Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Konkursa “Supernova” pusfinālistu vidū mūspuses jaunās dziedātājas; tiešraide jau šovakar

Šodien, 3. februārī, tiešraidē būs iespējams vērot konkursa “Supernova” pusfinālu. Līdz pirmajam pieturas punktam ceļā uz 68. starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu nokļuvuši 15 dalībnieki. To vidū divas Bauskas novada pārstāves – Ieva Kudlāne jeb skatuves vārdā Avéi un Patrīcija Spale. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieva Kudlāne jeb Avéi pastāsta, ka lēmums piedalīties «Supernovā» nāca vienkārši, viņas vārdiem sakot – kāpēc gan ne? «Dziesma, ar kuru piedalos konkursā, nebūs manā albumā, jo tajā dziesmas būs latviešu valodā. Sen nebiju rakstījusi angļu valodā, bet bija iedvesma, un dziesma tapa – lielākā daļa dalībnieku šajā konkursā arī piedalās ar dziesmām angļu valodā,» atklāj Avéi. «Konkursa dziesma «Mine» stāsta par to, ka es nosaku savu teritoriju – kas ir mans, ir mans, kā arī negribu un neprotu ar to dalīties.»

Jauniete stāsta, ka par iekļūšanu konkursā «Supernova» uzzināja no sava kolēģa un producenta Raita Aukšmuksta, kurš viņai palīdzēja arī dziesmas izveidē. «Pagājušajā gadā par iekļūšanu pusfinālā mums zvanīja, bet šogad to paziņoja «Panorāmā», ko es neskatījos. Domāju – ja man neviens nav zvanījis, tad neesmu tikusi, un tā pat biju piemirsusi par konkursu,» atzīst Avéi.

«Kad Raitis man zvanīja, nemelošu, es vēl gulēju. Viņš apsveica mani, bet es nesapratu, kāpēc. Kad viņš pateica, ka esam iekļuvuši konkursa pusfinālā, man bija šoka moments – visu to dienu mēģināju saprast un apzināties to, kas ir noticis.» Sagatavošanās laiks līdz kāpšanai uz skatuves pusfinālā ir neliels, tāpēc tagad Ievas ikdiena esot intensīva, jo cītīgi jāstrādā ar skatuves tēlu, dziesmas izpildījumu un citām ar gatavošanos saistītām lietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Video: no I.Kudlānes albuma

Konkursa pieteikumā Ieva rakstījusi, ka mūziku viņai «šūpulī iedziedājušas māte un tante», vēlāk iedrošinot dziedātāju pievērsties šim aicinājumam arī profesionāli. Bez konkursam «Supernova» rakstītajām dziesmām mūziķe laidusi klajā arī singlu «Tautiņās».

«Esmu priecīga konkursā redzēt vairākus māksliniekus, par kuriem iepriekš nebiju dzirdējusi. Interesanti ir iepazīties ar citu izpildītāju dziesmām, man ir arī daudz favorītu – ja pati nepiedalītos «Supernovā», tad pat nezinātu, par ko balsot,» atzīst Avéi, «konkurence ir ļoti liela, bet, vērtējot pēc pagājušā gada (Ieva arī pērn startēja «Supernovā» – red.), ceru, ka šogad filmēšanas vietā un telpās, kur uzturēsimies, būs tikpat draudzīga un sirsnīga atmosfēra kā toreiz.»

Viņa atzīst, ka visvairāk no konkursa vēlas sev iegūt papildu pieredzi, jo, pēc viņas domām, šāds «skrējiens» jeb ātra gatavošanās priekšnesumam ļoti norūda. «Ceru sevi parādīt no citas puses, jo dziesma, ar kuru piedalos šogad, ir daudz citādāka nekā pagājušajā gadā. Gribu parādīt pārējiem – hei, es varu arī šādi!»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Patrīcija Spale Foto: Publicitātes foto

Iecavniece Patrīcija Spale, konkursa «Supernova» pusfināliste, par lēmumu piedalīties konkursā stāsta: «Pieteikšanās «Supernovai» notika pavisam nejauši un negaidīti. Nākamajā rītā pēc izbalsošanas no «X Faktora» man uzrakstīja viens no dziesmas «Heaven’s Raining Down on Me» autoriem – Valters Sprūdžs – un piedāvāja ierakstīt dziesmu. Es piekritu, un jau nedēļas laikā šī dziesma tika ierakstīta un pieteikta konkursam «Supernova».» Viņa teic, ka rezultātu izziņošanas dienā bijis jādodas uz koledžu – «līdz ar to neredzēju tiešraidi un nenojautu, ka esmu tikusi tālāk līdz brīdim, kad paskatījos telefonā un ieraudzīju, ka esmu atzīmēta konkursa «Instagram» postā. Biju šokā un nedaudz apjukusi – galvā bija «sprādziens», un centos saprast, kas ir noticis. Protams, biju arī neizsakāmi priecīga.»

