Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Laiks jauniešiem» Īslīcē sarīko divas nometnes ukraiņu un latviešu bērniem

Lai palīdzētu Ukrainas bērniem un jauniešiem, kuri apmetušies Latvijā, apgūt valsts valodu, kā arī integrēties vidē kopā ar Latvijas bērniem un jauniešiem, valdība pašvaldībām piešķīrusi finansējumu vasaras nometņu organizēšanai. Šādu nometni no pirmdienas, 15. augusta, visu šo nedēļu Īslīces kultūras namā deviņiem ukraiņu un 15 latviešu bērniem organizē biedrība «Laiks jauniešiem».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Nometnē ukraiņu un latviešu bērni katru dienu pavada aktivitātēs draudzīgā gaisotnē. Foto – Ivars Bogdanovs

Otrdienas, 16. augusta, rītā Īslīces kultūras namā.uz skatuves bija iespēja vērot teatrālu etīdi par zvēru draudzību. Ar jaunajiem «aktieriem» darbojās Evita Novicka, Īslīces kultūras nama pasākumu organizatore, amatierteātra «Dadži» režisore. Norādes tika pateiktas gan latviešu, gan krievu valodā.

Nometnes dalībnieks Ļevs Lantušenko no Ukrainas Latvijā ir kopš 12. marta, ar 1. septembri zēns mācīsies Bauskas 2. vidusskolas 6. klasē un, iespējams, attālināti arī Kijivas skolā. Puisis dzīvo Bauskas novada Bērzkalnos, jaunos klasesbiedrus vēl nav iepazinis. «Ar labām domām gaidu jauno mācību gadu, jo skolā labi mācījos. Arī nodarbības nometnē man patīk, visvairāk teātra spēlēšana,» teic Ļevs, kas savā skolā iepriekš pulciņos neesot iesaistījies.

Jau piecus mēnešus Latvijā, Īslīces SOS bērnu ciematā, dzīvo Tetjana Kima. Jauniete nāk no Krivijrihas Ukrainā. Uz jautājumu, kā patīk Latvijā, Īslīces pamatskolas 9. klases skolniece atbild: «Te ir labi, bet mājās ir labāk. Īsti nezinu, kur es mācīšos, – vai Īslīces skolā, vai attālināti Ukrainas skolā.» Nākotnes plāni pēc pamatskolas jaunietei vēl nav skaidri. Nometnē meitenei ir jautri, patīk spēles, satikusi šeit arī draudzenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudzīgi bariņā kopā ir latviešu un ukraiņu bērni, kas sarunājas krieviski vai saprotas arī bez vārdiem. Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klases skolniece Zane Lea Zunda kā brīvprātīgā palīdz savam tētim – nometnes vadītājam Aigaram Zundam. «Pirmoreiz darbojos ar bērniem, ir grūti. Pašai sanāk dažās aktivitātēs iesaistīties, citās nesanāk,» atzīst meitene.

Nometnes vadītājs Aigars Zunda. Foto – Ivars Bogdanovs

A. Zunda stāsta par nodarbībām. Pirmdien bijusi iepazīšanās diena, kad spēlētas spēles. Sazinājušies ar ukraiņu bērniem krieviski, pieaugušie un tie jaunieši, kas prot krievu valodu, nezinātājiem tulkojuši. Lai būtu vieglāk iemācīties latviešu valodu, iesākuši ar ciparu apgūšanu latviski. Aizvadīta arī popiela, kad ukraiņu bērni arī dziedājuši savas dziesmas. Otrdien paredzēta teātra spēlēšana, zīmēšana, atjautības spēles, dambrete, lielizmēra «Cirks», ko pazīst arī ukraiņi. «Viņi ir sirsnīgi, ātri iejūtas. Ukraiņiem trūkst bērnu draudzības, tādēļ viņi no sirds iesaistās visās aktivitātēs,» teic A. Zunda.

Trešdien plānota Bauskas apskate, muzeju apmeklēšana, pastaiga pa vecpilsētu, tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, piemēram, Sabīni Berezinu, darbošanās fotopulciņā, glezniņu veidošana no dabiskiem ziediem, ceturtdien un piektdien – sportiskas aktivitātes un spēles, tai skaitā tradicionālās latviešu rotaļas, dambrete, bērnu un jauniešu iepazīšanās ar «Erasmus+» pieredzi. Piektdien iecerēta arī veselīga dzīvesveida mācība. Sestdiena, svētdiena vairāk būšot atslodzes dienas, kad ar pirkstiņkrāsām taps arī lielais nometnes karogs un dalībnieki tikšot pie krekliem ar «Laiks jauniešiem» logo. Svētdienu skaistāku darīs burbuļi, dziesmas un dejas «disenītē».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Nometnes dzīvē aktīvi iesaistās arī Gints Jankovskis, «Laiks jauniešiem» valdes priekšsēdētājs. Foto – Ivars Bogdanovs

Nometnes finansē valsts un Bauskas novada pašvaldība, atvēlot mums kopīgo finansējumu 10 153,60 eiro apmērā, teic Gints Jankovskis, «Laiks jauniešiem» valdes priekšsēdētājs, viņš ir pateicīgs arī par telpām. Nākamnedēļ šāda pati nometne ar identisku programmu gaidāma citiem ukraiņu un latviešu bērniem.

Nometnes dalībnieki dienas nometnē, kas notiek no plkst. 9.30 līdz 16, bauda arī pusdienas un launagu, ko atved bistro «Rītausmas».

Saskaņā ar vadlīnijām nometnes ir jāīsteno līdz šā gada 31.augustam. Nometnes mērķa grupa ir Ukrainas un Latvijas bērni un jaunieši no 1. līdz 12.klasei, kuri reģistrēti Valsts izglītības informācijas sistēmā, kā arī tie, kuri līdz šim mācījušies attālināti Ukrainas izglītības iestādēs.

Nometņu mērķis ir nodrošināt atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts valodas apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes gan latviešu valodas apguves nodarbībās, gan daudzveidīgās radošajās norisēs un aktivitātēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Paldies jauniešiem par iniciatīvu un aktivitāti! Jūs darāt ļoti labas lietas. Lai veicas!

    8
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.