Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Kurmenē aizvadīts jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto integrācijas forums “Soli, pa solim!”

Pagājušās nedēļas nogalē Kurmenē aizvadīts jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto integrācijas forums “Soli, pa solim”, kuru rīkoja biedrība “Laiks jauniešiem” un Kurmenes jauniešu centrs “Klints”, portālu informēja biedrības “Laiks jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka pasākumu sestdien, 11. februārī, apmeklēja 37 dalībnieki, no tiem lielākā daļa bija Bauskas novada jaunieši, taču īpaši ciemiņi bija ģimenes atbalsta centra “Lejasstrazdi” bērni no Dobeles novada, kurus aicināja līdzdarboties un sociāli integrēties šāda veida aktivitātēs.

Rīta cēlienā jauniešiem norisinājās iepazīšanās aktivitātes, lai saliedētos un pavadītu produktīvāku dienu. Pēcāk Kurmenes jauniešu centra saimnieki – Baiba un Aigars – iepazīstināja ar centra nākotnes vīziju. Iecerēts, ka jauniešu centrs Kurmenē būs multifunkcionāls. Kā pamatpakalpojums plānota mācību platforma dažādiem semināriem, lekcijām, retrītiem, nometnēm un citām izglītojošām aktivitātēm, paralēli attīstot sociālās rehabilitācijas pakalpojumu jauniešiem ar uzvedības traucējumiem un atvērtā tipa dienas centru interešu izglītības iniciatīvām.

Savukārt biedrības “Laiks Jauniešiem” aktīvistes Aleksa un Zane klātesošajiem raksturoja biedrības “Laiks Jauniešiem” darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pasākuma vadītājs Gints Jankovskis jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem sniedza motivācijas stāstu no brauciena uz Somiju, kurā atklāja kā līdzdarboties un rast kopēju valodu ar sociālās atstumtības riska grupas jauniešiem, kas nav iesaistīti ne nodarbinātībā, ne izglītībā, ne mācībās (NEET) un ielu jauniešiem. Foto: Publicitātes

Atlikušajā dienas daļā biedrības “Laiks Jauniešiem” vadītājs G. Jankovskis piedāvāja jauniešiem darboties “ERASMUS+” darbnīcās, kurās tapa idejas turpmākajiem “ERASMUS+” apmaiņas un līdzdalības projektiem. Neizpalika arī biedrības “Laiks Jauniešiem” esošā līdzdalības projekta “LAWavailable” atskats un izvērtējums, kuru sniedza projekta idejas autore Elīza.

G. Jankovskis atzīmēja, ka jaunieši izrādīja ļoti lielu interesi un aktivitāti par mentoringa programmas “Mēs – jauniešiem” ideju un tās realizāciju Bauskas novadā. Tās ietvaros dažāda veida palīdzība tiktu sniegta no jaunieša – uz jaunieti, kas būtu daudz brīvāk un iespējami kvalitatīvāk. Norisinājās plašas domu vētras un idejas, kā arī sperti pirmie soļi “ERASMUS+” mazās partnerības projekta iesniegšanai.

Dienas noslēgumā Kurmenes jaunieša centra saimnieki vēlējās uzzināt bērnu un jauniešu viedokli par iespējamajām aktivitātēm un mājas iedzīvošanu tuvākā un tālākā nākotnē, tāpēc tika organizēts darbs grupās, kurās jaunieši domāja, runāja un sniedza dažādus ierosinājumus un norādes turpmākajām attīstības vadlīnījām Kurmenes jauniešu centrā. Saimnieki uz nelielu iedvesmas sarunu ar jauniešiem bija uzaicinājuši vietējo katoļu priesteri Andreju Mediņu, kas jauniešiem veltīja ceļas vārdus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.