Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ko šobrīd var nopirkt Bauzes tirgū?

Ir iedzīvotāji, kas vasaras ražu no dobes izmanto, lai nedaudz piepelnītos tepat «Bauzes» tirgū. Tirgotāji stāsta, ka karstuma dēļ daudz vairāk nākas laistīt, cenu pieaugums ir jūtams, un arī savstarpējā konkurence novērojama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lauma Briņķe no Dāviņu pagasta uz tirgu atvedusi zemenes. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauzes tirgū sabraukuši pārdevēji no Bauskas un tuvējiem pagastiem, lai vietējiem piedāvātu svaigus un pašu audzētus gardumus. Lai gan ir tikai plkst. 9 no rīta, daļa tirgotāju jau vācas nost, lai dotos mājup, taču dažus tirgotājus «noķert» vēl izdodas.

Ināra Jasone no Jauncodes tirgo lokus, dilles, salātus, kā arī dažādus citus zaļumus un dārza labumus. «Pensija ir maza, tāpēc tirgū nedaudz piepelnāmies,» stāsta I. Jasone, «strādāju dārzā, kad piekūstu, eju pagulēt pusdienlaiku, jo ceļos četros – karstuma dēļ.»

Ināra Jasone no Jauncodes ir ilggadēja tirgotāja šajā tirgus laukumā. Foto: Ivars Bogdanovs

Viņas piemājas saimniecībā ir četras siltumnīcas, kurās vairāk tiek audzēti zaļumi. «Pirms diviem gadiem aku ierīkojām, un tagad mums ir laistītājs, kas palīdz laistīt siltumnīcas un dārzu,» skaidro sieviete, «no sākuma slikti auga, jau nobijos, ka nebūs nekā, bet tagad novācu redīsus un nu jau gurķi zied. Gurķi man ārā nekad nav padevušies, tikai siltumnīcā varu izaudzēt.» Sieviete audzē arī cūkupupas un kāpostus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nikola tirgoties ieradusies no Mežotnes puses ar pašu ģimenē audzētu produkciju. Pārdotas tiek gan zemenes un kartupeļi, gan kabači un gurķi, kā arī citi dārzeņi. «Par ražu nevaram sūdzēties, bet karstuma dēļ ļoti daudz jālaista dārzs,» stāsta Nikola, «nemācēšu atbildēt par prognozēm, jo vecāki vairāk par šīm lietām zina, bet jācer, ka būs labi.» Meitene stāsta, ka visus darbus veic viņi paši un šogad konkurence ar citiem tirgotājiem ir jūtama. «Visvairāk tiek pārdoti gurķi, kurus audzējam gan siltumnīcās, gan uz lauka,» tā Nikola, «saimniecība mums jau ir ilgi, bet uz tirgu braucam tikai pāris gadus un tirgojamies tikai tepat Bauskā.»

«Liels lauks mums nav, mazs gabaliņš, varētu būt 0,10 hektāri,» stāsta Lauma Briņķe no Dāviņu pagasta «Pelēķiem», «pašas pirmās ogas puva nost no lietainā laika, bet tagad otrādi – no karstuma sāk izdegt. Raža atkarīga arī no zemeņu šķirnes.» Sieviete pastāsta, ka, kā par brīnumu, šogad visas zemeņu šķirnes vienlaicīgi nogatavojas, pat vēlās zemenes, kurām vēl nebūtu laiks.

«Grūti nolasīt, jo šausmīgs karstums ārā,» tā L. Briņķe, «kopā man ir piecas zemeņu šķirnes, un šogad visražīgākā un agrākā ir «Zefir» šķirne, kura ražo ilgi, bet tā ir mīksta ogu šķirne. Ir šķirnes, kuras šogad sliktāk ražo ogas.» Sieviete pastāsta, ka zemeņu lauku paši nelaista, jo blakus aug labība un nav nepieciešams laistīt. «Ļaujam zemenēm augt dabiskā vidē,» viņa atzīst, «vēl avenes audzējam, bet Bauze nav aveņu tirgus, jo ļoti maz pērk šīs ogas.» L. Briņķe atzīst, ka konkurence ir jūtama, jo zemenes šajā laikā tirgo daudzi, bet pasmejas, ka visi konkurenti ap šo laiku ir jau pazuduši karstuma dēļ.

