Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Klāt Pirmā advente; Iecavas mācītājs novēl piedzīvot vairāk Dieva žēlastības

Gaidot gada skaistākos svētkus – Ziemassvētkus, jau šodien, 27. novembrī, adventes vainagos iedegsim pirmo svecīti. Advente ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Advente ir kristiešu liturģiskā gada sākums. Advente tiek saistīta ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Rolands Radziņš atklāja, ka pēdējo gadu pieredze rāda – katrs gads nāk ar pārsteigumiem. “Šim laikam raksturīgi, ka sabiedrība kļuvusi politiski un garīgi sašķeltāka. Pandēmija, vakcinācija, atbrīvošana no darba, Satversmes interpretācijas, energokrīze, karš. Ne vienmēr spējam vienoties, bet tomēr ceram, ka mūs saista tuvākmīlestība. Cilvēcīgi no valsts tiek sagaidīts vairāk, pat reliģiska rakstura atbildes. Valsts – nodrošinās, valsts gādās. Tomēr gan valstij, gan Baznīcai ir savi uzdevumi un atbildība,” teic R. Radziņš.

Viņš atzīmē – Advente sākas ar cerību – Dievs nāk pie ticīgās tautas. “Viņš nāk vārdā un svētajos sakramentos, dievkalpojumā. Pirmajā adventē lasām – «..saprotiet šo laiku, jums pienākusi stunda celties no miega. Jo tagad mūsu pestīšana ir tuvāk. Nakts drīz būs pagājusi, diena ir tuvu: tāpēc noliksim tumsības darbus un tērpsimies gaismas bruņās! Dzīvosim cienīgi, kā diena to prasa, (..) lai jūsu bruņas ir Kungs Jēzus Kristus» (Rom. 13: 11 – 14) Adventes laiku sākot, novēlu katram piedzīvot vairāk Dieva žēlastības pārsteigumu, atrast draudzi, kurā līdzdarboties par svētību pašiem un mūsu kopīgajām mājām – Latvijai!” pauž R. Radziņš.

Simboliska nozīme ir arī adventes rotai – vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

Advente ir četru nedēļu periods, kas sākas svētā Andreja svētkiem tuvākajā svētdienā, kas šogad ir 27.novembris, un ilgst līdz 18.decembra vakaram.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Es ceru ka dievs noliks driz visu un visus pa vietam kadas busim katrs pelnijusi..sis pasaules celus staigajot…ar to ari iededzot svecitiu lugsu dievam lai apgaismo pagrimusajiem alkatibaa un varakaaree aptumsusos pratus un atgriez sapratu tiem kuri iedomajas sevi dieva vietaa iznicinot pasauli..un darot tik daud, launa cilvecei… tautai ir jacelas no miega jo gaisma pamazam sak uzvaras gajienu par tumsu…lai viss notiek uz labu pec dieva prata.un cilveka vesela saprata.lai slavets jezus kristus.muzu muzos amen.

    11
  2. Mes loti daudz sarunajamies viens ar otru realaja un virtualaja videe. bet vai mums iznak kaut minutes laika lai parunatos katrs ar sevi ar savu sirdsapzinu ar dievu..par savu butibu un sutibu sai pasaulee.padomatu par savuem tuviniekem tautu par savu valsti un visu musu kopigo nakotni..ta atkariga ne tikai no mums..bet arii ar atiecibam ar dievu..domam liels speks.jo sutam savas domas visumam..laukaa ir tik balta piesnigusi un klusa ziema..uz galda iededzam sveciti vainagaa.kas simbolizee muzigo nepartrauktibu…es novelu lai ta neapstatos musu tautai..sodien aiziesu uz kapiem apciemiot aizgajysos tuviniekus..un pie baznicinas parunasos ar dievu un palygsu vinam zelastibu par mums visiem.lai dod mums ticibu ceribu speku sodienai un nakotnei.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.