Patrīcija pastāsta, ka viņas konkursa dziesma «Heaven’s Raining Down on Me» ir par mīlestību un par divu cilvēku savstarpējām attiecībām. «Pati esmu attiecībās jau gandrīz divus gadus, šis cilvēks man sniedz prieku, un es jūtos pilnīga, esot viņam blakus. Minētā dziesma, jau pirmo reizi to dzirdot, radīja saikni ar mūsu stāstu un pauda to pašu izjūtu, kāda man ir pret savu mīļoto cilvēku.»

«Gatavošanās «Supernovai» notiek katru dienu – priekšnesuma plānošana, mēģinājumi, saziņa ar komandu, tērpu meklēšana un viss pārējais. Prāts nemitīgi strādā un ģenerē idejas,» pieredzē dalās pusfināliste. Patrīcija atzīst, ka šis mēnesis ir ļoti saspringts, jo paralēli konkursam viņai koledžā ir eksāmenu laiks. Cenšoties katrai dienai sastādīt darāmo darbu sarakstu, lai visu paveiktu un neko neaizmirstu. Dziedātāja neslēpj, ka ir grūti apvienot skolu ar «Supernovu», bet neesot neiespējami. «Galvenais ir saglabāt iekšēju mieru,» pārliecināta P. Spale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patrīcija atzīst, ka ir noklausījusies visu šī gada dalībnieku konkursa dziesmas un priecājas, ka šogad piedalās daudzi jauni, iepriekš nedzirdēti vārdi. «Uzskatu, ka mēs esam kolēģi, nevis konkurenti. No visas sirds vēlu katram dalībniekam veiksmi un izturību – lai viss izdodas!» Pati jauniete dalību «Supernovā» saskata kā vērtīgu pieredzi un izaicinājumu, kā arī iespējamu atspēriensoli kaut kam lielākam nākotnē. 

Konkursu “Supernova” skatītāji aicināti vērot LTV1, REplay.lv un LSM.lv tiešraidē jau sestdien, 3. februārī, pulksten 21.10.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Ko tur meitenītēm iespringt, jo Dons jau visur iet pa priekšu. Vienīgi sevi var pareklamēt, bet Eirovīzija nespīd. Turklāt Ieva jau otro gadu startē.

  5
  2
 2. Šogad Supernova nav vajadzīga. Dona dziesmu jau var gatavot Eirovīzijas finālam. Pēdējo gadu viena no labākajām dziesmām, ko esmu dzirdējis!!! Dziesmas latviešu valodas versijā ļoti spēcīgi vārdi!

  10
 3. Latvija gadu no gada iznieko savu iespēju Eirovīzijā tikt pie piecām minūtēm raidlaika Eiropas lielākajos tv kanālos. Labāk ir sūtīt Eirovīzijā dievturus, kas izdzied slavinājumu Dievam Pērkonam, Dievietei Mārai vai Dievietei Laimai. Tā vismaz Latvijas tēls paliktu atmiņā neopagānu vidū, kuru skaits Eiropā pieaug.

 4. Visas dziesmas ir pēc viena eirovīzijas standarta lekāla piegrieztas. Ja paskatās Eirovīzijas sākuma gadu ierakstus, tad tajos ir katras tautas nacionālisms, tautas raksturs un temperaments, katras valsts glezna, un tas ir interesanti. Pašlaik tikai “unisekss”. Pat padomju laikos nebija tik liela mūzikas unifikācija. Varbūt būs nedaudz mazāk bārdainu “sieviešu” šoreiz.

 5. Visas dziesmas ir pēc viena eirovīzijas standarta lekāla piegrieztas. Ja paskatās Eirovīzijas sākuma gadu ierakstus, tad tajos ir katras tautas nacionālisms, tautas raksturs un temperaments, katras valsts glezna, un tas ir interesanti. Pašlaik tikai “unisekss”.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.