Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kārtējo reizi Bauskā par svētku rotu nav padomāts;pašvaldība norāda, ka pietiek ar nopļautu zāli un tīru pilsētu

Šodien Latvijā tiks svinēti Līgo svētki un Jāņu nakts. Gatavojoties svētkiem, Latvijas pilsētās ienākušas daudzveidīgas Līgo svētku dekorācijas – Jāņu siera rituļi, siena ruļļi, kas ietīti latvju rakstu jostās, lielformāta margrietiņu ziedi, alus kausi un citi vasaras saulgriežu laika motīvi. Bauskā par īpašu svētku rotu šajā reizē nav padomāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Citus gadus svētku dekori tika izvietoti zālājā pie lielveikala “Rimi Bauska”, bet šogad šī vieta palikusi tukša. Foto: Ivars Bogdanovs

Jau vēstījām, ka svētku noformējuma jautājumu Bauskas novadā 31. marta domes sēdē aktualizēja pašvaldības deputāts Jānis Dūmiņš. Viņš aicināju kādu deleģēt, kas būtu atbildīgs par svētku noformējumu, pieļaujot, ka jāveido jauna amata vieta. 

Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs marta domes sēdē atzina, ka šis temats vairākkārt ir aktualizējies, taču acīmredzami nepietiekami. Viņš norādīja, ka noformējums iet roku rokā ar finansējumu, tālab šo jautājumu solīja pārskatīt.

Sazvanīts šonedēļ I. Romānovs “Bauskas Dzīvei” apliecināja, ka joprojām minētais jautājums nav bijis prioritāšu augšgalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es labi apzinos, ka jau no Ziemassvētkiem šis temats aktualizējās, bet līdz konceptuālam risinājumam neesam nonākuši. Esam tur, kur mēs esam, nekāda koncepta pagaidām nav,” uzsvēra I. Romānovs. Vaicājot, kālab citās pilsētās, piemēram, Dobelē, Jelgavā, Ogrē, Kuldīgā šādas lietas ir sakārtotas, un pilsētvidē iedzīvotājiem tiek radīta svētku noskaņa, bet Bauskā šī sadaļa atstāta novārtā, I. Romānovs norādīja, ka šobrīd novadā galvenā uzmanība tiek pievērsta strukturālajai sakārtošanai.

Bauskā jāpriecājas par nopļautiem mauriņiem. Foto: Ivars Bogdanovs

“Pieminētās pašvaldības man gribētos teikt ir kā vecā Eiropa, tās ir ar savu izkristalizējušos identitāti, bet mēs joprojām to meklējam. Skaidrs, ka tas nevar būt attaisnojums tam, ka pilsēta nav īpaši saposta svētkiem, vainu es varu uzņemties un solīt, ka risinājums tiks meklēts,” teic I. Romānovs un piebilst, ka šobrīd lielākā uzmanība tiek vērsta uz teritorijas sakopšanu, sapošanu tādā klasiskā izpratnē – kad nopļauta zāle, satīrīta pilsēta.

Viņaprāt, ir jārod cilvēks, kurš būtu saistīts ar kultūru, mākslu un pilsētvides plānošanu. “Pagaidām manā redzeslokā šādas personas nav. Jāmin, ka arī novada budžets šādā konceptā nav ievirzījies. Jābūt speciālistam, kas var nākt un ģenerēt  idejas. Ja ir priekšlikumi, tad ir pamats meklēt finansējumu. Šobrīd Bauskas Kultūras centrs varētu šo vakuumu mēģināt aizpildīt līdz ir atrasts kāds visaptverošāks risinājums,” domā I.  Romānovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš sola, ka pēc svētkiem pievērsīsies šī jautājuma risināšanā. “Lai uz 18.novembri mēs neesam turpat, kur šodien, jāveido darba grupa no pašvaldības kultūras nodaļas, būvvaldes, sabiedrisko attiecību nodaļas ļaudīm, un šī lieta jāvirza uz priekšu. Jāatzīmē, ka nav jau tikai Bauska, bet stāsts ir arī par Iecavas pilsētu, Vecumniekiem un citiem administratīviem centriem, jo svētku noformējuma koncepts būtu jāveido vienots,” uzskata I. Romānovs.

