Nodrošinājuma valsts aģentūrā apsver pārtraukt līgumu ar “ReRe būve”, kas prasa papildu finansējumu četru katastrofu pārvaldības centru būvniecības pabeigšanai. Divi jūnijā atklātie centri Priekulē un Iecavā nav pabeigti, un objektos Ilūkstē un Dagdā pusotru mēnesi kā būvdarbi apstājušies. Vēl katastrofu pārvaldības centru izbūve ieilgusi arī Saulkrastos, Rūjienā, Aizputē un Kandavā, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.
Kopumā astoņiem katastrofu pārvaldības centriem pirmais būvniecības pabeigšanas termiņš bija 15. maijs. Jūnijā svinīgi atklāti jaunie centri Iecavā un Priekulē.
Nodrošinājuma valsts aģentūrā skaidro, ka ēkas joprojām nav pilnībā nodotas ugunsdzēsējiem un policistiem, jo būvnieks tās nav aprīkojis ar iekārtām ugunsdzēsēju ekipējuma žāvēšanai.
“Divus mēnešus mēs tikām baroti ar solījumiem. Tam, kam būtu jānotiek šomēnes, notiks šonedēļ. Nedēļa, vēl nedēļa. Un Iecavas, Priekules gadījumā maldinošā informācija, ka iekārtas ir pasūtītas un tiks piegādātas tuvākajās laikā – pašlaik man dokumentāla apliecinājuma nav, ka viņas ir pasūtītas,” stāstīja Nodrošinājuma valsts aģentūras vadītājas vietnieks Oskars Dzirkalis.
Lai pabeigtu šo un vēl divu citu firmai uzticēto būvniecību, SIA “ReRe būve” tagad pasūtītājam prasa papildu 200 000 eiro.
“Viņuprāt, izmaksas, kas bija kalkulētas, objektu uzsākot, ir nepietiekamas, lai darbu turpinātu. Kaut atlikuši ir mazāk par 30% Ilūkstes un Dagdas objektos. Pie šī ir jābilst, ka aģentūras attieksme būs noraidoša,” sacīja Oskars Dzirkalis.
“ReRe būve” lūgta nākamnedēļ iesniegt papildu informāciju par darbu izpildi pie esošajiem noteikumiem, ja tas nenotiks, firmu brīdinās par līguma pirmstermiņa izbeigšanu.
“ReRe būve” komentēja vien, ka, “ņemot vērā pēdējā laika ģeopolitisko un ekonomisko situāciju gan valstī, gan būvniecības nozarē, diemžēl arī mums bija un ir jārēķinās ar minēto procesu ietekmi arī uz katastrofu pārvaldības centru būvniecības gaitu”.
Pērn oktobrī firmai jau izmaksāta prasītā summa par sadārdzinājumu 1,4 miljons eiro vērtībā. Līdzīgi būvizmaksu sadārdzināšanas dēļ papildu finansējumu prasīja arī SIA “Zeng”, kas būvē vēl citus četrus katastrofu pārvaldības centrus.
SIA “Zeng” izpilddirekotrs Edijs Ekmanis skaidroja, ka “saskaņošanas laiks aizņēma sešus mēnešus. Visu šo laiku mums kā uzņēmumam nebija iespējas strādāt uz pilnu jaudu. Tāpēc arī bija nepieciešams būvdarbu termiņu pagarinājums” līdz gada beigām.
Izņemot objektu Rūjienā, kur radās problēma ar gruntsūdeņiem, par kavēšanos Saulkrastos, Kandavā un Aizputē šim uzņēmumam gan jāmaksā līgumsods. Tur gan būvniecība turpinās, ne tā kā Ilūkstē un Dagdā, kur aptuveni pusotru mēnesi būvobjektā valda klusums. Vien pāris darbinieki ēkā, kur jau būtu jādarbojas katastrofu pārvaldības centram, sanes vērtīgākās mantas.
Ap ēku sakrauti bruģa ķieģeļi un citi celtniecības materiāli. Savukārt objekts Ilūkstē vairs nav apjozts ar žogu.
KONTEKSTS:
No 93 IeM īpašumā esošo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo objektu skaita vairāk nekā 80% būvēti laika periodā no 1890. gada līdz 1960. gadam. To izvietojums un platības neatbilst katastrofu pārvaldības funkciju izpildei nepieciešamajiem minimālajiem standartiem.
Ar katastrofu pārvaldības sistēmas reformu plānots nodrošināt efektīvu, ātru un kvalitatīvu katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu darbu visā Latvijas teritorijā, kā arī uzlabot reaģēšanā un katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu sadarbību un koordināciju.
Tiks uzlaboti nodarbināto darba apstākļi, tajā skaitā darba drošība, kas pozitīvi ietekmēs nodarbināto apmierinātības līmeni un nodarbināto rekrutēšanu.
Foto: No arhīva
Tad kad parādija tv to negatavo būvi bij skai dirs ka nepabeigs vēl pāris gadus! Pārcenošana, cits flīzētājs, jaunu grāmatvedi! Vajag tak sporta halles, koncertzāles!