Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Labdarības koncertā «Uzcel savu baznīcu» šodien vāks līdzekļus Skaistkalnes baznīcas atjaunošanai

Šodien, 4.septembrī, notiks labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu». Koncertā tiks vākti līdzekļi Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīcas atjaunošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Skaistkalnes baznīca. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Koncerts notiks Skaistkalnē plkst.16, un tā laikā pie baznīcas uzstāsies Gatis Irbe, Igo, Olga Rajecka, grupa “Putnu balle” un citi mūziķi. Koncertā gūtie līdzekļi tiks izmantoti, lai atjaunotu šīs baznīcas torņus.

Šī baznīca ir viens no pirmajiem baroka sakrālās arhitektūras pieminekļiem Latvijā. 18.gadsimta sākumā bija lielākais un greznākais katoļu dievnams Latvijas teritorijā. Otrā pasaules kara laikā tā zaudēja torņu smailes, kuras šobrīd draudzes prāvests Andrejs Mediņš ir uzņēmies atjaunot, lai dievnams atkal paceltos savā kādreizējā varenībā.

Kanapenes Dievkalpojumā 7.augustā mācītājs A. Mediņš atklāja, ka bijusi apturēta Skaistkalnes dievnama torņu projektēšana. Šāds solis sperts, jo restaurācijas un mākslinieciskais konsultants Imants Lancmanis aicinājis nepieļaut kļūdu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skaistkalnes teiksmā runā par kuģiem, ka šie 62 metru augstie torņi ar savām laternām esot traucējuši kuģošanai. Kur tad tie kuģi peldēja? Vēstures papīri ir izgaismojuši situāciju, ka pirmie torņi nostāvējuši tikai 120 gadus. Saistībā ar sliktajiem materiāliem vai būvniecību viens tornis sācis šķiebties un gāzies iekšā. Tāpēc tika nolemts samazināt torņu augstumu uz 42 metriem. I. Lancmanis lūdza neatjaunot kroplos torņus. Pirms nedēļas bija tikšanās ar Jelgavas diecēzes bīskapu Eduardu Pavlovski, kurš deva svētību, atjaunot torņus, kādi tie bijuši pašos, pašos pirmsākumos.

Dokumentācija ir saskaņota, firma no Latgales apņēmusies veikt darbus. Cits uzņēmums nodarbosies ar torņu smaiļu izbūvi. Torņi būs no metāla, bet apdarināti ar koku. Iecerēts konstrukcijas pa daļām pacelt augšā un atgriezīsies senā leģenda, kas vēstīja par traucēkli kuģiem. Vienā torņa laternā būs mirgojoša gaisma, kas ieslēgsies uz trīs sekundēm un apgaismos baznīcas virskalnu, bet no otrā torņa laternas izstarosies 8 kilometru garš lāzera stars, kas visu laiku norādīs, ka Dievmāte ir šeit un mūs gaida,” sacīja A. Mediņš.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka šodien paredzētais labdarības koncerts torņu atjaunošanai Skaistkalnē ir jau otrais šovasar, pirmais notika Vasarsvētkos, 5. jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Jā, labāk vajadzēja ļaut visam aiziet nebūtībā, nelikt roku klāt, tad gan nekas netiktu zaimots. Sabruktu un miers un bērziņš.Vai tad atjaunotne ir zaimošana?

  12
  38
 2. gribētu Lancmaņa teiktā ierakstu, lai noticētu pirmkārt, ka viņš ir izteicies šajā jautājumā, otrkārt viedokļa saturu. Citādi viss smaržo pēc liekulības.

  37
  5
 3. šeit raud tie, kam gar degunu aizgāja nauda, nauda, kas gadiem kopā ar paulīniešiem tika ‘apgūta baznīcas apkārtnes “sakārtošanai”. Tagad tā novada budžeta, kā arī fondu nauda- tutū un asaras, protams, birst kā pupas…

  10
  36
 4. baznica arhitekturas piemineklis——-cik valsts ir ieguldijusi pieminekla uztureshana?

  5
  31
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.