Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Simtgades stipendiju saņem Bauskas novada vidusskolu izcilnieki

Jau sesto gadu mūsu valsts vidējo izglītības iestāžu absolventi saņem Latvijas Simtgades stipendiju; viņu vidū arī Bauskas novada vidusskolu absolventi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Valsts ģimnāziju ar izcilību šogad absolvēja Nikolass Jansons. Viņš saņem arī Simtgades stipendiju. Nikolass Jansons «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka viņam ir dažādas emocijas, absolvējot skolu, jo esot bēdīgi atvadīties no skolas kolektīva, bet viņš jūtoties priecīgs, jo sākas jauna viņa dzīves nodaļa. «Man ir ideja studēt Milānas Politehniskajā universitātē Itālijā arhitektūru, jo šī joma mani interesējusi jau ļoti ilgi. Man padodas matemātika, esmu absolvējis mākslas skolu, abus apvienojot, sanāk garants nākotnei,» skaidroja N. Jansons. Iegūto stipendiju Nikolass plāno izmantot studiju materiālu apmaksai. Kā lielāko izaicinājumu mācību procesa laikā viņš min attālināto mācību sistēmu, jo bija jāatrod veids, kā mācīties. «Biju noguris, mācīties mājās nav tas labākais, jo saplūst darbs ar atpūtu. Nav saprotams, kur ir tā robeža,» teic N. Jansons.

Līva Vasiļjeva no Iecavas vidusskolas par stipendijas iegūšanu uzzināja no «Bauskas Dzīves», kas ar viņu runāja ceturtdien; vakar, 22. jūnijā, bija arī Līvas izlaiduma diena Iecavas vidusskolā, kad viņa oficiāli saņēma šo ziņu. «Protams, uzzinot par stipendiju, ir ļoti labas emocijas, kas noteikti uzlabo šo dienu. Nākotnē plānoju studēt medicīnu, primāri izvēlējos zobārstniecību, taču otrā izvēle ir optometrija,» skaidroja jauniete.

Simtgades stipendiju no Vecumnieku vidusskolas saņēma Una Izāka. «Emocijas bija lieliskas, uzskatu, ka izvēlējos pareizo skolu. Biju šokēti pārsteigta par stipendiju, jo sākumā domāju, ka tas ir pateicības raksts,» minēja U. Izāka. Viņa vēl plāno izlemt, kurā universitātē studēt turpmāk, stipendiju plāno tērēt savai nākotnes izaugsmei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Stipendiāte Nikola Smirnova savā izlaidumā Bauskas 2. vidusskolā. Foto no personiskā albuma.

Bauskas 2. vidusskolas absolvente Nikola Smirnova jūtas pagodināta par iegūto uzticību un novērtējumu, viņai piešķirot Simtgades stipendiju. «Es parādīju, uz ko esmu spējīga. Jūtos lepna, ka šādi varu pārstāvēt arī savu skolu. Noteikti stipendiju iekrāšu dzīvei augstskolā,» atklāja N. Smirnova. Viņa gatavojas studēt Latvijas Universitātē, mācoties par žurnālisti. Atceroties mācības vidusskolā, Nikola min, ka visgrūtāk bijis Covid-19 laikā, «kad nebija iespējas tikties klātienē, tāpēc priecājos atgriezties skolā.»

Ketija Znotiņa no Skaistkalnes vidusskolas jutusies pārsteigta, saņemot stipendiju. «Es to negaidīju. Tagad skolu absolvēju ar divējādām sajūtām, bet prieks, ka plānoju mācības P. Stradiņa medicīnas koledžā par estētisko kosmetoloģi. Stipendija palīdzēs segt studiju maksu,»  atklāja Ketija Znotiņa. Viņa piebilda, ka sākumā bija grūtības ar «Skola2030» programmas ieviešanu, bet viņa esot izvēlējusies pareizo virzienu, tāpēc, absolvējot skolu, ir palikušas labākās atmiņas.

No Pilsrundāles vidusskolas stipendiju saņēma Amanda Monta Ivulāne, ar kuru «Bauskas Dzīvei» sazināties neizdevās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stipendiju piešķir Latvijas vidējās izglītības iestādes izvēlētam un izvirzītam absolventam par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Vienreizēju stipendiju šogad saņem 292 Latvijas vidusskolu absolventi. Kā informē Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, šogad stipendijas apmērs vienam saņēmējam ir 650 eiro. Tiek solīts, ka arī nākamajā gadā Latvijas vidējās izglītības iestādēm būs iespēja izvirzīt absolventus stipendijas saņemšanai.

Stipendiju atbalsta programmu īsteno Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un valsts akciju sabiedrība «Latvijas Loto». Stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. Kopš 2018. gada stipendiju saņēmuši jau vairāk nekā 1700 talantīgu Latvijas skolu absolventu.

Titulattēla avots: Finanšu ministrija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.