Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kultūras ministrija godinās Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkni un pedagoģi

Piektdien, 12.maijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē tiks apbalvoti kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Viņu vidū arī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas (Bauskas MMS) pedagoģe Signe Pansova un Bauskas MMS audzēkne Ance Ērika Ezeriņa. Apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs, portālu informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizē, ka šogad Kultūras ministrijas pateicības rakstu un naudas balvu saņems 52 audzēkņi un 51 pedagogs un koncertmeistars no 18 izglītības iestādēm. Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Ance Ērika Ezeriņa apbalvojums piešķirts par panākumiem 50. starptautiskajā bērnu mākslas izstādē “Lidice 2022” Lidicē (Čehijas Republika). Gan pedagoģe, gan audzēkne saņems naudas balvu – 129 eiro.

Starp 14527 autoru darbiem no 77 pasaules valstīm darbu žūrijas uzmanību izpelnījušies bija trīs Bauskas MMS audzēkņu darbi – Ances Ērikas Ezeriņas (pedagoģe Signe Pansova) darbs novērtēts ar medaļu, bet Aijas Ušerovskas audzēknes Adele un Estere Beņušas saņēmušas atzinību. Lidices augstais apbalvojums uz Bausku atceļojis pirmo reizi, kopš Bauskas MMS piedalās šajā konkursā.

Saņemtos pieteikumus vērtēja žūrija šādā sastāvā: priekšsēdētājs, Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktores vietnieks kultūrizglītības jautājumos, Kultūrizglītības nodaļas vadītājs Andis Groza, žūrijas priekšsēdētāja vietniece, Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, LNKC mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālās doktora studiju programmas Vizuālās mākslas un dizaina apakšprogrammas direktors, profesors Andris Teikmanis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesors Juris Kalnciems, LNKC mūzikas izglītības eksperts Kārlis Jēkabsons un Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa.

Kultūras ministrijas balva jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs iedibināta 1998.gadā. Ar šo balvu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu. Projekta organizatorisko un tehnisko sagatavošanu veic Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Vienlaikus ar Kultūras ministrijas balvu tiks pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Cimzes balva, ar kuru tiek godināti izcilākie Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogi kultūrizglītības jomā – mūzikā un mākslā. Šogad Cimzes balvu saņems Mākslu izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Emīla Dārziņa mūzikas skolas izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle metodiskās komisijas vadītāja, vijoles spēles skolotāja Nelli Sarkisjana un Mākslu izglītības kompetences centra “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” zīmēšanas un gleznošanas skolotāja Andra Zvirbule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.