Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Kauna traips”-iedzīvotāja kritizē skatu, kāds paveras Bauskas pilskalnā

Bauskas pilskalna parks ir daudzu pilsētnieku un viesu iecienīta pastaigu vieta. “Būtībā tā ir Bauskas vizītkarte, bet šobrīd patiešām kauns, kāda izskatās šī teritorija. Festivāls “Bauskas TASTE” noslēdzās pirms trīs nedēļām, taču dekori stāv nenovākti. Koka paletes izsvaidītas, maisi samesti kaudzēs, šūpuļtīkli plivinās lietū un vējā, jābrīnās, ka tiem nav “pieaugušas kājas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai neko no šīm lietām nav domāts izmantot atkārtoti, ja reiz stāv pamesti? Pārvietojamās labierīcības novietotas aiz estrādes, no tām izplatās nelaba smaka, iespējams, tās neviens ne apseko, ne tīra. Zālājs spīguļo no festivālā izlijušā konfeti lietus pārpalikumiem. Zari, lapas, dažādi atkritumi gan uz celiņiem, gan zaļajā zonā liek šaubīties, vai te kāds šo teritoriju uzkopj?” sašutumu pauž baušķeniece Sarmīte.

Viņai sāpe arī par Bauskas pilskalna “Laimes stūrītī” uz kuru ved dabas taka un kur izvietots fotorāmis ar uzrakstu “Bauska”. “Rāmis savu krāsu ir zaudējis, knapi turas kopā un iztrūkst burti no uzraksta. Apkārtnē zāle nepļauta, un skats patiešām ir žēlīgs,” norāda Sarmīte.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka jauni burti fotorāmim ir pasūtīti, arī pļaušanas darbi ir ieplānoti. Savukārt par pilskalna teritorijas sakopšanu atbilde šonedēļ no pašvaldības nesekoja, skaidrojumu nesniedza arī Bauskas kultūras centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Vizii Urban” pārstāve Zane Plone norādīja, ka uzņēmums “Vizii Urban” Bauskā nodrošina regulāru ikdienas uzkopšanu – smilšu, gružu, lapu u.tml. slaucīšanu, savākšanu un izvešanu, ietvju, laukumu uzkopšanu, atkritumu tvertņu iztukšošanu, zāles pļaušanu u.c. – arī Bauskas pilskalna parkā atbilstoši pašvaldības iesniegtajiem darba uzdevumiem. Z. Plone apgalvoja, ka šī teritorija tiek apsekota katru dienu.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem “Vizii Urban” nav jāuzkopj Bauskas pilskalna parka teritorija pēc festivāliem, tai skaitā nav jāvāc tajā atstātie atribūti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (56)

 1. Klau, kur ir tie aizstāvji, kas pirms laiciņa rakstīja, ka kultūras centra darbinieki pārstrādājušies, un ka tikai normāli, ka viņiem papildus aldziņa pienākas! Aicinu gan šos aizstāvjus, gan kultūras centru, tomēr aiziet un kopīgā talkā savākt to bardaku. Vai arī šeit nepieciešama papildus samaksa?

  69
  1
 2. Galvenais iekasēt no apmeklētājiem naudu, dabūt līdzfinansējumu no pašvaldības un saņemt uzslavas par “brīnišķīgi” noorganizētu pasākumu… kas ar pasākuma vietu notiek pēc tam, visiem “lieliskajiem” organizatoriem ir pilnīgi nospļauties.
  Lai kaut kas sakustētos, laikam jāiesaista augstāki spēki – televīzija 😁

  40
 3. Vienkārši kauna nav festivālu rīkotājiem. Acis darba izbijās un rokas redzams arī. Kā šo var aizmirst savākt? Vai arī bija ziņa, ka nākamgad nefinansēs un tad nu pabeidza kā nu “mācēja”….?

  38
 4. Ja tāds bardaks būtu pie privātās mājas,tad uzreiz būtu milzīgs SODS!!!!!!!…bet te var darīt ko grib??Jāsoda tos pasākuma rīkotājus, tie kas deva atļauju,lai pēc sava pasākuma sūdus savāc.

  45
 5. Nu atkritumus jau Vizii Urban būtu jāsavāc. Lapas un zari krājas kaudzēs,kad tad sāks vākt,kad pašvaldība dos rīkojumu?

