozentāle uzslavēja I. Leitlantes paveikto, norādot, ka notiek jaunu izglītības programmu sagatavošana un tās plāno atvērt jau nākamgad. Šādas programmas varētu būt trešās kvalifikācijas autoatslēdznieks, tūrisma speciālists ar lauku novirzienu un vēl dažas citas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, ka maz ieguldīts Saulaines struktūrvienības attīstībā, D. Rozentāle skaidroja ar faktu, ka gan Saulaine, gan Cīravas struktūrvienība pievienota jau tad, kad bija sagatavoti pieteikumi Eiropas Savienības projektiem. Tagad ir sagatavoti jauni projekti apmēram divu miljonu eiro apmērā, bet neesot garantija, ka visu piešķirs. Turklāt cenas ļoti pieaugušas – ja daudzfunkcionālā halle Saulainē bija ieplānota par apmēram 800 tūkstošiem eiro, tad tagad varētu būt divreiz un pat vēl dārgāka.

Sarunu gaitā arī izrādījās, ka mācību gadā Saulaines teritoriālā struktūrvienība palikusi ārpus Bauskas novada izglītības metodiskā darba. Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja norādīja, ka sadarbība jau notiek un nepieciešamās formalitātes sakārtos, lai iekļautu struktūrvienības pedagogus novada sistēmā.

«Tukumā mūs aicina uz skolu karjeras dienām, kur reklamējas arī vidusskolas,» norādīja D. Rozentāle, akcentējot, ka no Tukuma pašvaldības saņem informatīvajā jomā būtisku atbalstu un cer līdzīgu saņemt arī no Bauskas novada. Tāpat D. Rozentāle informēja, ka pašlaik izglītības iestādes izmaksas ir ļoti lielas – gāzes apkure pēc cenu kāpuma ir iespaidīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts I. Līdaka interesējās, vai nevar atvērt mācību programmu, kas saistīta ar mežsaimniecību. D. Rozentāle norādīja, ka jau strādā profesionālās vidusskolas ar spēcīgu šādu apmācību programmu un mēģināt ar tām konkurēt nav nekādas jēgas. Saulaines struktūrvienības spēcīgā puse ir lauksaimniecība, un šajā virzienā arī izglītības iestādei jāattīstās.

Struktūrvienības vadītāja I. Leitlante pastāstīja, ka sākusies skolēnu uzņemšana. No 166 audzēkņiem, kas šogad mācījās Saulainē, 98 procenti ir no Bauskas novada. Arī no 35 pedagogiem tikai divi ir no citiem novadiem.

Deputāts Juris Krievs interesējās par to, kas varētu traucēt jauniešiem izvēlēties Saulaini kā izglītības iestādi. «Piemēram, tā ir nepārtrauktā neziņa par skolas likteni. Pirms katrām vēlēšanām partijas runā par to, ka tā būs pašvaldības skola,» atbildēja D. Rozentāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore aicināja pašvaldību arī vairāk iesaistīties skolas darbībā un atbalstā. Galvenā problēma – kopmītnes, kuras ir nodotas pašvaldībai. «Vecāki, kad atved skolēnu uz izglītības iestādi, vispirms pārbauda, kādā stāvoklī ir kopmītnes,» viņa atgādināja deputātiem.

Kopumā deputāti atzina, ka izglītības iestāde ir svarīga, jo sagatavo jauniešus, kas darbu var atrast tepat Bauskas novadā. Ar to saruna arī beidzās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kas tā par daudzfunkcionālo halli? Ja tā ir sporta, tad labāk, lai brauc uz Bausku, nevis uzcels pa 2 miljomiem un pēc tam skolu likvidēs.
    Tādu projektu Latvijā ir diezgan daudz. Ērgļos bija renovēts tehnikums, kuru pēc tam likvidēja.

  2. CP> Vai neviens nezina to bebru , kas 2020 gadā ar izglītības ministrijas svētību savāca tehnikuma lauksaumniecības zemi apmēram 200 hektāri 2 000 000 vērtībā?????????????un iedeva Rundāles novadam?

  3. Vai var izmaācīties par Agronomu ????????? Ja ne reizi paši nav aruši zemi , , apstrādājuši zemi , sējuši , kopuši , novākuši ražu ??????? Latvijā var , ja ir papīrs no Turības , vai Lauksaimniecības akamēdijas , nepārrakstījos.

  4. 0Bloķēšana strādā , vai gribat kā KINā visus ieslodzīt????? Iesnas un plaušu karsoņi būs????

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.