Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas luterāņu baznīcā rīko Baroka mūzikas dienu

Senās mūzikas mīļotāji nākamajā nedēļā var doties uz Iecavu. Otrdienas, 22. augusta, vakarā Iecavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā apmeklētāji bez maksas varēs noklausīties vācu ansambļa «I Zefirelli» uzstāšanos, bet pēc viņiem muzicēs pasaulslavenais virtuozs, blokflautists no Nīderlandes Ēriks Bosgrāfs.

Pasākums «Baroka mūzikas diena Iecavā» būs unikāla iespēja piedzīvot mūzikas tapšanas procesu tuvumā, kā arī aplūkot vēsturiskos mūzikas instrumentus un sarunāties ar pašiem mūziķiem. Programmā «Telemann in the tavern. Baroks satiek folkmūziku II» senās mūzikas ansamblis «I Zefirelli» ķeras klāt izplūdušajai robežai starp baroka un tautas mūziku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Iecavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ļoti piedomā pie tā, lai dievnamā tiktu attīstīta arī kultūras dzīve. Pagājušajā gadā uzrunājām Māri Kupču, piedāvājot koncerta telpas, un viņš ierosināja senās mūzikas festivāla «Vivat Curlandia» ietvaros uzrīkot koncertu arī Iecavā. Ideja likās laba, ņemot vērā arī novada paplašināšanos, tāpēc nolēmām sadarboties un sākt tradīciju koncertēt arī Iecavā. Pēc pirmā koncerta sapratām, ka šādi pasākumi jāturpina. Gada noslēgumā vērsāmies pašvaldībā ar lūgumu pēc finansējuma. Naudas summu, lai gan mazāku nekā lūdzām, dabūjām, un Māris Kupčs, izejot no tā, piemeklēja māksliniekus,» stāsta Iecavas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes locekle Dace Pundiņa.


Arī apmeklētāju atsaucība esot ļoti laba, jo Iecavā klasiskās mūzikas koncerti nav bijuši. «Pagājušajā gadā bija apmēram 100 cilvēki, kas ir arī pašreizēja kapacitāte, kam varam nodrošināt sēdvietas. Arī māksliniekiem bija grandiozas emocijas. Viena no pērnā gada māksliniecēm atzina, ka ir uzstājusies dažādās pasaules valstīs un smalkās katedrālēs, bet tādas izjūtas kā Iecavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā viņa piedzīvoja pirmo reizi. Kaut kas tā kā nepabeigts, avangardisks. Visu koncertu viņi nospēlēja ar basām kājām,» pieredzēto atklāj D. Pundiņa.

Nīderlandes mūziķis Ēriks Bosgrāfs tiek uzskatīts par vienu no pasaules virtuozākajiem un aizrautīgākajiem blokflautistiem, savu mūzikas instrumentu dēvējot par neizsmeļamu iedvesmas un iespēju avotu. Mākslinieks improvizē, spēlē džezu, izmanto elektroniku un strādā visdažādākajās mākslas jomās. Viņa repertuārs sniedzas no viduslaiku mūzikas līdz Vivaldi «Četriem gadalaikiem» un laikmetīgajai mūzikai, popularizējot senās mūzikas jauneklīgo enerģiju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.