  29
  2
 6. Nav pirmā reize, kad fotorāmis ir palicis bez burtiem, bet te jau izskatās palicis bez krāsas,ja nevar uzturet,tad jāņem nost šī parodija!

  44
 7. Bauska plaukst un plaukst!

  Taste bija 4 un 5 augustā,
  12- Kopums
  19- Zodiaka koncerts
  🤣🤣🤣🤣
  Neviens vairs ne par ko vairs neatbild

  Ja par atkritumu tēmu- Varbūt tomēr Videss serviss būtu jau paspējis lielo gružu kaudzi savākt…..
  Un atkal foršie Bauskas moto -“iepirkums” un ” naudas nav”
  👍

  46
  1
 8. Te arī parādās novada identitāte! Vajag šito iekļaut tajā zīmolā!!!:-) Šodien tak Gunčas putu ballīte un disene, liks Gunčam visu savākt 🙂 Bauska rullē!

  41
 9. Ha! Ta jau Gun4am visa štā Bagaatiiba busiņā neaslīdīs,.,))), nu ja nopietni- tas ni traki ,atstaat tadu nekartibu pec festivala, un kur jau tas laiks, ,.tur tiesam japardomaa vadlinijas nakama gada sarikojumam, ar kaut kadiem iepriekš atrunatiem noteiumiem, kas to visu sakaarto. Piebilde, ja ņem melnaa humora ietvaros- ta lai šitā “”Burviba”” paliek lidz oktobra beigaam un novembra sakumam,proti, bus labi atributi Šausmu parkam, kas noteikti jau šogad atkal būs, ne!?)) Lai laba baidīšanās!!!auuuuuu,rrrrrr)))))

  19
 10. Kāds vēl milzīgais SODS privātajam ? Vai Rīgas ielas nodegušā grausta īpašniekam ir kāds sods par to bardaku ? Tā krāsmatu čupa tur stāv jau kopš 18. maija. Un vēl stāvēs n-tos gadus …

  20
  2
 11. Skati paverās nepatīkami, ko padomās ciemiņi, kas apmeklē mūsu pilsētu. Senāk likās, ka Vides seviss visu sakopa-atvainojos, ja kļūdos, bet tagad kaut kā interesanti-jaunais pakalpojumu sniedzējs atrunājas, ka tas nav viņiem jādara, un tā pilsētā parādās arvien nepatīkamāki skati.

  30
  1
 12. Nu ja, tak lai leiši atved tos līķus agrāk un izliek starp šīm jau esošajām šausmām. Nevajadzēs i 30. oktobri gaidīt. Šausmas iemājo jau šobrīd!!!

  21
 13. Okmanim pie kājas kāda izskatās Bauska. Lai tik Rundāle plaukst un zeļ. Rundāles avotus gaidam 🙂

  42
  2
 14. Vajadzētu uztaisīt zibakciju – visus šos atribūtus pa nakti savākt un nomest domes laukumā pretī pelēkajai mājai. Sakarināt lampiņas skvērā, lai sīņiem arī tiek prieks.

  37
 15. Bauska ir super netīra kaut gan pašvaldība apgalvo pretēji. Visam kronis zāles pļaušana pilsētas zālājos bez savācēja un vālos stāv un veļas. Lētākais iepirkumā bija ielikt – bez savācēja nu tagad gaidam, kad Okmanis siena gubiņas slies augšā.

  44
 16. japalaiž tais Bauskas zālienos blējējas, kladzinātājas un mūminātājas!!!)))būs forša EKO vide. un musu jaunatnei brīnums un prieks par dzīvnieciņiem.))

  17
 17. Bauska, Zemgale kopumā, ir šmucīga zonā. Bauska vispār pritonīga, nekopta, pilna ar priekšniekiem radiniekiem, naudas nokāsējiem.
  Kurzeme ir ļoti tīra, tur ir tiešām kā attīstītajā Eiropā.

  31
 18. Vispār, ja godīgi, tas ir akmens pasākumu daļēji pašvaldības, daļēji pasākumu organizatoru lauciņā. Ja kāds vēlas organizēt jebkādu pasākumu, jābūt nosacījumam – visu novākt, ne vēlāk kā 24 stundu laikā pēc pasākuma beigām. Arī pilsētas vadībai vajadzēja lieku reizi pārlapot līgumu ar to Vīzeņurbi un saprast, ka šie bez papildu maksas neko nedarīs. Loģiskākais risinājums – pasākumu organizatora zvans Vides servisam, un dažu stundu laikā bardaks tiek sakopts. Organizatori par to samaksā un visi laimīgi.

