Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kurmenē šodien aicina uz iespaidīgu ugunsskulptūru šovu

Bauskas novada Kurmenē no 19. līdz 26. augustam notiek ceturtais keramikas un radoša dzīvesveida plenērs «Samālosim Kurmenē».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 26. augustā, plkst. 12 plānota melnā cepļa atvēršana, keramikas darbu tirdziņš un meistarklases. Skatītājus priecēs arī amatierteātra izrāde. Savukārt plkst. 21 sāksies zaļumballe ar grupu «Poļu nams», bet plkst. 22 ugunsskulptūru atvēršana, tādējādi noslēdzot plenēru.

Pagatavotos darbus dalībnieki iegūs savā īpašumā. «Uguns par katru no tiem «teiks» pēdējo vārdu, tālab sacīju, lai neviens nepieķeras tiem, kamēr nav iznākuši no cepļa laukā. Traukiem apakšā obligāti ir iniciāļi, ja nav, tādu darbu likvidē, jo trauks bez iniciāļa ir kā suns bez saimnieka,» ar smaidu teic plenēra vadītāja, keramiķe Dace Balckare.

Viņa atklāja, ka šonedēļ aizritējusi arī gatavošanās ugunsskulptūru dedzināšanai, no māla izveidoti lielformāta keramikas darbi. Tas bijis iedzīvotāju iniciatīvas projekts «Keramikas mākslas skulptūru izveide Kurmenes parka teritorijā», ko atbalsta Bauskas novada pašvaldība. Mērķis ir Kurmenē izveidot ugunsskulptūru parku. Iecavas māksliniece Ginta Zaumane ir tapinājusi divus kurmjus – kurmeni un kurmi. Citu skulptūru veidojusi D. Balckare kopā ar vēl divām māksliniecēm, iedvesmojoties no senas fotogrāfijas, kurā redzama Kurmenes kungu māja. Tapis veidojums – māja uz koka stumbra, priekšā tai rozes, aiz nama koki kā eņģeļa spārni, tādējādi izveidojot «stāstu» par Kurmenes medību muižu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu kurmju un kungu mājas skulptūras aizveda uz Kurmenes parku un lika uz sagatavotām kurtuvēm, uz akmensvates režģiem, pēc tam 12 stundas tās tiks «kurinātas». Redzama būs tikai liesma. «Tēli ar caurumiem vidū būs skatāmi pēc tam, kad noņems režģus, no caurumiem nāks uguns, tādējādi izgaismojot skulptūru. Tas būs aptuveni 10 – 15 minūšu šovs. Šajās skulptūrās, lielformāta keramikas darbos ar tukšu vidu, pēc tam varēs iekšā likt lampu, tos izgaismojot. Līdzīgi kā Jelgavas Pasta salā. Šos darbus parkā paredzēts izvietot visu gadu, jo tie veidoti no šamota māla, kas var ārā atrasties arī ziemā,» stāsta D. Balckare.

Foto: No G. Zaumanes albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.