Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lasmaņu ģimene no Stelpes kopā ar Valsts prezidentu iededz Ziemassvētku egli

Trešdien, 7. decembrī, Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze rīkoja svinīgu Ziemassvētku pasākumu, lai tiktos ar 18 ģimenēm no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām un kopīgi iedegtu svētku egli Rīgas pils pagalmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Daudzbērnu ģimenes ir Latvijas dārgums. Ģimene ir dabiska vienība, kas nodrošina tautas tālākdzīvošanu un ilgtspēju. Arī Satversmē ir rakstīts, ka ģimene ir Latvijas valsts un sabiedrības pamatvērtība, un jūs to parādāt ikdienā. Ģimene un bērni ir dzīves piepildījums. Izsaku jums visiem milzu pateicību par to, ka jūs, gādājot par savu ģimeni un izrādot tai savu mīlestību, vienlaikus darāt arī ļoti nozīmīgu valstisku darbu. Visa Latvijas sabiedrība ir jums pateicīga par to, ko darāt ģimenes, Latvijas valsts un tautas labā,” uzrunājot ģimenes, teica Valsts prezidents E. Levits.

Egles iedegšanas pasākumā piedalījās sabiedriski aktīvākās un radošākās Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kas pēc ilgstošas prombūtnes ārzemēs ir atgriezušās uz dzīvi Latvijā.

No Bauskas novada pie Valsts prezidenta viesojās Lasmaņu ģimene no Stelpes pagasta. Ģimene desmito gadu saimnieko piemājas saimniecībā “Roņuki”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vecāki Māris un Inese ir čakli un enerģiski saimnieki. Ikdienā viņi rūpējas ne tikai par saviem četriem bērniem – audžubērniem Karinu, Kristīni un Andreju un mazo Laumiņu –, bet arī par piemājas putnkopības saimniecību “Roņuki”. 

Ģimenes bērni ir sirsnīgi, radoši un talantīgi – dzied, izteiksmīgi runā dzeju, zīmē, dejo, sporto. Bērni mācās ar interesi un aktīvi iesaistās skolas dzīvē, kā arī palīdz vecākiem saimniecībā un lauku darbos.

Kad Stelpes pagastā dzīvoja kara bēgļi no Ukrainas, ģimene bija viņu aktīvāko atbalstītāju vidū,” Lasmaņu ģimeni raksturo pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inese Gulbe-Lasmane atzina, ka bijuši pārsteigti par izvirzīšanu. “Es vaicāju bērniem, vai viņi vēlas doties uz pasākumu Rīgā, jo man pašai nebija pārliecības, ka uzaicinājums ir pelnīts, jo es ikdienā esmu ar atvasēm mājās, rūpējos par viņiem un nekas īpašāks, kas izceltu mūsu saimi citu vidū, manuprāt, nav. Bērni bija savādākās domās un gribēja doties pie Valsts prezidenta, tālab šim solim piekritu arī es,” stāsta I. Gulbe-Lasmane.

Trīs bērniņi ir paņemti aizbildniecībā, bet ceturtais ir ilgi gaidītais pašu Lasmaņu lolojums. “20 gadus mēs gaidījām šo mirkli un sagaidījām savu bioloģisko atvasi. Visi savā starpā sadzīvo draudzīgi, sauc par brāli un māsu,” teic I. Gulbe-Lasmane.

Vaicājot, vai daudz bērnus audzināt nav grūti, Inese atzīst, kad bērni bijuši mazāki, bijis vieglāk, tagad nāk pusaudžu vecums, katram savas vēlmes un ir sarežģīti visiem izdabāt, turklāt vēl ir zīdainis, kuram jāpievērš īpaša uzmanība. Lasmaņu ģimene izjūt arī ekonomiskās situācijas pasliktināšanos valstī. “Glancētajos žurnālos var lasīt, ka lielas ģimenes ir laimīgas, taču domāju, ka tā ikdiena jau visiem ir diezgan līdzīga, protams, nedzīvojam pasakā, bet, lai es teiktu, ka ir grūti, nebūt nē,” apgalvo I. Gulbe-Lasmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dāvanā Valsts prezidentam no Lasmaņu ģimenes bija ieliktas Bārbeles pagasta uzņēmuma “Ābolis” ražotās sulas, “Rāmriti” medus suflē ar upenēm, kā arī trifeles no “Gardumu Avēnijas” Iecavā.

Viņa neslēpj, ka ilgs process bijis gatavošanās pasākumam pie Valsts prezidenta. Ielūgumā bijis norādīts ģērbšanās stils un katram vajadzēja padomāt par svētku tērpu. “Katrā ziņā bērniem tā bija jauna pieredze, ko ne visi var piedzīvot. Apguva kā uzvesties, kā ģērbties, pieredzēja kā viss notiek. Mūs patiešām sirsnīgi un laipni uzņēma. Tikām izvadāti pa visām pils zālēm, tika izlīdzēts ar ģimenes fotogrāfiju uzņemšanu. Arī mēs ieradāmies ar dāvanu Valsts prezidentam, kuru sagādāju es pati. To dāvājot, sacīju, ka tā ir kripatiņa no Bauskas novada garšas. Arī mēs saņēmām veltes- skaistu keramikas trauku, bagātīgu našķu izlasi un galda spēles,” atklāj I. Gulbe-Lasmane.

Viņa izsaka pateicību pozitīvās atsauksmes rakstītājām: Sandrai Neliusai, Dace Stallītei un Gijai Spulai. Paldies saka arī Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītājai Dace Šileikai.

“Sajūta ir tāda, ka liels gods uzticēts, bet nejūtos tik ļoti ļoti pamanīta, redz no apkārtējo ļaužu skatījuma ir citādi, un man ir gods pārstāvēt novadu,” tā I.Gulbe-Lasmane.

Andrejam ir desmit gadu, dvīnēm Karinai un Kristīnei nākamajā nedēļā paliks 11 gadu, bet Laumiņai ir 11 mēneši. Foto: no albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Egils Levits ir spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā.

  8
  19
 2. Lai jauks Ziemassvétku laiks Lasmaņu bērniem , viņu vecākiem !!! )))))))))))

  21
 3. Cenzūrai ir jābūt, jo vārda brīvība nav visatļautība, kad katrs var rakstīt visu ko, kas ienāk aprobežotā prātiņā!

  5
  2
 4. Tas, ka tev nav Ziemassvētki, nevienu dikti neinteresē un vienreiz jau tavu rakstīto Bauskas Dzīve izdzēsa, izdzēsīs arī šo.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.