Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Klajā nācis pašvaldības izdots ceļvedis vasaras mēnešiem «Satiec Bausku!»

Bauskas novadā izdots kultūras un tūrisma ceļvedis vasaras mēnešiem „Satiec Bausku!”, informē Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brošūra veltīta kultūras un tūrisma norisēm Bauskas novadā trīs vasaras mēnešos: jūnijā, jūlijā un augustā. Ceļveža lappusēs publicēti fakti par mūzikas festivālu „Bauska TASTE 2023”, kurš šogad mūzikas fanus pulcēs 4. un 5. augustā, un Rundāles pils franču dārzu, kurš viskošāk zied tieši vasarā.

Izdevumā baušķenieks Jānis Mičulis dalās pieredzē, kāpēc ir vērts piedalīties tūrisma akcijā „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Savukārt fotogrāfe Vija Breijere atklāj, kāpēc festivāls „Bauska TASTE” ir kļuvis par neatņemamu ģimenes tradīciju.

Brošūrā iekļauti stāsti par tradīcijām, kuras Bauskas pils apmeklētājiem dāvā tālu gadsimtu svētku sajūtu: senās mūzikas festivālu „Vivat Curlandia!”, kurš šogad notiks 15. un 16. jūlijā, un paukošanas turnīru „Ius gladii” – Zobena tiesības, kurš skatītājus priecēs 20. augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par senlatviešu pirts un gada īsākās nakts tradīcijām – stāstā par Zemgales sensētu „Everti” Bārbelē. Tā plašākam interesentu lokam pazīstama ar brīvdabas festivālu „Laika rata pietura „Evertos””. Šogad festivāls notiks 12. un 13. augustā.

Tāpat izdevumā vēstīts, ar kādiem jauninājumiem šo sezonu uzsācis sporta un atpūtas parks „Pīlādžu mototrase”, kuru 22. jūnijā pierūcinās Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta dalībnieki, bet 20. augustā – Latvijas čempionāta motosportisti.   

Vasaras ceļvedī arī noderīga informācija par „Mājas kafejnīcu dienām”, kas Bauskas novadā notiks 19. un 20. augustā. Publicēti arī Iecavas pilsētas stāsti par grāfu Pālenu ģimenes amfiteātri Iecavas parkā un dievišķo dzērienu – Iecavas ķimeli, ko baudījis slavenais franču rakstnieks Aleksandrs Dimā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brošūrā publicēts novada nozīmīgāko pasākumu kalendārs vasaras mēnešiem.

Kultūras un tūrisma ceļvedis vasarai izdots 400 eksemplāru tirāžā. Lasīšanai tas pieejams Tūrisma informācijas centrā, Bauskas kultūras centrā, kafejnīcās un restorānos, muzejos un bibliotēkās. Nākamais brošūras izdevums gaidāms septembra sākumā un būs veltīts 2023./2024. gada rudens un ziemas sezonai.

Kā „Bauskas Dzīve” vēstījusi jau iepriekš, Bauskas novada pašvaldība ceļvedi plānojusi izdot reizi ceturksnī, pirmais izdevums bija veltīts kultūras un tūrisma norisēm šī gada martā, aprīlī un maijā. Tā tirāža bija 200 eksemplāru, bet tad Bauskas novada domē pieļāva, ka nākamajam izdevumam tirāža varētu palielināties vai palikt nemainīga – viss atkarīgs no pieprasījuma un pašvaldības vajadzībām. Kā redzams, tirāža divkāršojusies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevuma mērķis ir sniegt novada iedzīvotājiem un viesiem mūsdienīgu, saistošu un aktuālu informāciju, kā arī popularizēt tūrisma un kultūras dzīvi Bauskas novadā, skaidro pašvaldībā.

Teksta un foto avots: visit.bauska.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Paldies par kūkām.Satiec Bausku un dabū pa… .Papriekš tieciet vaļā no vietējiem atsaldētajiem kuriem mīļākā nodarbošanās meklēt ar iebraucējiem kašķi.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.