Latvijas kausa izcīņā spiešanā guļus augstākie punkti Bauskas komandai

Kā ierasts, jauno svaru stieņu spiešanas sezonu Latvijā sāk Bauskā, Codes pamatskolas sporta zālē, kur arī šogad notika pirmais Latvijas kausa spiešanā guļus posms, kas vienlaikus bija arī Zemgales kausa posms. Mājiniekiem šoreiz otrā vieta un labi rezultāti jauno sportistu konkurencē.

Sacensībās, kas notika 5. februārī, Bauskas novada komandai otrā vieta ar 89 punktiem. Uzvarēja «LTU Mažeikiu švyturys» – 90 punkti. Latvijas Pauerliftinga federācijas pārstāvji informē, ka otrajā vietā palika «Rembate» un trešā «Libava Powerlingfting» vienība; šīs komandas, visdrīzāk, cīnīsies par goda pjedestālu arī Latvijas kausa kopvērtējumā.

Šoreiz Bauskas novadu daiļā dzimuma sacensībās pārstāvēja divas sportistes. Abām iznāca ļoti sīvas cīņas ar konkurentēm. Zintai Začestai otrā vieta svara kategorijā līdz 63 kilogramiem. Viņa pieveica 45 kilogramu svaru, bet lietuviete Gabija Martinkute uzvarēja ar 47,5 kilogramu svaru – šķīra minimālais svara slieksnis. Turpat blakus līdzīgi klājās Madarai Grīvānei, kas startēja svara kategorijā līdz 84 kilogramiem, uzspieda 60 kilogramus un palika trešā. Otrajā vietā Vaida Radviliene no Mažeiķiem – 62,5 kilogrami, trešā – Guna Matule no komandas «Libava Powerlifting» – 65 kilogrami.

Baušķeniekiem parasti labākie panākumi ir senioru grupā, bet ar to vien nepietiek – jābūt arī medaļām citās grupās, lai cīnītos par labu rezultātu kopvērtējumā. Un šeit atkal nepievīla Bauskas jaunieši. Kā jau minēts, viņiem labi rezultāti gan izcīnīto godalgu, gan rezultātu ziņā.

Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem uzvarēja Olafs Baļčūns, turklāt ar milzīgu pārsvaru, uzspiežot 97,5 kilogramus, kamēr tuvākajam konkurentam 75 kilogramu svars. Svara kategorijā līdz 83 kilogramiem trešā vieta Danielam Polam ar pieveiktu 100 kilogramu svaru.

Junioru grupā svara kategorijā līdz 83 kilogramiem pirmā vieta Edgaram Mediņam ar 117,5 kilogramiem. Otrajā vietā turpat Matīss Čakšs – 110 kilogrami. Svara kategorijā līdz 93 kilogramiem otrajā vietā Toms Kampuss – pieveica 120 kilogramu svaru. E. Mediņam trešā vieta viņa vecuma grupas absolūtajā vērtējumā pēc Starptautiskās Pauerliftinga federācijas GL punktiem – 60,95.

Visbeidzot senioru grupas, kur Bauskas novada vienībai, kā ierasts, visvairāk godalgu. «Seniori 1» grupā svara kategorijā līdz 93 kilogramiem uzvara Vasīlijam Kovtūnam ar 135 kilogramiem, savukārt svara kategorijā līdz 105 kilogramiem uzvarēja Aleksandrs Bļinkovs – 155 kilogrami. Viņam arī trešā vieta absolūtajā vecuma grupas vērtējumā – 70,35 punkti.

Nākamajā – «Senioru 2» – grupā uzvara svara kategorijā līdz 105 kilogramiem Vladimiram Ponomarjovam – 142,5 kilogrami un trešā vieta absolūtajā vērtējumā – 66,21 punkts.

Visbeidzot vecākajā – «Seniori 3» – grupā četras medaļas. Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem uzvarēja Ivans Raukens, uzspiežot 102,5 kilogramus. Līdz 93 kilogramiem uzvarēja Sergejs Burilovs – 157,5 kilogrami, trešais Dainis Zaķis – 127,5 kilogrami. Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem laurus plūca Vladimirs Kovaļskis – 142,5 kilogrami. Absolūtajā vērtējumā pirmais Sergejs Burilovs ar 77,51 punktu, trešais – Vladimirs Kovaļskis ar 63,89 punktiem.

Latvijas Pauerliftinga federācija skaidro – lai cīnītos par LK kopvērtējuma trijnieku, nepieciešams vismaz viens komandas starts katrā no Latvijas vēsturiskā reģiona posmiem, kā arī posmā spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Tas nozīmē, ka Bauskas novada vienības organizatoram Feliksam Žiedam atkal būs jāiegulda gana liels darbs, lai komanda piedalītos pietiekami lielā skaitā sacensību.