Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Koku lapas Bauskā bez maksas no iedzīvotājiem nevāks

Jēkabpilieši izmanto iespēju bez maksas nodot rudens lapas

Rudenī tradicionāli aktualizējas jautājums, ko iesākt ar savāktajām koku lapām. Vairākās Latvijas pašvaldībās savāktās lapas izved bez maksas, citviet tās par baltu velti ir iespējams nodot atkritumu savākšanas laukumos. Bauskā līdz šim pieredzēti abi varianti, taču šogad pretimnākšanas nebūs, lapas bez maksas neizvedīs un arī nepieņems, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lapas kā bioloģiskos atkritumus par maksu var nodot SIA “Bauskas novada komunālserviss” dalīto atkritumu šķirošanas laukumā Bauskā, Biržu 8b, vai piesakot izvešanu no klienta adreses kā maksas pakalpojumu. Maksa par par viena kubikmetra bioloģisko dārza atkritumu pieņemšanu bez piemaisījumiem (var saturēt koku lapas, sīkus koku zarus līdz 4 cm diametrā, augu lakstus, citus dārza bioloģiskos atkritumus) noteikta 14,31 eiro, 100 litru maisos – 1,43 eiro/maiss, 150 litru maisos – 2,14 eiro/maiss, bet ar piemaisījumiem  – 37,74 eiro/m3.

Savukārt tīras koku lapas tiek pieņemtas par 8,52 eiro kubikmetrā, 100 litru maisos – 0,85 eiro/maiss, bet 150 litru maisos – 1,28 eiro/maiss. Papildus maksa par bioloģisko dārza atkritumu izvešanu maisos no privātmājas – 20,76 eiro.

SIA “Bauskas novada komunālserviss”  valdes loceklis Dzintars Cāzers norādīja, ka visus bioloģiskos atkritumus uzņēmums nogādā uz poligonu pārstrādes līnijām Jelgavā (Brakšķos) vai Rīgā (Getliņos).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Bauskas novada saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli, aizliegts bērt sadzīves atkritumu konteineros. Bioloģiski noārdāmos atkritumus fiziskām personām atļauts kompostēt mājsaimniecības teritorijā videi drošā veidā, ja tas neapdraud cilvēku dzīvību, veselību, vidi, trešo personu mantu. Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu fiziskai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai – no 250 līdz 2800 eiro.

Pašvaldība aicina ņemt vērā, ka koku lapas kategoriski aizliegts dedzināt. Pašvaldības teritorijā ir atļauts dedzināt koksnes atkritumus – sausos kokus, krūmu zarus bez lapām, neapstrādātu kokmateriālu atkritumus. Pilsētās un ciemos koksnes atkritumu dedzināšana ugunskuros un iekārtās atļauta no 15. septembra līdz 30. oktobrim un no 1. aprīļa līdz 15. maijam no plkst. 8 līdz 17, bet lauku teritorijās koksnes atkritumus atļauts dedzināt no 15. septembra līdz 15. maijam.

Neskatoties uz aizliegumu, Bauskā lapas ugunskuros tiek svilinātas. Bauskas novada pašvaldības policijā atzīmēja, ja tiek saņemti ziņojumi par lapu dedzināšanu, likumsargi šos īpašumus apseko. Arī izbraukuma reidu laikā šai problēmai tiek pievērsta uzmanība. Šoruden gan neviena administratīvā pārkāpuma lietvedība par lapu dedzināšanu nav uzsākta. Konstatējot lapu dedzināšanu, vainīgajam tiek lūgts ugunskuru nodzēst, izskaidrots saistošajos noteikumos noteiktais un izteikts brīdinājums par iespējamo atbildību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

  1. Ko darīt ja pašvaldības koks saber lapas privātīpašumā?! Jāškiro? Un vispār pilsētas teritorijā ir ļoti daudz vietu kur cilvēki satīra pašvaldības zemi! Pat paldies nesaņem no vadoņīem!

    37
    1
  2. Kaimiņš pilsētas teritorijā visu vasaru pat 30 grādos mucā dedzina atkritumus, pat plastmasu. Dūmi griežas, smird. Un tā jau vairākus gadus. Ēkas no mucas atrodas 2-4 m attālumā. Normāli!!??

