Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kurmenē un Skaistkalnē ciemojas Polijas eksprezidents Broņislavs Komorovskis

Trešdien un ceturtdien, 1. un 2. augustā, īsā privātā vizītē Kurmenē un Skaistkalnē viesojās bijušās Kurmenes muižas īpašnieka Pētera Komorovska pēctecis, Polijas eksprezidents Broņislavs Komorovskis ar savu vecāko mazdēlu Staņislavu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējie Komorovski no Latvijas aizbraukuši pagājušā gadsimta divdesmitajos gados un pēc Otrā pasaules kara līdz pat deviņdesmitajiem gadiem neviens no viņiem Latvijā nebija bijis. Pirmo reizi Broņislavs ar bērniem klusiņām, bez liekas reklāmas Latviju apmeklējis deviņdesmito gadu sākumā, pēc tam Latvijā bijis vēl pāris reižu,  pēdējo reizi mūspusi Broņislavs Komorovskis apmeklējis 2021.gada vasarā.

Šoreiz Broņislavs Komorovskis vēlējies divatā ar mazdēlu atbraukt sentimentālā ceļojumā, lai parādītu mazdēlam senos dzimtas īpašumus, kas Kurmenē par tādiem bija kļuvuši 1750. gadā.

«Gribu arī pārējos mazbērnus – kopā man ir septiņi –, kad paaugsies, atvest uz Latviju, lai viņi iepazīstas ar dzimtas vēsturi un vietām, kur dzīvojuši senči, lai viņi izjūt un uztur šo seno saikni,» portālam pavēstīja B. Komorovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa ceļojums gan izvērtās par diezgan darbīgu braucienu, jo notika tikšanās gan ar vietējās draudzes prāvestu Andreju Mediņu un Kurmenes draudzes pārstāvjiem, gan ar Kurmenes pagasta nodaļas vadību, lai pārrunātu turpmāko sadarbību jau tuvākajos mēnešos.

Trešdien, 1. augustā, B. Komorovskis apmeklēja Kurmeni, tās apkārtni, iepazinās ar atjaunošanas procesā esošo Kankaļu baznīcu un Skaistkalnes dievnamu, kā arī turpināja izzināt dzimtas vēsturi. Interesanti, ka viņš bija dzirdējis par «Kurmen» un «Murmen» muižām, taču par otro nebija nekādu citu ziņu līdz brīdim, kad kopā ar saviem pavadoņiem piestājuši pie Mūrmuižas kapiem Mazzalves pagastā, kur apglabāts bijušā prezidenta sencis grāfs Pēteris Komorovskis un, pievēršot uzmanību šim nosaukumam, kļuvis skaidrs, ka te arī tā otras muižas teritorija bijusi.

B. Komorovskis pabija arī tuvējās Mūru dzirnavās, kas iepriekš piederējušas muižai un tagad ir vēl viens apskates objekts «Komorovsku senčiem pa pēdām». Dzirnavās eksprezidentu ar mazdēlu laipni uzņēma to tagadējais īpašnieks Edgars Kārkliņš, kas iepazīstināja ar dzirnavu vēsturi pagājušajā gadsimtā – kā tās nodegušas karos un atkal no jauna būvētas, runājuši par dzejnieka Knuta Skujenieka iedibinātajām dzejas dienām septembra sākumā, kas šogad plānotas 3. septembrī un uz kurām, iespējams, atbrauks arī pats B. Komorovskis.

Teksts: Valda Akmentiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.