Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai; Bauskas nodaļā ziemas dienestā plāno izmantot vairāk nekā 17 dažādas tehnikas vienības

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veic sagatavošanās darbus pārejai uz ziemas sezonu – tiek testēta un kalibrēta ziemas uzturēšanas dienesta tehnika, kā arī noliktavās tiek piegādāti nepieciešamie pretslīdes kaisāmie materiāli: sāls un sāls-smilts maisījums. Autoceļu uzturēšanā ziemas sezona sākas 16. oktobrī, portālu informēja LAU Komunikācijas daļas vadītāja Sigita Paula.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka ziemas darbos iesaistītās tehnikas vienības tiek sagatavotas jaunajai sezonai, lai to darbība atbilstu visām noteiktajām prasībām. Pirms ziemas sezonas tiek veikta kravas automašīnās uzstādīto GPS uzskaites sistēmas darbības pārbaude un kaisīšanas iekārtu kalibrēšana, lai, apstrādājot brauktuves ar pretslīdes materiālu, tiktu nodrošināts nepieciešamais izkaisītā materiāla daudzums.

S. Paula atklāja, ka LAU Bauskas nodaļā ziemas dienestā plāno izmantot vairāk nekā 17 dažādas tehnikas vienības: sešas kravas automašīnas, kas aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām, četri greideri, divi ekskavatori, pieci traktori. Sagādāti arī autoceļu brauktuves slīdamības samazināšanai nepieciešamais materiāls– noliktavās sāls ir vairāk nekā 2600 tonnu apjomā.

“LAU regulāri analizē ziemas dienesta maršrutus un nepieciešamības gadījumā veic tā pārplānošanu, lai nodrošinātu efektīvāku resursu izlietošanu un nodrošinātu autoceļiem noteiktās uzturēšanas klases prasības,” atzīmēja S. Paula.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAU arī šogad plāno izmantot mobilos virsmas sensorus, kas ir papildu instruments ziemas dienesta dežurantiem, tādējādi palīdz iegūt objektīvākus datus par apstākļiem uz valsts autoceļiem un efektīvāk pieņemt lēmumu, kad uzsākt ziemas uzturēšanas darbus – brauktuves atbrīvošanu no sniega un slīdamības samazināšanu, t.sk. preventīvo kaisīšanu. S. Paula pastāstīja, ka mobilie virsmas sensori tiks izvietoti uz sadarbības partneru kravas automašīnām. Šīs sezonas maršruti tiek vēl skaņoti, šobrīd Bauskas nodaļas valsts autoceļi tajos nav, bet sezonas laikā maršruti var mainīties.  

LAU aicina autovadītājus sagatavoties ziemas sezonai, savlaicīgi veikt vasaras riepu nomaiņu un ievērot drošas braukšanas principus mainīgos laika apstākļos.

Par valsts autoceļu stāvokli LAU lūdz informēt arī VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555. Savukārt autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” mājaslapas kartē (www.lau.lv), kā arī aplikācija “Waze”.

Foto:LAU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Atkal nošķūrēs viltoto asfaltu. Mēs atkal maksāsim. Viltotā asfalta ceļus jākopj tos neiznīcinot vai jābeidz māžoties ar viltoto asfaltu.Ministrija viena, kabineti laikam nesatiekas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.