Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Koris “Sōla”: viss ir iespējams, arī koncerts Rundālē

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris «Sōla» sestdien, 10. februārī, Valentīndienas noskaņās ar programmu «Viens nav vientuļš» uzstājās Rundāles multifunkcionālajā centrā. Nelielā zāle bija klausītāju pārpildīta. Kā iepriekš minējis kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, kamerzāles viņus nemulsinot, esot nācies dziedāt arī mazākās, piemēram, E. Smiļģa muzejā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koris rīko solokoncertus ar dažādām programmām, mēdz koncertēt kopā ar pavadošo grupu. Šoreiz Rundālē «Sōla» uzstājās kopā ar, kā K. Ādamsons sacīja, «lieliskajiem draugiem – pavadošo grupu Jāņa Miltiņa vadībā». Katru gadu, jau 15 gadus koris ap Valentīndienas laiku sagatavojot «tādu ne akadēmiskās mūzikas koncertu», šoreiz – «Viens nav vientuļš». Repertuāra izvēlē dziedātāji paši balsojuši, kuras dziesmas varētu «paslēpties» zem šī koncerta nosaukuma.

Foto: Ivars Bogdanovs

Prieku raisoši un dzīvi apliecinoši skanēja koncerts, ko jauni cilvēki dzidrās balsīs un daudzkrāsainos midzošos tērpos demonstrēja gan rundāliešiem, gan baušķeniekiem un no citām vietām braukušiem apmeklētājiem. Bija klausāmas daudzas zināmas un populāras dziesmas neparastās un brīnišķīgās apdarēs: gan «Dzeltenās kurpes» (vārdu autors K. Dimiters, komponists: U. Marhilevičs) un «Meitene no manas klases» (O. Vācieša vārdi, J. Šipkēvica mūzika); gan B. Geldofa dziesma G. Rača latviskā tulkojumā «Man vienalga viss» un «Viss ir iespējams» (autoru trio: K. Lācis, I. Busulis un K. Vērdiņš), kā arī daudzas citas. Patiešām – viss ir iespējams, arī vairāku konkursu laureāta, pērn notikušo Dziesmu svētku koru karu 1. vietas ieguvēja kora «Sōla» koncerts Rundālē.

Foto: Ivars Bogdanovs

Zāle dimdēja aplausos un «bravo!» saucienos, klausītāji mājup devās «mirdzuma un prieka sasmēlušies», pavasarīgi smaidi bija daudzu sejās – arī kora «Mežotne» diriģentei Mārītei Jonkus, kuras vadītajam korim nozīmīgs dzimšanas dienas koncerts būs Bauskā 2. martā; priekpilns lepnums baušķeniecei Vairai Šlēkstei par «Sōlu» un tajā dziedošo meitu Madaru.     

Kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, diriģenti Artūrs Oskars Mitrevics un Jurģis Rāts – visi saņēma veltes piemiņai no Rundāles. Dāvinājumu kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece piešķīra arī solistam Sigurdam Siliņam, kas daudziem zināms kā LTV raidījuma «Rīta panorāma» vadītājs, viņš jau 13 gadu dzied korī «Sōla» tenoros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Kāpēc nerāda skatītājus,kuri ir iespējami mazākā skaitā nekā kora dalībnieku. Man jau liekas tā ir tāda zīmēšanās un naudas izmešana.

  1
  11
 2. Vecumniekos vispār nekas nenotiek tautas namā.Tad jau Stelpē, vismaz pāris reižu mēnesi kaut kas notiek.

 3. Rundāles skolā videnē 8 skolēni,kā palīgskolām.Valles trakais taisa internātu un bato bērnus 4x dienā uz savu galvu.Kas notiek Bauskas novadā,lūdzu IN skaidrojumu.
  2.vidusskola arī baros 4x dienā,kur aprēķini.Nu dod vaļā.
  Ko izglītības nodaļa dara?Šiverē pa veikaliem pa dienu,ko?

  2
  2
 4. Rundālē tik maz bērnu?????
  Valles vadonim jāpaskaidro,kur nauda 4x ēdināšanai???Bauska arī grib.Ar ko saskaņots.Kādā sakarā pamatskolas bērniem čuhņā internātu piedāvā?Ko teiks tiesībsargs?

  1
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.