
Šonedēļ dabas parka «Bauska» teritorijā esošajā Ķirbaksalā sākti sakopšanas darbi.
Tiek novākti vējā nolauztie un sagāztie koki, zari, kā arī citi šķēršļi, kas apdraud sabiedrisko drošību vai apgrūtina salas izmantošanu iedzīvotāju un viesu atpūtai, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Strādā Ķekavas novada Baldonē reģistrētās SIA “D’Victory” darbinieki, tiek izmantota specializēta tehnika. Līgumā noteiktais izpildes termiņš ir četras nedēļas, taču tiek plānots, ka darbus paveiks pirms noteiktā grafika.
Bauskas apvienības pārvalde aicina apmeklētājus šajā laikā būt piesardzīgiem un, cik vien iespējams, atturēties no Ķirbaksalas apmeklēšanas. Pašvaldība aicina rūpīgi sekot izvietotajām norādēm un ievērot drošības pasākumus. Īpaši svarīgi ir nepārkāpt ar drošības lentēm norobežotās teritorijas, kurās notiek darbi.
«Bauskas Dzīve» iepriekš ne reizi vien uzklausījusi iedzīvotāju pretenzijas par «čūskulāju» Ķirbaksalā, uz jautājumiem prasīts arī skaidrojums pašvaldībai, līdz šim bijušas dažādi argumenti, kāpēc sakopšana nav veikta agrāk. Piemēram, pērn oktobrī Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska «Bauskas Dzīvei» skaidrojusi: «Ar Ķirbaksalu ir gana sarežģīti, ņemot vērā, ka tā ir dabas parka teritorijā. Tur ne tikai koku zāģēšana, bet arī katra nozāģētā koka izvešana no teritorijas ir jāsaskaņo ar Dabas aizsardzības pārvaldi, un tikai epizodiskos gadījumos viņi to ļauj. Nosacījums ir, ka šiem kokiem jāpaliek, jo tur atjaunojas biotops un dzīvo kukaiņi. Pa ziemu apņemamies ar Dabas aizsardzības pārvaldi saskaņot konkrētu koku izvešanu.»
Šogad martā laikraksts atkārtoti jautāja par Ķirbaksalas sakopšanu un atbilde bija: «Iespēju robežās tiks izvākti kritušie koki, bet atgādinu, ka tas ir dabas parks, kur nedrīkst pārvietoties ar tehniku. Paredzēts tiltiņa remonts, un tiks atjaunoti soli. Jaunu solu un galdu uzstādīšana netiek plānota, bet tiks saglabāti esošie. Labiekārtot pastaigu takas drīkst vien tā, lai saglabātu tās kā dabas takas.» Tagad darbi sākti.
Kā skaidro Sabiedrisko attiecību nodaļa, sakopšanas mērķis ir uzlabot Ķirbaksalas vidi, lai tā būtu droši pieejama un pievilcīga ikvienam apmeklētājam nākotnē. Ķirbaksala ir iecienīta pastaigu un atpūtas vieta, kur apvienojas dabas ainava ar kultūrvēsturisko vidi, tādēļ tās sakopšana ir nozīmīgs ieguldījums gan baušķenieku, gan pilsētas viesu labklājībā.
Foto: Ivars Bogdanovs






