Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Klajā nākusi unikāla grāmata «Bauska gleznotāju un grafiķu acīm»

Biedrība «Meistars Gothards» sadarbībā ar Bauskas muzeju un atbalstītājiem laidusi klajā nozīmīgu izdevumu latviešu un angļu valodā. Grāmatā «Bauska gleznotāju un grafiķu acīm» skatāmas 67 autoru 175 mākslas darbu reprodukcijas un īsas autoru biogrāfijas. Izdevums saņemts no spiestuves nu jau pagājušā gada nogalē – 15. decembrī, informē biedrība «Meistars Gothards».

«Apliecinot mīlestību pilsētai, kas mūs vieno kā dzimšanas, dzīves, darba vai sirdspiederības vieta, ir tapusi grāmata «Bauska gleznotāju un grafiķu acīm». Tā rāda mākslas darbus, kuros iemūžināta Bauska – vairāku gadsimtu garumā dažādu paaudžu un dažādu tautību mākslinieku skatījumā,» raksta biedrība «Meistars Gothards».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatu bagātina Mg. art. Daiņa Bruģa ievads – kultūrvēsturisks vērtējums par māksliniekiem un viņu redzējumu Bauskas pilsētvides un pils atainojumā laika posmā no 1701. līdz 2021. gadam.

Grāmatas sagatavošanā strādāja biedrības «Meistars Gothards» pārstāves Indra Liepa, Inga Krolle un Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode.

Paveikts liels un godprātīgs darbs, kas veltīts mūsu pilsētas vēstures, arhitektūras un mākslas mijiedarbības izpētei, bijušo un esošo vērtību apzināšanai un Bauskas pazīstamības veicināšanai.

Grāmata iespiesta SIA «Jelgavas tipogrāfija 500 eksemplāru tirāžā, tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Zemgales plānošanas reģiona, «Latvijas Valsts mežu», Bauskas novada pašvaldības un vairāku citu atbalstu (visi atbalstītāji minēti izdevumā). Daudzus eksemplārus jau saņēmusi Bauskas novada pašvaldība, lai tos nodotu bibliotēkām, skolām, citām iestādēm, vēsta biedrības «Meistars Gothards» pārstāves.

Pats zināmākais 19. gadsimta Bauskas attēlojums – vācu graviera Frīdriha Folca (Foltz, 1811–1879) Darmštatē Vācijā, darinātā tērauda gravīra pēc tolaik Jelgavā dzīvojošā vācbaltu tēlnieka un grafiķa Vilhelma Zigfrīda Štafenhāgena (Stavenhagen, 1814–1881) zīmējuma. Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.