Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Klāt termiņš pirmajam NĪN maksājumam; Bauskas novada pašvaldība aicina pieteikties elektronisku paziņojumu saņemšanai

Rīt, 2. aprīlī, ir termiņš pirmajam šī gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumam, atgādina Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nekustamā īpašuma nodokli par zemi un mājokli aprēķina uz gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos; 2024. gadā NĪN noteikti šādi maksāšanas termiņi: 2. aprīlis, 15. maijs,
15. augusts un 15. novembris. Maksājumu var veikt gan pa daļām norādītajos termiņos, gan arī avansa veidā, līdz pirmā maksājuma termiņam samaksājot visu summu.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, 2023. gadā Bauskas novadā NĪN iekasēti 4, 47 miljoni eiro. 2024. gadā Bauskas novada pašvaldības budžetā ieņēmumi no NĪN plānoti 4,21 miljons eiro.

Iedzīvotāji joprojām ir kūtri elektronisko saziņas līdzekļu izmantošanā informācijas saņemšanā no pašvaldības, atzīst Bauskas novada pašvaldības nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Gunita Vīgupa. Viņa «Bauskas Dzīvi» informē, ka 2023. gadā pašvaldība samaksāja 18132 eiro ar PVN par rēķinu sūtījumiem ar pasta starpniecību. Pērn 14,9 tūkst paziņojumu izsūtīti; šogad 13, 8 tūkstoši paziņojumu piegādāti papīra formātā. Arī novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsver, ka varētu ietaupīt naudu, ja vairāk iedzīvotāju izvēlētos maksāšanas paziņojumus par nodokli saņemt elektroniski.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ir sūtījumi, kas atnāk atpakaļ, piemēram, Iecavā ir jaunbūves, kur nav pasta kastītes izvietotas. Arī elektroniskās vēstules nāk atpakaļ, jo cilvēki mainījuši adreses, bet nav informējuši pašvaldību par to. Nav liela atsaucība no cilvēkiem pārejai uz elektronisko vidi, negrib ieradumus mainīt, kā arī lielai daļai cilvēku laukos ar pieeju internetam «tā ir, kā ir», tāpat tiem, kuri visu mūžu nav strādājuši ar datoru, elektroniski nevajag, viņiem vajag papīra formātu. Turklāt no pieredzes zināms, ka e adreses izmantošanai vajag gan jaunu programmu nodrošinājumu, gan diezgan labus datorus,» reālo situāciju ieskicē G. Vīgupa.

Savukārt novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, aicinot iedzīvotājus pieteikties paziņojuma saņemšanai elektroniski, akcentē: «Datu aizsardzības regula neļauj pašvaldībai pašai uz savu galvu izmantot iedzīvotāju e pasta adreses, kaut ja mēs redzam, piemēram, ka tādas ir kādos iesniegumos iepriekš norādītas. Katrā atsevišķā gadījumā jābūt iedzīvotāja paša norādei, piemēram, šajā gadījumā jābūt izteiktai vēlmei, ka grib saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski uz viņa norādīto adresi.»

Pieteikties nākamajam gadam NĪN maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski iespējams jau tagad.Portālā www.epakalpojumi.lv pieteikties NĪN maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski var dažās minūtēs un tā ietaupīt budžeta līdzekļus, kurus pašvaldība varētu novirzīt citiem mērķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties maksāšanas paziņojumu saņemšanai e-pastā var:

 • Mobilajā lietotnē “Bauskas novads”;
 • Portālā www.epakalpojumi.lv sadaļā “Nekustamais īpašums”, autorizējoties ar piedāvāto internetbanku vai eID karti un izvēloties pakalpojumu “E-pasta un SMS pieteikums”. Izmantojot šo pakalpojumu, tuvojoties maksājuma datumam, tiks nosūtīts atgādinājums;
 • Elektroniski parakstītu iesniegumu var nosūtīt uz e-pasta adresi pasts@bauskasnovads.lv;
 • Iesniedzot parakstītu iesniegumu papīra formātā:
  • pa pastu, nosūtot uz pašvaldības oficiālo adresi Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas nov., LV-3901;
  • klātienē kādā no Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem (VPVKAC).

Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana un piegāde pa pastu Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk kā miljonu eiro, liecina SIA «ZZ Dats» apkopotā informācija.

Ilustratīvs attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Saņēmu pa pastu tekstu uz 2 A4 formāta lapām.Uz otrās lapas tikai divas rindiņas.Nejēdziet izdrukāt šīs divas rindiņas uz pirmās lapas otras puses,bet brēkalējiet par taupīšanu.Paši apjēdziet cik stulbi esat?!

  21
  1
 2. Precizi,uz otras lapas 2 sikas rindinas! Privātā biznesā tie tizleni būtu padzīti jau aizvakar!

  13
  1
 3. Cik lieli NĪ nodokļi ir pašvaldības miljonu objektiem? Kāda ir to kadastrālā vērtība? Cik izmaksā iedzīvotājiem miljonu objektu NĪ nodokļi?

 4. Atbilde Cik?: paveries uz privātmāju kadastrālajām vērtībām, kur būdiņa var būt vērtīgāka par jaunu villu. 😉

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.