Kuldīgā šogad izvietoti lielformāta alus kausi. Foto: kuldiga.lv

“Bauskas Dzīve” interesējās, kā  Kuldīgā pašvaldība rod līdzekļus noformējumam, tostarp izmanto ne tikai iepriekš sarūpēto, bet katru gadu kaut ko iepērk jaunu. Piemēram, Vasaras saulgriežos šogad Kuldīgā uzziedējusi īpaša pļava – krāsaini lielformāta ziedi, kas ir pavisam jauni un nebijuši dekori, kas klāt nākuši esošajiem citus gadus izmantotajiem.  Pilsēta rotāta ar lielformāta alus kausiem, koka mucām bērzu meijām un citiem dekoriem.

Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska pārliecināta, ka izvēle noformēt vai nenoformēt svētkiem ir jautājums par pašvaldības prioritātēm. “Arī Kuldīgas novadā saimnieko taupīgi, bet, tā kā Kuldīgas novadā sakārtota vide ir prioritārs jautājums, attiecīgi arī budžetā tiek paredzēti līdzekļi vides uzturēšanai, uzlabošanai un arī svētku dekorācijām,” tā K. Duļbinska.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (37)

 1. Man patiešām ir kauns par šo pilsētu. Visdrīzāk mēs ieaugsim zālē un apaugsim ar sūnām. sūdzējāmies, kad zemnieks vadīja domi, bet viņa laikos vismaz siena ruļļi bija atvesti, bet pie šī kompartijas sekretāra laikam jau vajag siena gubiņu uzcelt no nelīdzeni nopļautās zāles. Varbūt baušķenieki paši var atnest kādu meiju un vainagu, lai kaut kāda noskaņa pilsētā būtu…

  48
  1
 2. Kur tad tas mūsu Laimes Lācis aizmaldījies, ka nevar atnākt un izmēzt mūsu pilsētkalpu stalli?

  25
  1
 3. Pofig! Galvenais, ka krāsaini karogi pilsētas centrā!(un runa nav par mūsu valsts karogu). Dekorācijas gan jau ar iepirkto autobusu uz Ukrainu aizbrauca.

  25
  11
 4. Nu gan ir traki , vēl joprojām kadru par maz ! Ko tad dara kultūras darbinieki , būtu vismaz idejas pametuši ?

  28
  1
 5. Svētkiem jābūt sirdī, nevis kaut kādās dekorācijās.
  Joskem- tev taču jābrauc un dzimto Izraelu, tur tu vienreiz taču būsi apmierināts.
  Tiem, kas nemīl Bausku un kam nekad nekas nav labs, taču paveras visas iespējas, durvis uz visu pasauli taču vaļā. Jūs taču esat no tās sugas, kuram nav labi, jo arī pats neesi labs.Nesaprotu, ko tev dos tā siena gubiņa vai zārds Bauskā, ej uz Pilskalnu un priecājies. Jeb jūs savās dzīvītēs esat tik vientuļi, ka jūsu vienīgais draugs ir internets, un tur nu vaimanājiet caurām dienām, un jums visu laiku vajag, lai kāds jūs izklaidē. Esiet taču beidzot pašpietiekami.

  7
  40
 6. Manupràt, domàjot par pilsētas apzalumošanu, skaistu dobju radīšanu ir jàņem vērà cena par kàdu var nopirkt 1 stàdiņu. Cik balzamīnes ir iestàdītas uz Kalna ielas lai viņas radītu košu ziedu dobi? 100? Vairàk vai mazàk, bet pareizinot ar 3 eiro gabalà summa sanàk iespaidīga! Un ne tikai uz Kalna ielas, Mēmeles ielas, arī citur nav padomàts par daudzgadīgiem stàdiem un dobēm! Rudenī to visu raus àrà un atkal nàkošàs vasaras sàkumà domei prasīs līdekļus. Tà nav saimnieciska rīcība, tà ir līdzekļu izšķērdēšana. Ir jàstàda daudzgadīgie krūmiņi, puķes un tad būs vieglāk arī atbilstoši svētkiem izrotàt pilsētu.

  26
  3
 7. Pašvaldībai pilnīgi pietiek ar vienu reizi pļautu zāli un prēmijām par neko nedarīšanu …

  20
 8. Romančikam tikai čungurs nāk no Bauskas brauc pie mums šeptēt no Jelgavas.

  20
 9. te, komentāros, izpaužas tie, kam gar degunu aizgāja kārtējā iepirkuma veikšana pilsētas rotāšanai, kur par krāsota finiera gabalu, izlocītām drātīm ar lielveikala lampiņām tiek maksāti tūkstoši. Un, protams, ir piebalsotāji, kas tāpat sirdās par nepļauto zāli. Bet, vai jūs, bezsmadzeņu radījumi, nebūsiet pirmie, kas rudenī stāvēsiet rindā pēc pabalstiem apkures un pārtikas sadārdzinājuma dēļ, kuru jums atteiks, tādēļ, ka uz Jāņiem pilsētā uzstādīja jaunus finiera gabalus un salmu rituļus?

