Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kupls novadnieku pulks piedalīsies Dziesmu un deju svētkos

Uz XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem no Bauskas novada dosies 1100 svētku dalībnieku. Lielākā daļa uz Rīgu izbrauks svētdien, lai piedalītos svētku atklāšanas gājienā, informē novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie atbildīgu dalību sāk divi mūspuses kori – jau rīt, 1. jūlijā, Bauskas kultūras centra jauktais koris «Mežotne» (mākslinieciskā vadītāja Mārīte Jonkus) un Vecumnieku pagasta tautas nama sieviešu koris «Via Stella» (mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa) rādīs savu sniegumu Latvijas koru konkursa finālā «Koru kari».

Kolektīvs «Mežotne» ir grupā, kam jādzied Latvijas Universitātes Lielajā aulā no pulksten 15. Finālā ir 33 jauktie kori, kas sadalīti trīs grupās – no pulksten 11 cits pēc cita uzstājas 11 koru, tad 11 kolektīvu no plkst. 15 un, visbeidzot, no plkst. 19 vēl 11 koru. Pulksten 22.30 paredzēta rezultātu paziņošana un apbalvošana, informē Nacionālajā kultūras centrā (NKC).

Tāpat NKC vēsta, ka obligātais skaņdarbs jauktajiem koriem ir «Savā tautā», komponists Pēteris Vasks, teksta autors Andrejs Eglītis. Bauskas kultūras centra koris «Mežotne» kā izvēles dziesmu izpildīs Pētera Plakida un Ojāra Vācieša «Vasaras vidus dziesmiņu».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Korus vērtēs žūrijas komisija: Kaspars Putniņš, Sigvards Kļava, Krista Audere (strādā ar koriem Nīderlandē), Vaclovs Augustins (Lietuva) un Anžela Maslenņikova (Ukraina).

Savukārt «Koru kari» sieviešu kolektīviem norisināsies Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē no pulksten 18. Te 11 finālistu rindā Vecumnieku kolektīvs «Via Stella» uzstāsies ceturtais. Mūsu sieviešu koris dziedās obligāto skaņdarbu «Latgalē», Aldoņa Kalniņa mūzika, Skaidrītes Kaldupes teksts; un kā izvēles dziesmu izpildīs Andra Kontauta komponēto darbu ar latviešu tautasdziesmas vārdiem «Pret sauli pērkona kumeļi skrēja».

Sieviešu korus vērtēs žūrijas komisija: Mārtiņš Ozoliņš, Mārtiņš Klišāns, Andris Veismanis, Risto Josts (Igaunija) un Liāna Čonišvili (Gruzija).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdienas, 2. jūlija, rīta pusē kolektīvi no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumniekiem izbrauks uz Rīgu, lai piedalītos lielajā Dziesmu un deju svētku atklāšanas gājienā «Novadu dižošanās». Bauskas novada pārstāvju stāšanās gājienam Rīgā plānota Poļu gātes un Pils ielas krustojumā. Plānotais iziešanas laiks Bauskas novada amatierkolektīviem ir plkst. 13.30, informē E. Māla. Kā skaidro Nacionālajā kultūras centrā, gājiens ir neatņemama svētku tradīcijas sastāvdaļa. Kā krāšņa upe tas vijas pa galveno Rīgas ielu, aizsākoties pie Brīvības pieminekļa un noslēdzoties pie Dailes teātra.

Bauskas kultūras centra senioru koris «Sarma» 3. jūlijā iesaistīsies senioru kolektīvu koncertā «Klusums reiz par tautu tapa» Rīgas cirkā. Vēl E. Māla akcentē, ka 3. jūlijā kokļu mūzikas nakts koncertā «Gaismas dārzs» tiks atskaņots komponistes Lienes Batņas speciāli šim koncertam radīts jaundarbs koklētāju ansamblim un korim, kurā piedalīsies Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas koris «Via Stella» un koklētāju ansamblis «Skandīne».

Novada divi deju kolektīvi – vidējās paaudzes deju kopa «Mēmele» un Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Līdums» – papildus deju lieluzveduma «Mūžīgais dzinējs» mēģinājumiem un trim koncertiem piedalīsies arī noslēguma koncertā «Kopā augšup» Mežaparkā. E. Māla uzsver, ka Dziesmu svētku kopkoris šogad gatavojas ne tikai noslēguma koncertam, bet būs dzirdams arī koru lielkoncertā «Tīrums. Dziesmas ceļš», kurā īpaši tiks izcelta tautasdziesma kā kora dziedāšanas tradīcijas sākotne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesmu un deju svētku laikā Vērmanes dārzā un Esplanādē 8. jūlijā no plkst. 11 līdz 23 norisināsies Folkloras diena, bet 7. jūlijā šajās pašās lokācijās tiks aizvadīts kapelu maratons – abos sarīkojumos piedalīsies arī Bauskas novada kolektīvi. Bārbeles kapelas «Savējie» dalībnieku – Mediņu dzimtas – pārstāvis Mārtiņš Mediņš laikrakstu informēja, ka viņu kapela muzicēs 7. jūlijā no plkst. 17 Esplanādē uz lielās skatuves, pēc tam – no plkst. 18.48 Vērmanes dārzā.

Kā «Bauskas Dzīve» vēstījusi jau iepriekš, uzturēšanās un nakšņošana Bauskas novada amatierkolektīviem paredzēta Rīgas 88. vidusskolā un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā. Šajās skolās svētku dalībnieki no Bauskas novada apmetušies jau tradicionāli arī iepriekšējās svētku reizēs.

Foto: Bauskas Kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Bauskas novada Mežotnes pagasta jauktais vokālais ansamblis “MĒS” arī piedalās Dziesmu svētku koncertos Rīgā. 9.jūlijā sākot no pl.10:00 līdz pl.17:00 Vecrīgā dziedās septiņās vietās (Esplanādē mazā skatuve, Raiņa skatuve, Trīs Brāļi, Konventa sēta u.c.) un protams 2.jūlijā dosies svētku gājienā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.