Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kultūrtelpa atjaunotajā Mežotnes baznīcā apmeklētājiem durvis vērs no 9. septembra

Piektdien, 9. septembrī, no plkst. 10 apmeklētājiem durvis vērs jaunā kultūrtelpa rekonstruētajā Mežotnes baznīcā, «Bauskas Dzīvi» informē Kristaps Zēbergs, Mežotnes pilskalna kompleksa un kultūrtelpas «Mežotnes baznīca» apsaimniekotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mežotnes baznīca – jauna kultūrtelpa Rundāles pagastā un Bauskas novadā. Foto – Ivars Bogdanovs.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt senajam Mežotnes pilskalnam veltītu izstādi baznīcas torņa starpstāvos. Drosmīgākie aicināti doties augšup pa kāpnēm uz skatu laukumu torņa galerijā, kur 27 metru augstumā būs iespēja baudīt «tāluma vitamīnu» – Zemgales līdzenuma ainavu ar rāmi plūstošo Lielupi, piedāvātās iespējas apraksta K. Zēbergs.

Viņš informē, ka piektdienas vakarā plkst. 21 kultūrtelpas zālē skanēs kora «Balsis» koncerts diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Atjaunotās baznīcas apskate gan par maksu, K. Zēbergs min izcenojumus: ieejas maksa kultūrtelpas izstāžu un skatu tornī pieaugušajiem – trīs eiro, bet skolēniem, pensionāriem, pilna laika studentiem – divi eiro. Iespējama arī ģimenes biļete (1 – 2 pieaugušie + 1 – 2 bērni vai vairāk ar 3+ goda ģimenes apliecību) par sešiem eiro.

Savukārt ieejas maksa kora «Balsis» koncertā – pieci eiro, un visi norēķini iespējami tikai skaidrā naudā, uzsver K. Zēbergs. Sākot ar 9. septembri, Mežotnes baznīcas durvis apmeklētājiem būs atvērtas katru darbdienu no plkst. 10 līdz 17, bet otrdienās līdz pat plkst. 20, informē pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. viena bijusī un viena esošā baznīcas ēka, abās notika vai vēl notiek atjaunošanas darbi. Vien attieksme pret notiekošo šajās ēkās diametrāli pretēja. Cik liels ir daudzu patoss pret atjaunoto bijušo Mežotnes baznīcas , tik divreiz lielāks ir sašutums par līdzīgiem darbiem, arī ar krūmu un koku izciršanu Skaistkalnē, kur vai ik viena darbība ēkas un apkārtnes sakārtošanai, kādu to redz katoļu draudzes kalpotāji, tiek viennozīmīgi kritizēta it visā paveiktajā. Varbūt, arī katoļu draudzei vajadzēja izveidot kādu amatvietu priekš pašvaldības zēbergiem, kā arī padalīties ar līdzekļiem, vien baznīcas kalpi sen kā pateikuši nē šādai naudas apgūšanas politikai, un tur varbūt arī cēlonis visa viņu darītā un padarītā apriešanai

  1
  4
 2. Kas tie tādi- katoļu draudzes kalpotāji, kāds viņu uzdevums, pilnvaras, un kas vispār ir tevis nosauktie draudzes kalpotāji?

 3. diez, skolā tagad tā interešu izglītība izglīto tādus pilsoņus, kuriem viss ar “karoti jāielej”, loģiskā domāšana kā tāda vispār nepastāv, jo kopš mazotnes atstāta novārtā? Kādi ir baznīcas kalpotāju uzdevumi un pilnvaras- te izskatās cilvēks neko stulbāku pajautāt nevarēja, jo baznīcas kalpotāju, sākot no parasta baznīcas zēna, līdz pat pāvestam, ir kalpot Dievam un reizē arī cilvēkiem. Nevajag jaukt ar pakalpojumu “sniedzējiem” pašvaldībās un valsts pārvaldē, kur visbiežāk šie “pakalpojumi” ir obligāti un par maksu, tādēļ viņiem tās pilnvaras un uzdevumi…

 4. Jūs par “augstām” lietām, es- par vienkāršām: kā lai uz turieni /un atpakaļ/ tiek bez personīgā transportlīdzekļa??

  1
  1
 5. Droši vien būs arī kuģu satiksme pa Lielupi. Ja vien tiltiņš Mežotnē būs likvidēts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.