Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā plāno izveidot 39 jaunus dabas liegumus; paredz liegumu arī Bauskas novadā – Zvirgzdes meži un pļavas

Latvijā plānots izveidot 39 jaunus un paplašināt četrus esošos dabas liegumus, liecina Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātie grozījumi Noteikumos par dabas liegumiem, kurus plānots nodot sabiedriskajai apspriešanai no 20.novembra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi ļaus novērst pret Latviju ierosināto pārkāpuma procedūru par pietiekama aizsardzības statusa nenodrošināšanu Eiropas Savienības (ES) nozīmes biotopiem, galvenokārt pļavu biotopam – sugām bagātām ganībām un ganītām pļavām.

Nodrošinot dabas vērtību aizsardzību, tiks nodrošinātas arī sabiedrības tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.

Biotopu kartēšanas projekta ietvaros un vēlāk iegūtā informācija liecina, ka biotops sugām bagātām ganībām un ganītām pļavām Latvijā ir sastopams 24 967 hektāru platībā. Savukārt “Natura 2000” teritorijas statuss noteikts tikai 20% jeb 4928 hektāriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biotops ir prioritārs, tādēļ sasniegtu vai tuvinātos 60% aizsardzības līmeni no kopējās biotopa platības valstī, aizsardzības statuss būtu nosakāms papildus ap 10 000 hektāru sugām bagātām ganībām un ganītām pļavām.

Noteikumu projekts paredz paplašināt liegumu Jaunanna Alūksnes novadā, liegumus Mugurves pļavas, Sitas un Pededzes paliene Gulbenes novadā, liegumu Gaiļu kalns Rēzeknes novadā.

Aizkraukles novadā plānots izveidot liegumu Bebrupes pļavas, Dambīšu pļavas, Vesetnieku pļavas, Bauskas novadā – Zvirgzdes meži un pļavas Vecumnieku apvienības teritorijā, Cēsu novadā – Kalna Cimbuļu pļavas, Dienvidkurzemes novadā – Strantes pļavas un Vārtājas pļavas, Gulbenes novadā – Pilupes pļavas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpils novadā tiks veidots liegums Dienvidsusējas ieleja, Dūņu pļavas, Elenengofas pļavas, Gardauņa pļavas, Ķikuru pļavas, Platgalvju pļavas, Vīķu ezera pļavas, Krāslavas novadā – Plenčovu pļavas, Veteraucu pļavas, Kuldīgas novadā – Āpezera pļavas, Bišu pļavas, Kroņrendas pļavas, Lētīžas pļavas, Užavas viduspļavas.

Savukārt Limbažu novadā tiks veidots liegums Buivas pļavas, Līvānu novadā – Ošas un Sumankas upes pļavas, Madonas novadā – Akaslejas pļavas, Birztiņas pļavas, Iršupītes un Sumuldas upes pļavas, Kaukuru pļavas, Liedes pļavas, Rēzeknes novadā – Burzovas pļavas, Puisānu pļavas, Smiltenes novadā – Grundzāles pļavas.

Jauns liegums tiks veidots Talsu novadā – Dūmeles pļavas, Tukuma novadā – Brizules pļavas, Jānēnu pļavas, Maitiķu avoti un pļavas, Valkas novadā – Vasu kalna pļavas, Ventspils novadā – Bērzkalnu pļavas, Rindas un Stendes ieleja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedriskā apspriešana paredzēta līdz 20.decembrim.

Publicitātes foto no lvm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

  1. tās tagad topā, lai vismaz VVD varētu pamatot savu eksistēšanas jēgu. Vien, kā ar tām palieņu pļavām un ar tām vienā biotopā esošajām upēm? Izskatās, ka tās vien tālab, lai kādi darboņi varētu “apgūt” “upju sakārtošanai” un “nārsta vietu radīšanai” paredzēto naudu. Ar grunts pārstumšanu no upes uz krastu un otrādi, ne kāda “sakārtošana un nārsta vietu radīšana nav panākama un to pierāda katastrofālā zivju sugu izzušana Lielupē un tās satekupēs. Vēl nesen ne viens vien mūspuses makšķernieks pilnā pārliecībā apgalvoja, ka viņa mūžam mūsu upēs zivju pietiks. Jājautā, tiešām, cik ilgi viņu pietiks, ja patlaban vienīgā reāli noķeramā suga ir vimba, un tā pati caur Buļļupi no Daugavas ienākusī, zivjaudžetavās pavairotā. Jā, vēl ir līdakass, nedauz, bet tās šeit rudeņos “uzrodas” ceļā uz savām nārsta vietām, no Lielupes lejteces. Bēdīga tā situācija, jo pat kādreiz visur esošās vīkes naf, ir vien no jauna uzartas piekrastes pļavas Lielupes krastos…

    10
    2
  2. To jau vajadzēja darīt gadus 20 atpakaļ, tā kā Latvijā ir izzāğēti meži nav nevienā eiropas valstī.

    10
    2
  3. Kļūdies, draudziņ, un baigi pie tam. Aizbrauc uz Somiju un tad tu redzēsi ko nozīmē kailcirte. Tas kas pie mums, tā ir bērnu spēle.

    1
    3
  4. jā, Skandināvijas valstīs liegumi nav domāti vien tam, lai nabaga ierēdnīši parādītu ka kaut ko dara “lietas labā”. Tur, ja ir liegums, tad to arī uzskata par liegumu un neviens pat nedomā veikt tādas darbības, kas liegumos nav atļautas. Jājautā, kā ar to dabas liegumu “Bauska”, cik vispār zin, kur tāds atrodas un ka tajā pat suņus bez pavadas nedrīst staidzināt. Kā arī, cik piekrastes pļavu, arī palu laikā aplūstošu, kopš lieguma izveides ir transformētas par aramzemēm ar visa spektra ķīmijas pielietošanu šajās aramzemēs, nerunājot par augsnes noskalojumiem palu un sezonālo lietavu laikā, kad upmala ir viens vienīgs arums? Tādi, bračiņ, mums tie liegumi, un nav mums ko salīdzināt ar to pašu Somiju.

    4
    1
  5. Labs piemērs ir Mežotnes veloceļš. Šoruden posmā starp ceļu un Lielupi nocirta kokus un krūmus. Lielupes aizsargjoslā un dabas parkā! Lakstīgalām, bebriem un stirnām neprasot. Blakus ir aparta paliene. Ziemas un pavasara palos paskatīsimies rezultātu. Kur paliks apartā paliene un veloceļš.

  6. Tur ganjau stiga rm nocirta, šogad Bauskas novadu apsēduši visās malās cērt, neskatās ozols vai krūmi, viss paliek kā izlaizīts, kā pie bada. Lai atbildīgie pakontrolē, neizskatās labi

  7. Kāda jēga fantazēt un veidot liegumus ja sistēma nedarbojas.Vēja ģeneratoru alkašiem pie kājas visi liegumi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.