Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Basketbola savienības vadība apmeklē Bausku

Trešdien, 21. septembrī, Bausku apmeklēja Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis un ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss, informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar viesiem tikās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, direktores vietnieks Aivars Solzemnieks, basketbola treneris Māris Šekavs un Bauskas novada administrācijas izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta sporta nodaļas vadītāja Līga Rimševica.

Sporta skolas direktore Biruta Grantiņa klātesošajiem pastāstīja par situāciju novadā. «Basketbols pie mums ir ļoti labā līmenī un cieņā. Ilgu laiku audzēkņiem nebija, kur kārtīgi trenēties. Tagad ir sporta halle, un ar to arī lepojamies. Treneri labi strādā, varam turpināt šo sporta veidu novadā attīstīt. Jūtam, ka pieprasījums ir,» priecājas B. Grantiņa.

Sporta nodaļas vadītāja Līga Rimševica piebilda, ka tagad interešu izglītības piedāvājums ir ļoti plašs, tādēļ jādomā, kā motivēt un bērnu un jauniešu interesi par basketbolu saglabāt ilgtermiņā. Vērtīgi būtu novadā izveidot arī basketbola komandu meitenēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ar viesiem tikās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (no kreisās). Foto: Bauskas novada dome.

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss portālam uzsvēra, ka šīs vizītes mērķis bija pilnveidot sadarbību starp LBS, Bauskas novada domi un Bērnu un jaunatnes sporta skolu.

«LBS vadība regulāri apciemo dažādus Latvijas reģionus, pārrunājot sadarbību ar mūsu biedriem, apzinot viņu aktuālās problēmas un palīdzot meklēt risinājumus,» teic K. Cipruss.

Viņš atzina, ka starptautiska līmeņa basketbola talanti dzimst retāk, nekā gribētos. «No Bauskas basketbola sistēmas tādus vēl gaidām, bet ikdienas darbs ar esošiem resursiem sporta skolā notiek labs. Piemēram, Jaunatnes līgas Superlīgā šosezon piedalās divas Bauskas komandas. Redzot Bauskā un Bauskas novadā pieejamo sporta un basketbola infrastruktūru, var secināt, ka pašvaldības un sporta skolas sadarbība ir ļoti labā līmenī,» vērtē K. Cipruss

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicājot, vai tika pārrunāts arī šīs sezonas galvenais izaicinājums – segt augošās uzturēšanas izmaksas sporta hallēm, K. Cipruss pauda, ka Latvijas basketbolā izaicinājumu bija un būs daudz, bet katram esot jāapzinās savas funkcijas un iespējas.

«LBS budžetā nav līdzekļu, lai līdzfinansētu sporta haļļu uzturēšanas izmaksas, jo īpaši ņemot vērā, ka bāzes parasti izmanto daudzu sporta veidu pārstāvji. Latvijas basketbolistu panākumi starptautiskajās sacensībās veicina basketbola popularitāti, kā arī bērnu un jauniešu iesaisti sporta nodarbībās visā valstī. Tāpēc LBS mērķis ir cīnīties par medaļām katrās starptautiskās sacensībās, kaut arī mūsu resursi (gan finansiālie, gan cilvēku), salīdzinot ar basketbola lielvalstīm, ir vairākus desmitus reižu mazāki.

Katru gadu nodrošinām vismaz astoņu izlašu startu Eiropas un pasaules čempionātos, šim nolūkam no valsts saņemot tikai pusi līdzekļu, kas nepieciešami kvalitatīvam darbam. Mūsu partneri pašvaldībās, arī Bauskā, to ļoti labi saprot un, esmu pārliecināts, veiksmīgi risinās aktuālās problēmas savā reģionā,» teic K. Cipruss.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Vajadzetu ari atbilstoši treniñu laikus salikt, lai visas skolas tiek, netikai pielāgot 1. viduskolai

  2. Žēl ka nelija, būtu paslidinājušies pa izcilo Kanādas kļavas grīdu, kas jau nokalpojusi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.