107 kilometru labdarības skrējiens Rīga–Valmiera šogad norisinājās vienpadsmito gadu pēc kārtas, bet šajā reizē ieviesti vairāki jauninājumi. Piemēram, pirmo reizi skrējiens notika ne tikai maijā, bet Latvijas atjaunošanas svētku dienā.
Vēsturiskais skrējiensoļojums Rīga–Valmiera dzima 1989. gada 27. augustā, trīs dienas pēc vērienīgā Baltijas ceļa divu draugu derību rezultātā, un pēc pieciem gadiem apklusa līdz ar Trīszvaigžņu spēļu sarīkošanu. Pēc 21 gada klusuma 2014. gada agrā pavasarī tika atjaunots 107 kilometru skrējiens no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sīmaņa baznīcai Valmierā. Finišs tiek ieskaitīts pēc durvju kliņķa skaršanas 19 stundu kontrollaikā, ziņo portāls lsm.lv.
Tieši pusnaktī uz 4. maiju pie Brīvības pieminekļa pēc Rīgas mēra Viļņa Ķirša uzrunas startēja vairāk nekā 200 dalībnieku no desmit valstīm, viņu vidū arī Bauskas novada sportisti, lai mērotu ceļu līdz Valmieras Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim.
Skrējienā Bauskas novadu pārstāvēja Gita Muceniece, Zane Kaspere, Kristaps Paegle un Inga Abu-Dema. Rundālietei Gitai Muceniecei nupat svaiga uzvara Jēkabpilī aizvadītajās pagalma ultrasacensībās “Lūša pēdas”, bet 107 kilometru garo distanci Rīga -Valmiera viņa pieveica 10 stundās, septiņās minūtēs un 15 sekundēs un sieviešu grupā izcīnīja piekto vietu. Savukārt Zanei Kasperei 9. vieta ar rezultātu 11:21:56, Inga Abu-Demai 16. vieta ar rezultātu 13:18:16, bet Kristaps Paegle vīriešu grupā finišēja 36. vietā ar rezultātu 11:18:06, informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.
No aptuveni 60 daiļā dzimuma pārstāvēm visātrāk distanci noskrēja Austrijas galvaspilsētā Vīnē dzīvojošā salacgrīviete Diāna Džaviza (8:14:58), labojot pērn Vitas Devjatņikovas uzstādīto trases rekordu (9:09:45) par nepilnu stundu. Otrā finišēja pagājušā gada trešās vietas ieguvēja Kristīne Troņenkova (9:30:27), bet trešā Valmieru sasniedza jau pieminētā Vita Devjatņikova (9:41:17).
Vīriem ceturto uzvaru četros startos ar jaunu trases rekordu izcīnīja jelgavnieks Toms Komass (7:30:49), aiz sevis tāpat kā pirms gada atstājot ventspilnieku Oļegu Gurejevu (7:54:28), bet bronza tika Kristapam Čehovičam (8:18:08).
Dažas dienas pirms skrējiena piecgadīgā valmierieša Regnāra rehabilitācijai ziedojumos savākti pieci tūkstoši eiro, kas iepriekš varēja būt pat visā projektā savāktā summa. Līdzekļi vākti arī pretvēža zālēm Sindijai no Vērgales Dienvidkurzemes novadā.
Pirmo reizi skrējiens norisinājās IAU (Starptautiskās ultraskrējēju asociācijas) zelta līmeņa kvalitātes zīmē (Gold Label). Pirmo reizi līderu pavadošo pulksteņauto stūrēja sieviete. Pirmo reizi pasākumu komentēja olimpietis Jēkabs Nākums. Pirmo reizi brīvprātīgo palīgu rindās bija pagājušā gada titula “Gada sporta ģimene” pārstāvji Jana ar dvīņu puikām, kuri pirms pāris gadiem tika pie skrējiena Rīga-Valmiera ziedojuma.
Kādēļ nav visi novada sportisti pieminēti? Vai tas, ka viņi nebildējās ar novada karogu uzreiz automātiski nozīmē, ka viņi nav pieminēšanas vērti?
Varbūt pašvaldība un Bauskas dzīve nezināja par kādu citu kurš skrēja ?
Ups. Pašvaldība neveica iedzīvotāju aptauju par to kurš kur skries,ies,brauks? 🤣🤣🤣
Vai tad Ūbele un Rimševica netbild par sporta dzīvi Bauskas novadā??? Vai tad viņām nav jānodod Bauskas Dzīvei publicēšanai sacensību rezultātus? Kādi tad ir viņu tieši pienākumi?
Pašiem sportistiem manuprāt ir jānodod info , ka piedalīsies tādā pasākumā un arī par sasniegtajiem rezultātiem. Ja zinātu , tad jau noteikti pieminētu. Starp citu kas tad vēl noskrēja ??
Informācijai. Uzvarētājs Toms Komass ir beidzis Valles pamatskolu.
Valle ir spēks!