Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kurmenē atsāk rīkot festivālu “Mazie spēlmaņi”

Kurmenes tautas namā piektdien, 21. aprīlī, norisināsies skolu teātru festivāls «Mazie spēlmaņi». Šogad dalību pieteikuši četri kolektīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse informē, ka pēc ilggadējās Kurmenes tautas nama un Valles pamatskolas teātra pulciņa vadītājas Guntas Drezovas idejas tapušais festivāls pirmo reizi norisinājās aptuveni pirms astoņiem gadiem, taču pandēmijas dēļ pēdējos divus gadus to īstenot nebija iespējams.

«Arī šogad festivāla organizēšana bija Guntas Drezovas ierosinājums, un mūsu tautas nama amatierteātra trupas režisors Ingus Pavinkšnis arī lūdza to organizēt,» stāsta S. Ķīse, «šogad šis pasākums nebija paredzēts budžetā, jo agrāk, kad vēl bija Vecumnieku novads, pašvaldība iedalīja tam naudu un piešķīra suvenīrus.» Pasākuma organizatori nolēma festivālu atsākt, un nākamā gada budžetā tam tiks ieplānots finansējums.

Šogad festivālā piedalīsies Bauskas Valsts ģimnāzijas teātra kopa «Ancīši», kuru vada Anita Feldmane, Vecumnieku vidusskolas teātra pulciņš «Ziķeri», kura režisore ir Antra Zikova, kaimiņi no Aizkraukles novada Mazzalves pamatskolas – teātra kolektīvs «Mazzalves ozolēni», ko vada Silvija Lisovska, kā arī Skaistkalnes teātra kopa, kura režisore ir Gunta Drezova. «Ir bijušas reizes, kad pasākumā piedalās astoņi deviņi kolektīvi. Agrāk iesaistījās teju visas skolas no toreizējā Vecumnieku novada, kā arī no citām malām brauca,» stāsta S. Ķīse. Festivāls sāksies jau no plkst. 10.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Ķīse informē arī par sponsoriem, kas šogad, tāpat kā iepriekšējos festivāla norises gados, ir atpūtas vietas  «Lutauši» saimnieki, kas nodarbojas ar laivu nomu, un tieši viņi parūpējas par galveno konkursa balvu – izbraucienu ar laivām. Pasākumu ar dāvanām atbalsta arī uzņēmuma «Kurmenes būvnieks» īpašnieks Edgars Gulbis un vietējais veikals SIA «Ozols MC» jeb «Zīles».

Skolēnu iestudējumus šogad vērtēs amatierteātru «Kurmene» un «Bārbelīši» vadītājs Ingus Pavinkšnis, laivu nomas «Lutauši» īpašniece Andžela Briča un Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse.

Jebkurš interesents pasākumā ir laipni gaidīts, lai noskatītos teātra kopu sagatavotās izrādes. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.