Tropiskajā siltumā labi aug kabači un gurķi, apliecina mežotnieks Artis Smilga.

No Mežotnes tirgoties atbraukuši arī «Kranču» mājas īpašnieki, kuri tirgo sezonālos dārzeņus. «Šogad viss labi aug, īpaši labi aug kabači,» stāsta Artis Smilga, «gurķus audzējam siltumnīcā, bet visu pārējo uz lauka – kāpostus, dilles, kabačus.» Vīrietis atzīst, ka lielais lietus vasaras sākumā ražu nav ietekmējis, tieši labāk auguši ziemas ķiploki, kuriem šogad nav dzelteni laksti, kā bija citus gadus. «Ir ļoti karsti, bet laistām visu kārtīgi, īpaši arī siltumnīcā augošo.» Dārzu uztur Artis ar sievu divatā, jo iztiekot bez palīgiem, un uz Bauzes tirgu viņi brauc jau aptuveni septiņus gadus. «Konkurenci nejūtam, bet jāatzīst, ka cenas ir augstākas degvielas dēļ,» paskaidro vīrietis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Kļūdijāties.. Šajā laikā vairāk ir jābūt virsrakstam : Ko vidējais Latvijas iedzīvotājs nevar nopirkt Bauzes tirgū.

  14
  1
 2. Daudziem puse no produkcijas ir ievesta, viss kas te sarakstīts nav Latvijā audzēts. Vai neredzējāt poļu tomātus u.c. Piem. visiem tirgotājiem ar vienu roku rakstīts Latv. prece.Kas tās birkas izdalījis? Kolektīva maldināšana.

  18
  1
 3. Par tekstu var tikai paņirgt, zinu kā tās lietas darās. Jābūt pilnīgam idiotam lai noticētu ka to visu var izaudzēt viena neliela saimniecība, rentabli pārdot un vēl paspēt paši iztirgot. Sviests pilnīgs, biedri.

  18
  1
 4. A tiem tirgotājiem kāds to preci iedod pa velti? Arī tā tiek iepirka. Nakts tirgū cenas ir uz pusi lētākas kā parastā tirgū + degviela uz Rīgu un atpakaļ. Ja tirgotājs var iztirgot 5kg gurķu dienā kas iepirkta pa 1eur šeit pa 2 eur viņa peļņa ir 5 eur. Vai atmaksājās? Respektīvi,jo tirgotājam vairāk prece un lielāks apgrozijums-jo lielāka iespēja ka tas vis ir pārpirkts. Mazā saimniecībā 100kg gurķus dienā neizaudznāsiet,toties 10kg ir reāli. Kartupeļus lai tirgotu tonnām vai visu sezonu arī nesanāks izaudzēt.Gribiet LV preci? Sekojiet līdzi preces daudzumam un sezonas atbilstībai

  9
  1
 5. It sevišķi vēl tad, ja pati audzētāja sēd tirgū apmēram 310 dienas( izņemot pirmdienas, kad tirgus slēgts). gadā . To var stāstīt tikai naivajiem, kas viņas ‘ģīmi nepazīst, ka viss pašu audzēts- arī poļu tomāti u.t.t. no naktstirgus Rīgā.

 6. kas jums pashiem lidz izaudet un tirgot? varu pat saderet tad saksies cita kaucama dziesmina

  5
  1
 7. Visus šos tirgotājus pazīst Bauskā…. Kādas jums cilvēkiem pretenzijas tagad… Audzējiet paši, dārzus uzturiet neejiet uz tirgu…. Tas ir tirgus…. Es Bauskas tirgus tirgotājiem novēlu💪 lai veicās peļņā, visu to labāko. Nebūs tirgotāju, nebūs pircēju.

 8. Paskatāties uz tirgotāju rokām.. nostrādājušās no zemes, no darba. Jo atmazgāt nevar ja strādā dien dienā.. Nēsmu redzējusi ar lakotiem, pieliktiem nagiem.. Veiksmi jums tirgotājiem.

 9. Ja cilvēks dzīvo laukos, ir privātais zemes hektāriņš, nebaidās no darba un var uzcelt dažas siltumnīcas, kāpēc gan nē. Uz augošā gurķa nau jāskatās 24/7 lai viņš izaugtu. Bet pensijas vecuma kundzes saaudzināt tonnām kartupeļus un pa 100kg gurķu nolasīt un iztirgot, kaut kā neticās.