  4
  35
 10. Vairāk izskatās preses sekretārinš direktorińam ar mīksto Jelgavas novada mandātu, ieliktenim partijas komunicēšanā ar VARAM plešu.

  19
 11. Ievēlēsim,Okmani nu tikai pilsēta plauks un zels. Okmanim varētu piešķirt balvu “Gada(u) vilšanās”,tik sliktu pilsētas saimnieku ,kāds ir Okmanis grūti atrast. Baušķinieki var…atrada. Mērs 00.

  40
  4
 12. prasām kaut ko dārgu! Vienkārši šajā nervozajā laikā gribam justies cienīti un mīlēti. Vajadzīgi mūsu pilsētai, un piederīgi. Kur lai rod prieku ja visur tikai problēmas fonā? Vai tad meiju mežā trūkst, vai trauku ar slapjām smiltīm kur tās saspraust? Pļavu puķu pušķus varam paši atnest, vajag tikai gribētāju, kam iedzīvotāju labsajūta rūp… Un neko tas nemaksā… Sirsnīgus un jautrus svētkus visiem pilsētniekiem!

  27
  1
 13. Romānovs katru darba dienu ar savu hondu CRV no Līvbērzes pagasta uz Bauskas pilsētu šurpu turpu160km dienā nobraukā un visapkārt ziedošu rapšu lauki sapņos rādās.

  25
 14. Jauna amata vieta…kāpēc ne nodaļa? Ar ēku un 4 dienesta mašīnām. Un novirzīt budžetu no sociālajām grupām uz jauno “dekorēšanas centru”
  Būtu apsēdušies 3 paņēmuši….alus kasti,atvēruši google…”pazaguši” idejas,ja pašiem galvas tukšas.FB ideju konkursu izsludinājuši par velti,lai cilvēki palīdz izdomāt,kā izrotāt Bausku un balvā otru alus kasti,ar pateicības rakstu no pilsētas piešķīruši.

  33
 15. Atlaist Bauskas novada izpilddirektoru Romānovu par bezdarbību pildot amata pienākumus, nav izpildījis tiesību aktos noteiktās pašvaldības funkcijās, kas nosaka rūpēties par kultūru un sekmēt tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu sniedzot tām organizatorisku un finansiālu palīdzību to starp arī līgo svētku pasākumiem.

  28
 16. Man gan patīk Bauska. Sevišķi aiz Topa tā aizaugusī pļava. Brienot caur 2 metrīgu zāli, jūties, kā nonācis ārpus civilizācijas. Vēl var apgulies tajā zālē un vērot debesis. Tiesa, pēc tam jāņem ārā ērces no dāzādām ķermena vietām, bet tas sīkums.

  23
 17. naudu, naudu un amatus pilsētas, novada pārvaldē, jaunus un viss būs štokos, izsalkušie, pie naudas tikušie, paēdināti un plebeji arī “pie vietas”. Vien, Dūmiņ, kas tev un tavai ne mazajai komandai liedz Jāņu svētku ieskaņā katram, vai katrai uzpīt pa pāris Jāņu vainagiem un uzkārt tos pilsētā, papildus līdzekļu nevajag un vismaz atpelnīsiet savu no budžeta saņemto algu, varu droši teikt, līdz šim nenopelnīto

  20
 18. Kā nav rotas… Paskat kā zilgandzeltanie karogi rotā Bausku pie Rimi… Līgo, līgo

  17
  7
 19. Okmans uzvilks savas gaišās ūziņas apaus baltās kurpes un savu grimasi izrotās ar ierasto smīniņu – ak baušķi ko vaukšķiet nav tik traki jo naudas tak nav nekam

  25
  1
 20. Varēja vismaz Rātslaukumā tādu lielu plastmasa alus kausu uzstādīt!Tadu kur virsu uzzīmēta smuka meiča un kad ielej iekšā alu tad tā meiča paliek plika!

  8
  1
 21. Tas ērces tak varot būt bīstamas!Nesen vai šeit vai Delfos rakstīja,ja atrodi tādu ērci,piemēram zem krekla,tad viņa nekavējoši jānes uz Poliklīniku pārbaudīt vai nav slima!