  20
 19. Bet redz varbūt organizatori mīnusos un nav naudas novākšanai. Uzlika visu ar brīvprātīgo palīdzību,bet novākt brīvprātīgie negrib? Vispār jau nav jau daudz to atribūtu, lampiņām gan visticamāk vajag pacēlāju un tas maksā. Taču drīz šausmu parks būs un tiem var izīrēt. Pagājušajā gadā tā arī summu neatklāja,cik BKC iekasēja no šausmu parka. Ak biļetes visas neuzrādīj jo bij šķūnī printetas…

  14
 20. Puķu podi pie autoostas visticamāk ir pašas autoostas,bet iepriekš varbūt ar VS bij līgums par laistīšanu, bet ar Urbānu neko neslēdza un pyķu podi puzdriht. Jau tie tukšie podi pie slimnīcas sētas spoku karaļvalsti vai teju geto rajonu atgādina un tagad vēl sprāgoņas pie autoostas ir bezpridels…

  23
 21. nu tas kontingents jau pie tas autenes ar tads apšaubaams, proti sodien garam ejot, redzeju arpusee sezuz palodzes sieviskis zilu aci ,divi draugalas blakam, malko gradigo, tiri neomuligi metas , pecak sos jau maniju pie Mego Darza iela, gan jau velak atgriezas iepriekseja vieta. autenes apsargi ar varetu drusku pieskatit kartibu. interesanti, kur ta slavenais Mareks nozudis?pedejaa laikaa nau maniits.,. ))

  8
  2
 22. nu tas kontingents jau pie tas autenes ar tads apšaubaams, proti sodien garam ejot, redzeju arpusee sezuz palodzes sieviskis zilu aci ,divi draugalas blakam, malko gradigo, tiri neomuligi metas , pecak sos jau maniju pie Mego Darza iela, gan jau velak atgriezas iepriekseja vieta. autenes apsargi ar varetu drusku pieskatit kartibu. interesanti, kur ta slavenais Mareks nozudis?pedejaa laikaa nau maniits.,. ))

  4
  1
 23. Sētnieci Andu ,kas rūpējās par pilskalnu, atlaida no darba sakarā ar jaunās firmas ienākšanu un Vides serviss vairs par uzkopšanu nerūpējas – tāda mums ir reālā situācija. Kauns, ka tūristiem tas jāredz. Tfu kāds te Bauskas novada zīmols, ja puķes sprāgst uz katra soļa, ja vējš griež riņķa dancī smilšu vannas, ja lapas, kritušus kokus vairs nav jāvāc, paīru, skārdeņu, pudeļu savākšana ar laikam līgumā ar Urbānu nav ierakstīti.

  46
 24. Tūlīt dīkdieņu bars – baltās apkaklītes un gēla nadziņi – uzražos jaunu identitāti, un sūdos grimstošā Bauska sāks mirdzēt jaunās krāsās. Aleluja!

  37
 25. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa iespējami informēja,ka iebraucēji,pilsētas ciemiņi ir stāvā sajūsmā par kārtību,TĪRĪBU Bauskā???

  14
  1
 26. Paldies par dieskoteku līdz 5.00 rītā…..varēja jau raut līdz 8.00 gulēt jau tāpat nav vērts! Bauskā taču var visu…..nemaksāju, bet piespiedu kārtā jāklausās tā bungošana no pilskalna…

  19
  4
 27. Vai tad skaļums ierobežojumi nepastāv un vai tad neviens šo patvaļu nekontrolē? Visu šo vasaru kaut kā viss bija normāli, bet līdz 5.00 no rīta šorīt jau ir ņirgāšanās par cilvēkiem, lai tad nu vadītājs par to atbild, kārtīgu sodu uzlikt, tad vairs neākstīsies! Ja uz turieni nāk tikai kurlie vai pilnīgi atsaldētie, tātad – mazākums, tad kāpēc jācieš vairākumam?

  20
  2
 28. Te kāds drīz izsauks BEz Tabu😀😀 nē jau velti vairs Taste nebūšot, tāpēc ar vairs neko nevāc kopā.

