Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kriminālvajāšanai nodod lietu par navigācijas ierīču zādzībām no lauksaimniecības tehnikas 11 uzņēmumos un saimniecībās Zemgalē

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki ir savākuši pietiekamus pierādījumus apsūdzības celšanai un kriminālvajāšanas sākšanai Rietumzemgales prokuratūrai nodevuši kriminālprocesu par navigācijas ierīču zādzībām no lauksaimniecības tehnikas 11 uzņēmumos un saimniecībās Zemgalē un vienā uzņēmumā Ķekavas novadā par kopējo summu 195 185,32 eiro, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc iepriekšējas vienošanās un mantkārīgu motīvu vadīti, trīs vīrieši 2020. gada 8. maijā Dobeles novada Jaunbērzes pagastā iekļuva lauksaimniecības uzņēmuma teritorijā un no traktortehnikas nozaga globālās pozicionēšanas sistēmas iekārtas, nodarot materiālo zaudējumu 10 200 eiro apmērā. Tajā pašā dienā viņi devās uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur no viena uzņēmuma lauksaimniecības tehnikas nozaga dažādas mantas 24 878, 63 eiro vērtībā, savukārt no cita – 12 873, 8 eiro vērtībā.

Jauns «loms» tika nolūkots Ķekavas novadā, kur 11. maijā tie paši trīs vīrieši no uzņēmuma teritorijā esošiem «John Deere» kombainiem nozaga monitorus, radio, monitoru vadu pīni un monitora stiprinājumus, nodarot firmai 11 774, 28 eiro lielus zaudējumus.

Nākamajā dienā nelūgtie ciemiņidevās uz Jelgavas novadu, kur Platones pagastā, iekļūstot uzņēmuma teritorijā, no vairākiem traktoriem tika nozagti monitori un globālās pozicionēšanas sistēmas antenas par kopējo vērtību 40 504,66 eiro. Savukārt Lielplatones pagastā tika «apciemota» zemnieku saimniecība un uzņēmums, un zagļi arī šajās abās vietās piesavinājās dažādas globālās pozicionēšanas sistēmas iekārtas attiecīgi 28 961,54 un 13 433,96 eiro vērtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas noziedzīgās darbības visi trīs vīrieši turpināja 18. maijā Iecavas pagastā, kur no divu zemnieku saimniecību teritorijās esošas traktortehnikas tika nozagtas dažādas navigācijas ierīces, tā vienai saimniecībai nodarīti zaudējumi 22 454,23 eiro, bet otrai – 2420 eiro apmērā.

Ar nepatīkamu pārsteigumu 22. maija rīts iesākās kādam Tukuma novada Slampes pagasta zemnieku saimniecības īpašniekam, kurš konstatēja, ka iepriekšējā vakarā vai naktī no viņam piederošās traktortehnikas nozagtas navigācijas antenas, monitori un stūres navigācija automātiskai stūrēšanai par kopējo vērtību 13 103,72 eiro. Un tajā pašā dienā un pagastā zagļu uzmanību piesaistīja kāda uzņēmuma teritorijā esošā traktortehnika, no kuras viņi piesavinājās dažādas ierīces kopsummā par 14 580,5 eiro.

Saistībā ar minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem policija sāka kriminālprocesu par zādzībām, kas izdarītas, iekļūstot transportlīdzeklī, un ja tās izdarījusi organizēta grupa. Atbilstoši Krimināllikumam par šādiem pārkāpumiem soda attiecīgi ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem un ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veicot apjomīgu un sarežģītu izmeklēšanu, likumsargu darbs vainagojās panākumiem, un 2020. gada 16. septembrī aizdomās par iepriekš minētajām zādzībām aizturēti 1988. un 1984. gadā dzimuši vīrieši, no kuriem viens ir agrāk sodīts trīs reizes, savukārt otrs – vienu reizi. Viņus atzina par aizdomās turētajiem un sākotnēji piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, kas izmeklēšanas laikā tika grozīts pret citiem drošības līdzekļiem.

Jāpiemin, ka viens no vīriešiem savu vainu atzīst, tomēr otrs – noliedz. Procesa gaitā 1984. gadā dzimušā vīrieša diviem nekustamajiem īpašumiem un trim automašīnām tika piemērots mantas arests kā, iespējams, noziedzīgi iegūtai mantai. Tā kā vīrietim ir nokārtots bezdarbnieka statuss, nekustamo īpašumu un automašīnu «Audi A6», «Peugeot- 107» un «BMW-635» iegādāšanās neatbilst viņa oficiālajiem ienākumiem.

Vīrieši tikai aizturēti 2020. gada septembrī, lietas izmeklēšana un pierādījumu vākšana un nostiprināšana ilga līdz šī gada septembrim, kad lietu nodeva kriminālvajāšanas uzsākšanai. Ņemot vērā, ka ir savākti pietiekami pierādījumi apsūdzības celšanai, šī gada 21. septembrī krimināllietas materiālus Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas vecākā inspektore nodeva kriminālvajāšanas sākšanai Rietumzemgales prokuratūrai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka trešais vīrietis, kurš piedalījās zādzībās, bija Lietuvas pilsonis. Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka viņš ir noslepkavots Norvēģijā.

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.