 10. Ievai atbilde…. ejiet pērciet veikalos Latvijas preci, brauciet uz Rīgu …. Tas ir tirgus, nepērciet, ja nepatīk…viss jau zināms.. mani apmierina… Neņemiet galvā tirgotāji sliktos komentārus, lai veicās

  3
  1
 11. Bauskas pircējam. Pareizi, mīļais prātniek. Jau sen Bauskā iepērkas tikai aristokrāti vai deģenerāti. Normālie cilvēki brauc uz Lietuvu, sliktākajā gadījumā uz Jelgavu un iepērkas tur par cenām kas zemākas vidēji no 20 – 40 %. Iesaku arī tev, mazo draudziņ, izmēģināt, vinnēsi, kā likts!

 12. emīlam atbilde.. es fūriste, zinu cenas. Un iepērkos pie Bauzes tirgū… Tur tu aplauzīsies par cenām… es bijusī kas tirgoja Bauzes tirgū.. audzē dārzu un ne lēcies.. Nepatīk, nepērc. Ir veikali Bauskā..

 13. Visiem gudriķiem, neiet uz tirgu Bauzes, veikalā Latvijas prece un lēto, un gudrie atrodās kur braukt.uz Leišiem… paskatiet gudriķi degvielu… . Es eju uz tirgu Bauskas, man patīk, cenas dažādas tāpēc tirgus.

 14. Jā,jā man arī patīk tur cenas!Un vēl man tur patīk vairākas pārdevējas!Un vēl man patik,ka ir pieejams alus par draudzīgam cenām!

 15. “muļķis arī baznīcā dabū pērienu”, bieži vien to pats nejusdams, jo domāt, izsvērt, tas taču liels apgrūtinājums smadzenēm. Redzot bagātīgos viena otra “zemnieka” galdus no jau tagad Bauskas pilsētas teritorijas, tas pēc Bauskai tuvējās apkārtnes pievienošanas, nevienam pircējam neienāk prātā, lai cik smagi strādājot, kā to var izaudzēt uz 0,1 ha, ja tur vēl dzīvojamā māja ar saimniecības ēkām. Pie tam, tiešām neviens nesaskata milzu līdzību “zemnieku” piedāvātajiem dārzeņiem, it sevisķi tomātiem, milzu līdzību ar, piemēram, uz to brīdi MAXIMā nopērkamiem, vien divreiz dārgākiem. Nesaku, ka it visi pārdevēji Bauzē tirgo pārpirkto produkciju, par to nemaksājot nodokļus un zināmā mērā krāpjot pircējus, bet “gaisīgajiem” labticīgajiem pircējiem vajadzētu cītīgāk skatīties un painteresēties, vai tiešām pārdevējs savā zemes pleķītī var plašo piedāvājuma spektru izaudzēt, un pie tam vēl tādā daudzumā. Novada domes izdotā “zīme” ir vien formalitāte, kurā minēto neviena represīvā iestāde nekad nav pārbaudījusi. Bet, vai viņiem to vajag, naudu un ne mazo viņiem tāpat maksā arī par papīru šad tad aplūkošanu….

 16. Atklāšu mazu noslēpumu. Tie tirgotāji ir tādi paši cilvēki kā es un jūs. Ja cilvēks saka ka audzinājis pats,tad pastāv iespēja sarunāt un pašam aizbraukt uz saimniecību un apskatīties kas aug un kas neaug. Bauskas novads nau tik liels. Es viekārši pazīstu dažus tirgotājus. Riebjas ka nod… neuzklausot un neapskatot.

 17. Pircējs Bauskas, iemācies kaut mazliet latviešu valodas pareizrakstību. Vervelēt vari savā Lauķenes krievu vidē cik lien bet latviešu avīzē šāda valoda neder, fūriste.

 18. emīlam atbilde, mazajam pajolim.. Nepatīk Bauskas tirgus nej tur un nepērc… Ir Maksima, Rimi, Tops un iepērcies tur…

 19. nu tad beidzot atklāj, kā vismaz tu spēj audzināt, piemēram, tomātu, un ļaujas šis tavai audzināšanai?

 20. daudz ir laukos cilveku, ka spasi darzu netur, dzivo, ka nav ko est bet no slinkuma darzu neuztur. tadiem kauns un nekadus pabalstus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.