    12
    4
  3. bet, kā ar valstī pastāvošo prioritāti bioloģisko atkritumu savākšanai brūnajos konteineros? Vai novada vadība un tās kapitālsabiedrības vadītājs par to neko nav dzirdējuši? Tad, varbūt, arī viņiem tā it kā nopelnītā nauda no novada budžeta nebūtu jāizmaksā, jo nav jau par ko. Vai tiešām bioloģiskie atkritumi no Bauskas novada jānogādā uz Brakšķiem vai Getliņiem, ja tepat, pilsētas pievārtē- Mežotnē ir bogāzes ražotne, kurai “kurināmo” kukurūzu audzē lielās platībās un ne par velti. Tad, kā šeit notiek, cik “taisni” mūsu novada vadība ietur valstī nosprausto “zaļo kursu”, tostarp bioloģisko atkritumu savākšanu no iedzīvotājiem?

    24
  4. Kāpēc pašvaldība ielu kopšanai nepiedāvā vizi urban vai cleanr grupas, kā saimniekošanas kompānijas, atkritumu urnas šiem atkritumiem ja clean r grupa piedāvā pakalpojumu bio materiālus izvest? Tur ir ekonomika uz iedzīvotāju rēķina vai cerības uz plašu atkritumu dedzināšanu, kas nepanāks brīvprātīgu iedzīvotāju apmaksātu zaļās politikas īstenošanu. Pašvaldībai jāpiedāvā risinājums.

  5. Lieta ir vienkārša – lielāko daļu iedzīvotāju, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, lapas nav problēma. Pārvaldnieki un sētnieki ar tām tiek galā. Ar parkiem tiek galā pati pašvaldība. Savukārt individuālo māju īpašniekiem ir jādomā, kur likt savus atkritumus, un nevajag visu uz pašvaldību velt. Pašvaldība bez maksas savāks, bez maksas aizvedīs, bez maksas vēl Jūsu pagalmu satīrīs, jumtu saremontēs un pārtiku atvedīs. Sasapņojušies tagad, ka pašvaldība visu nodokļu maksātāju naudu šķiedīs lai dažiem indivīdiem izvestu lapas. Gribat pie mājas kokus, krūmus, samierinieties ar lapām un meklējat naudu to utilizēšanai. Ja nē, stādāt tūjas un skujeņus – nebūs lapas

    4
    21
  6. Vai tad nu Bauskā nav zemes pleķa, kur privātmāju iedzīvotājiem aizvest lapas Iecavnieki ved uz Ķesterkalnu, un viss ir kārtībā, ja neskaita tos dažus ļaužus, kas dīvānu un plastmasas maisu neatšķir no bioloģiskajiem atkritumiem. Kaut kāds absurds – vest uz Getliņiem..

    12
  7. Vi tad kādam lapas ir problēma !!!
    Nekur novada teriturijā nav atrodamas 100 vai 10 gadu vecas lapas. Daba tiek galā.
    Arī šogad lapas uzvedīsies uz mata tāpat, ka visus ieprikšējos miljons gadu 🙂

    16
  8. Bauskas dome sāk kaitināt paši pa vel tiek izvests badā ar tiek liktās kabatas kad vineta veiks sākt tā domēna

    2
    1
  9. Pavisam vienkārši ar lapām, vajag nobraukt ar zāles pļāvēju. Sasmalcinās un pēc 3 dienām nevarēs redzēt, ka tur lapas bijušas. Ja nu ūberkrutais zālājs, tad ar smalvinātāju, kas savāc lapas. To tverti izbber ap augiem vai krūmiem- superīga mulča. No dabas viedokļa vispār nav labi nogrābt lapas un augsni pēc tam nemēslot. No kā tad tie augi iztiks! Mums tā lapu grābšana kā stihiska nelaime piesitusies.

    19
  10. Ko darīt?Sūdzēt tiesā koku vai pašvaldību.Koks aug uz pašvaldības zemes,bet lapas manā teritorijā birdina.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.