Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas 12 skolas saņems AS «Latvenergo» finansējumu fizikas kabinetu aprīkojumam; to vidū arī Bauskas Valsts ģimnāzija

Nodibinājuma «Iespējamā misija» izsludinātajā konkursā «AS «Latvenergo» atbalsts fizikas kabinetu pilnveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās» noskaidrotas 12 Latvijas skolas, kuras saņems nepieciešamo fizikas kabineta aprīkojumu mācību procesa pilnveidei. Šo skolu vidū ir arī Bauskas Valsts ģimnāzija, «Bauskas Dzīvi» informē Ivita Bidere, AS “Latvenergo” pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Valsts ģimnāzijas fizikas kabinets saņems nepieciešamo kabineta aprīkojumu mācību procesa pilnveidei. Foto – Ivars Bogdanovs.

«Fizika palīdz radīt. Tā rada gan ekonomiskus brīnumus, gan neticamus mākslas darbus. Piemēram, Versaļas pils ir tīrs izcilu inženierzinātņu un fizikas ģēniju brīnumdarbs. Taču – radīt vienmēr ir vieglāk un aizraujošāk, ja to palīdz apkārtējā vide. Bērniem, jauniešiem ieraudzīt fizikas lietderīgo brīnumu vienmēr labāk palīdzēs mūsdienīgs skolotājs un iekārtojums – par pēdējo esam parūpējušies mēs nu jau 22 Latvijas skolās. Šo skaitli reizinot ar klašu un skolēnu skaitu, ticam, ka aug arī nākotnes talantu satikšanas iespēja,» saka Mārtiņš Čakste, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs.

Savukārt nodibinājuma “Iespējamā misija” valdes priekšsēdētāja Ramona Urtāne komentē:  ««Iespējamā misija» vienmēr ir iestājusies par katram bērnam vienlīdzīgi pieejamu un kvalitatīvu izglītību, kas ietver sevī arī mācību resursus un aprīkojumu atbilstoši mācību saturam. Mums ir patiess prieks, ka «Latvenergo» atbalsts ir nokļuvis tajās skolās, kurās ir stabili nākotnes plāni un aizraujoši skolotāji.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu šim konkursam novērtē arī Ilze Indriksone, Latvijas Republikas ekonomikas ministre: “Eksaktās un tehniskās prasmes un zināšanas jau tagad un arī nākotnē būs labi apmaksātas un pieprasītas no darba devējiem, tāpēc Ekonomikas ministrija ir aktīvi iesaistījusies, lai sniegtu atbalstu skolēniem zināšanu uzlabošanai un intereses veicināšanai par matemātikas, ķīmijas un fizikas mācību priekšmetiem. Prieks, ka kopā ar nodibinājumu “Iespējamā misija” un AS “Latvenergo” atbalstu jau otro gadu mums ir izdevies īstenot projektu modernu fizikas kabinetu izveidei, lai eksakto priekšmetu apguve būtu pieejama  arvien vairāk Latvijas skolās, īpaši reģionos. Jo tas veicinās jauniešiem  motivāciju un sniegs aizraujošas izglītības iespējas, lai turpmāk izvēlētos STEM jomas izglītību kā savu nākotnes karjeras izvēli.”

Nepieciešamo fizikas kabinetu aprīkojumu un apmācības fizikas skolotājam aprīkojuma izmantošanā Zemgales reģionā saņem Mazzalves pamatskola un Bauskas Valsts ģimnāzija (attēlā). Foto – Ivars Bogdanovs.

Konkurss notika vienā kārtā, skolām iesūtot pieteikuma anketu un nepieciešamā aprīkojuma sarakstu fizikas kabineta pilnveidei. Konkursam saņemti 67 skolu pieteikumi, informē I. Bidere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Latvenergo” pārstāve paskaidro, ka pieteikumus izvērtēja ekspertu komisija, kuras sastāvā ir Valsts izglītības satura centra, Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienības, AS “Latvenergo” un nodibinājuma «Iespējamā misija» pārstāvji. Nepieciešamo fizikas kabinetu aprīkojumu un apmācības fizikas skolotājam aprīkojuma izmantošanā saņem:

  • Krotes Kronvalda Ata pamatskola un Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija Kurzemes reģionā;
  • Mores pamatskola un Jūrmalas Pumpuru vidusskola no Rīgas reģiona;
  • Mazzalves pamatskola un Bauskas Valsts ģimnāzija Zemgales reģionā;
  • Palsmanes pamatskola un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija no Vidzemes reģiona;
  • Augšdaugavas novada pašvaldības Lāču pamatskola un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs no Latgales reģiona.

Madonas pilsētas vidusskola  un Skrundas vidusskola (no 2022./2023.m.g. pamatskola) novērtējumā ierindojās uzreiz aiz galvenajiem uzvarētājiem un atbilstoši nolikumam saņem daļēju atbalstu nepieciešamajam fizikas kabineta aprīkojumam.

Konkursam pieteikties varēja ikviena Latvijas vispārizglītojošā pamatskola un vidusskola (t.sk. valsts ģimnāzija), kuras dibinātājs ir valsts, pašvaldība vai valsts iestāde. Kopējais konkursā pieejamais finansējums – 222 790 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Fizikas kabinetu aprīkojums senāk bija visās skolās. Kur palika? Vai fizikas skolotāji un direktori izmeta miskastē? Varbūt mūslaiku fizikas skolotāji paši neko nejēdz no praktiskās fizikas un tāpēc fizikas laboratorijas elektrības, optikas, mehānikas, hidraulikas materiālā bāze kaitina?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.