Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kartupeļu laksti noklāti «sarkanām krellēm»; lauksaimniekiem raizes rada kolorado vaboļu izplatība

Kolorado vaboļu lielo izplatību «Bauskas Dzīves» aptaujātie kartupeļu audzētāji apkaro ar augu aizsardzības līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Kad bija svītrainās vaboles, vienu reizi nomiglojām ar insekticīdu kaitēkļu ierobežošanai «DecisMega». Pēc tam kāpuriem izmantojām «CarnadineExtra», kas uz lakstiem «stāvēs» divas nedēļas. Tad skatīsim, ko darīt tālāk,» stāstīja Andis, zemnieku saimniecības «Ošozoli» saimnieks. Desmit hektāru plašajos tupeņu laukos Ceraukstes pagastā pagaidām ražas zudumi netiek prognozēti.

Kā jau «Bauskas Dzīve» ziņojusi, šī gada pavasaris bija īpaši nelabvēlīgs agrajiem kartupeļiem, arī tiem, kuri zem agrotīkla. Pašlaik Andis uzmana lakstu puvi. Zemnieks cer, ka nebūs parāk daudz nokrišņu. Viens no viņa apkoptajiem laukiem jau ir ar izteiktām minētās slimības pazīmēm.

Megija Priščenko, SIA «AP Brieži» Īslīces pagastā, pirmo gadu audzē agros kartupeļus ap hektāru lielā platībā. «Kartupeļu lapgrauzis uzradās pēkšņi. Nomiglojām. Diemžēl tik daudz nenovāksim, kā plānojām. Ap šo laiku agrajām šķirnēm jau bija jābūt novāktām un realizētām, bet augšana ir aizkavējusies.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre atzinusi, ka šogad laikapstākļi kopumā bijuši diezgan labvēlīgi kaitēkļiem. Saimnieki ziņojot, ka kartupeļu laksti ir noklāti «sarkanām krellēm».

«Šobrīd ne uz kādām rekordražām neceram, bet kopumā izskatās, ka visām kultūrām būs labāka raža nekā iepriekšējā, sausajā gadā,» uzskata M. Dzelzkalēja-Burmistre.

«Zemnieku saeimas» dalībnieki ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Viņi apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 strādājošajiem, informē LETA.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.