 22. Vēliet rudenī par plešiem, okmaņiem , nagņibedām, vēsturnieku āboļnieku – un VIŅĪEM VISSSSS BŪS

  14
  1
 23. Variet pat neiet vēlēt rudenī , jo viņiem PIETIEK – LIELĀKAIS IIN maksātājs novadā – Bauskas novada izpildvara……5 000 000 ,

 24. Varbūt ZILBI novadnieki ievēros-Gooodman , Lipppman , OKmaaaaaannnn, par maz naudas jums židi??????

 25. Visādi godmani,lipmani,dobermani,rabinovici un kaganovici! drīz jau latviešu cilvēkam kur nospļauties nebūs!

 26. Mūsu Bauskas Romānam milzu alga, padoms īss, kaķi svēra, vistu slauca pašā Jāņu vakarā .
  Mačakiņš lielijās, stallī brangi kumeliņi, kad aizgāju apraudzīt piecas utis pakausī, cirvs bez kāta, puiss bez prāta stāv pie priedes siliņā, cirvim kātu gan ielika, puisim prātu neielika.
  Okmanīts vaimanāja liela skāde notikusi, pašā Jāņu vakarā, cūkas bikses apēdušas.
  Grezni, grezni Jānīts jāja nopušķotu kumeliņu, grezni dzied mūs māsiņa, rožu dārzu laistīdama.

  13
  2
 27. ar katriem svētkiem Bauskā ir švakāk un švakāk gan dekori,gan pasākumu rīkošana.Ko dara kultūras pārstāvji?
  Vai tad nav mācījušies augstās skolās, ka ir bez izdomas? Ka tik algu saņem, pārējais plūst savā vaļā…Kāda estrāde Pilskalnā svētku vakarā ? Neviena dekora, nekā kas liecinātu par Līgo vakaru, izņemot sakrauto nelielp ugunskira vietu.

  12
  1
 28. Okmaņa čomene Ozoliņa kultūras departamenta un kultūras nodaļas vadītāja Bauskas novadā, cik izteiksmīgi prezentē: Bauskas novada svētku simbols ir stilizēts zelta ozols, kur četri koka zari simbolizē Rundāles, Iecavas, Vecumnieku un Bauskas novadus, veidojot kuplo ozola lapotni stiprajā Bauskas novadā.

  9
  1
 29. Vislaik jau bijis nepuškots. Nevar vienā brīdī viss mainīties. Haoss ar dižo reformu,kultūras vadoņu nekompetenci .Ko dara Dūmiņkungs radoši? Arī trūkst izglītības. Tik gatavi produkti un ārpakalpojumi tiek iegādàti. Vesela kaudze ļaužu,kuri neko neveic. Uzņēmējdarbības un kompetençu un attiecību un tūrisma centri un visādas pàrvaldes

 30. 2021.gada 5.jūnijā 4213 Bauskas novada vēlētāji deva uzticības mandātu 11 Nacionālās apvienības deputātiem, kuri apņēmās pildīt sekojošo: Latvietības stiprināšanai nacionālā apvienība ir vienīgā partija, kuras mērķis ir stiprināt latvisko dzīvesziņu. Apņēmās finansēt kultūras pasākumus, kas veicina latviešu tautas kultūrvides saglabāšanu un attīstību, apņēmās stiprināt katra pagasta lokālo identitāti, apņēmās uzklausīt iedzīvotājus regulārās klātienes tikšanās, lai pilnīgāk saprastu katra vēlmes un nepieciešamības. Deputātam galvenais ir iedzīvotāju uzticība. Tieši deputāts ir tā persona, kurai pienākums realizēt iedzīvotāju idejas un vajadzības. Vai nu arī, tā ir iespēja paslēpt savu deputāta patieso seju un deputāta neizpildītos pienākumus zem melu maskas un ar pārākuma sajūtu noraudzīties uz iedzīvotājiem kā uz kaislību pārņemtu pūli. To var nosaukt arī par krāpšanu. Deputāta tiesību iegūšana ļaunprātīgi izmantojot iedzīvotāju uzticēšanos. Kaķa pārdošanu maisā uzdodot to par sivēnu. Ārēji maisā dzīvelīgs sivēns, bet patiesībā tajā ir kaķis.

 31. Nu vāks. Kad liekas, ka vēl sliktāk nevar būt, mūsu novada pārvalde pamanās pierādīt pretējo. Labi, ka vismaz zāli nopļāva…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.