Dienvidzemgales iecirknī 21. decembrī tika saņemts iesniegums no Bauskas iedzīvotāja par to, ka 20. decembrī viņš atsaucies uz sociālajā tīklā «Facebook» ievietotu sludinājumu par kredīta piedāvājumu 2000 eiro apmērā. Rezultātā vīrietim tika izkrāpta nauda – apmēram 260 eiro. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, tiek skaidroti notikušā apstākļi, informē Gita Gžibovska, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.
Savukārt 22. decembrī Dienvidzemgales iecirknī tika saņemta informācija no Bauskas novada iedzīvotāja, kuram izkrāpti 12 996 eiro. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka cietušajam no dažādiem ārvalstu numuriem bija zvanījušas vairākas krievu valodā runājošas personas, kas aicinājušas pārskaitīt naudu uz kādu bankas kontu. Krāpnieki esot norādījuši, kas tas nepieciešams, lai vīrietis varētu izņemt savu kriptovalūtas uzkrājumu. Diemžēl vīrietis bija noticējis viltvāržiem un pārskaitījis naudu. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess.
Ņemot vērā starptautisku krāpnieku aktivitāti, Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem. Iepērkoties internetā un pērkot preci no privātpersonām, vispirms jāpārbauda atsauksmes par konkrēto pārdevēju, kā arī ieteicams par preci maksāt klātienē, kad tā jau ir piegādāta. Ik gadu pirms apkures sezonas sākšanās un tās laikā aktivizējas arī krāpnieki, kuri izliekas par malkas, granulu un brikešu tirgotājiem. Šie krāpnieki mēdz izmantot pazīstamu uzņēmumu nosaukumus, tāpēc ieteicams pārbaudīt, vai uzņēmuma rekvizīti sakrīt ar oficiālajā mājaslapā norādītajiem. Jāatceras, ka neparasti zema cena ir signāls, lai informāciju par pārdevēju pārbaudītu sevišķi uzmanīgi!
Pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums ir reģistrēts Latvijā, jāpārbauda tā darbības veidi un cita informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspējību. Ir jāpārliecinās, vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) licenci, jo tikai tad klientu aizsargā valsts. Informācija par licencētiem ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājaslapā: https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/, skaidro G. Gžibovska.
Foto: pixabay.com
kas viegli nāk, tas viegli aiziet…
Absurds,tik bieži raksta par krāpniekiem tāda veida un aizvien uz to uzķeras,tad neko,jo nu naivums,ja tāds ir-tas ir mūžīgs!
Man arī zvanīja 21.dec.Nr.+372 535297…Nebija laika noklausīties tos murgus, sāku atbildēt angļu val.,viņa nepavilka angliski un pati nolika klausuli.
Если человек дурак – это надолго, а если идиот – то это навсегда.
Zaglis ne vienmēr ir zaglis. Bet stulbs – tas ir uz visu mūžu ….
Esmu ievērojusi, ka cilvēki, pamatā, ir- ārkārtīgi nevērīgi pret info. Pat, pret info-ļoti nopietnu.
Redz, bet neskatās, dzird, bet neklausās, nedomā līdzi..
Galu galā-nekas nevar aizstāt pieredzi.
Sāpīgi-jā, tomēr, pieredze-paša! 👍
Vai tiešām, joprojām ir tādi idioti, kuri tic un iekrīt uz šiem krāpniekiem?
idiotiem ir nauda.