  7
  1
 29. Okmani!
  Savāc šmuci un lasies atpakaļ uz Rundāli!
  Tu nūsu pilsētu esi noalidis!

  23
 30. ja ne novada, tad vismaz novada pašvaldības identitāte un nav šeit vajadzīgi tūkstoši, lai novada identitāti apskatītu visi kam tas tas interesē, tai skaitā ārvalstu tūristi, kuri, visticamāk, prombraucot saka- uz neredzēšanos

 31. Nauda iekasēta, par pārējo nevienam galva nesāp… tiem tastatoriem jau pēc loģikas arī būtu aiz sevis jāsakārto teritorija tā kā tas bija pirms tā balagāna

  13
 32. Te tev nu bija identitāte – lepni, čakli, varam, strādājam, rūpējamies un braši pieņemam jaunus noteikumus kā sodīt privāto teritoriju īpašumus par nekārtībām. Vispār skarbi – galvenais Bauskas tūrisma objekts un blakus tāda pašvaldības vizītkarte. Mjā, no comments. Nu laikam jau viņi tomēr ārpus saviem kabinetiem neiziet, vai arī varbūt tas šķiet ok?

  18
 33. Sveiki Maisi Labie Kur Mums Jauniešiem Trenēties akrobātiku😍❤️🙏🏻Veiksmīti Jums un Jauku Vakaru

 34. Visam šim kaunam pa virsu varēja izziņot, ka Okmanis ir patriecis vienu savu Rundāles dāmu, kas ir labi zināmā izglitibas kulturas sporta labklajibas departamenta vaditaja. Kāda mums kulturas vaditaja tads ar pilskalns. Padzita ar kaunu un pantu.

  13
 35. atnāciet uz Korfa dārzu un paskatieties cik tur tagad skaisti, zaļa sēta, nopļauta sakaltusi zāle dienām stāv, zari, misenes, ai, ai, nav vairs parka, bardaks!

  9
  1
 36. Dārza ielas pārtikas veikala galā klājiens ar musaru. Urbāņi varbūt saprot tikai šādu atkritumu apzīmējumu. Sētnieces nav. Bet vajag.

 37. Mūsu darbu nedrīkst komentēt,visi komentāri,kuri mums nepatīk tiek izdzēsti…Lai dzīvo vārda brīviba teica Dulbe…

  6
  3
 38. Toties mūsu divas “saulespuķes “ dižojas Īslīcē. It kā būtu tur ko paveikušas. Tur jau visi dara un organizē Aiga.

  8
  1
 39. Vajadzētu saskaitīt Bauskas Pilskalna koriģētājus. Bauskas mērs un laikam mēra vietnieks, Kultūras centrs, izpilddirektors, Tūrisma informācijas centrs, Bauskas pils direktors, Izglītības, kultūras utt. komisija vai komiteja, urbāņu šefs, urbāņu īpašnieks, Bauskas komunālservisa vadonis, VS šefs. Varbūt kāds ir aizmirsts, lai piedod…

 40. Vienīgais, kas Bausku padarīja kaut cik vizuāli skatāmu bija puķes. Nu arī to vairs nav. Ne tikai pie Slimnīcas, autoostas, bet nobeigušās ziedu kastes arī pie Bauskas zīmes iebraucot no Lietuvas. Pelargonijas elektrību stabos arī var cerēt tikai uz lietu. Visu skumjāku padara fakts, ka “komisija”‘ atzina, ka vasaras puķes nav mūžīgas!!! Nez kapēc, iepriekš visas kastes plauka un ziedēja līdz pat salnām! Neiešu ar plakātu stāvēt pie domes. Bet vienu gan varu – pārdeklarēšos Rīgā. Neredzu jēgu šeit atstāt nodokli.

  12
  1
 41. Visam piekrītu, izņemot vienu – pie autoostas neviena puķe nav nokaltēta, autoosta pati kopj savas puķes, šeit viens ” autors ” palaida to feiku par autoostu , jo laikam nepārzina Bausku, ka runa ir par slimnīcas žogam piekārtajām kastēm , un nezinātāji nu to tālāk tiražē. Mīļie rakstītāji, rakstiet , ko paši redzat un zināt, neatkārtojiet to, ko tikai kaut kur izlasāt , tas nu tā – taisnības labad.

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.