Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lauksaimnieku «galvassāpes» – šķīdonis uz ceļiem un nestrādājoša meliorācija

Foto: Ivars Bogdanovs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien Saulainē Bauskas novada Uzņēmēju brokastīs pulcējās vairāki desmiti lauksaimnieku. Ar viņiem tikās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kā arī vairāku nozares iestāžu un organizāciju pārstāvji.

Pasākuma vadmotīvs – vai šodien ir viegli būt lauksaimniekam. No lauksaimniekiem noprotams, ka gluži bezcerīgi nav, taču ir problēmas – neizbraucami ceļi un slikti uzturēta meliorācijas sistēma, ar ko paši galā tikt nevar, bet arī atbalstu no atbildīgajiem īsti nesagaida.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk risināmā nozares nākotnē iezīmēja Bauskas novada lauku attīstības konsultants Kristaps Stallītis: nozare noveco, jo nenotiek paaudžu maiņa. Pavisam nelielas palikušas brīvo lauksaimniecībā izmantojamo zemju platības novadā, kas nozīmē augstu cenu par katru vēl pieejamo hektāru – dažkārt līdz pat 8000 eiro, un visai niecīgas iespējas saimniecībām audzēt ‘’muskuļus’’ uz šī rēķina.

Trūkst kvalitatīva darba spēka, un saražotajai produkcijai ir zema pievienotā vērtība. Valsts mērogā trūkst priekšrocību vietējai produkcijai, piemēram, skolās piedāvājot tikai vietējos dārzeņus un piena produktus.

Arī sākt darbību, kaut nelielā apjomā, laukos no nulles esot ļoti apgrūtinoši, jo praktiski nav atbalsta šādai iniciatīvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne tikai no K. Stallīša izskan vērojums, ka Latvijā aizvien ir lielas problēmas ar kooperāciju nozarē. Tam piekrīt ne tikai citi institūciju pārstāvji, bet arī paši lauksaimnieki, piemēram, gados jaunais graudkopis Ģirts Vismanis, kurš dalījās savā pieredzē.

Pasākuma diskusiju daļā jau atkal daudz tika runāts par ceļiem. Diemžēl ātrus un visaptverošus risinājumus pašvaldības vadība nesolīja. Naudas ir tik, cik ir. Turklāt daudzi «sāpīgākie» ceļu posmi ir valsts, nevis pašvaldības aprūpē. Kritiku lauksaimnieki veltīja ierastajam risinājumam, kā ceļi tiek glābti šķīdoņa laikā, aizliedzot pa tiem pārvietoties smagākam autotransportam. Zemnieku saeimas pārstāvis gan klātesošos rosināja vairāk runāt ar vietvaras pārstāvjiem, jo esot labi piemēri citviet Latvijā, kur ir panākts saprātīgs kompromiss.

Vairāk par Uzņēmēju brokastīs runāto lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» otrdienas numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. tā kā novada pārvaldē pietiek darbinieku un lauksaimniekiem ir tehnika, lai rīko kopīgas talkas novada ceļu tagad tik populārajā sakārtošanā, It visa sakārtošanā, lai beidzot tiktu ietverti arī ceļi.

  12
  4
 2. Par ko tad mūsu valsts vīri, deputāti saņem algu??????…ja darbs nav izdarīts nav jāmaksā alga vai jaatlaiž tos visus…30 gadus brīvība un viss izputinats,nolaists…

  31
 3. ja nebūs ierēdņu ministrijās, bads piemeklēšot arī tos, kuri nestrādā valsts pārvaldē un pašvaldībās

 4. satikas un tuksi pamuldeja, rezultats 0.
  Ceļu kvalitāte nemainīsies, lauksaimniecības problēmas arī ne.

  25
  2
 5. Viss būs vēl dziļākā .irsā nekā ir tagad , ekofašistu idejas pamazām tiks realizētas praktiski , un klimata izmaiņas , kas ir dabiskas un neizbēgamas to tikai paātrinās .

  4
  1
 6. Kamēr nebūs vienòta tauta kā uz barikādēm nekas nemainīsies! Nobloķēt ceļus Grenctālē, Meitenē,un citās pārejās! Un tā riktīgī ar smago traktoru piedalīšanos. Un to omoniešu nepietiks! Tādas īt kā gudru vīru parrunājšana neko nemainīs!

  11
 7. Donald,labak jau ir neko nedarit, atrasties augstos amatos,gudri paplurkstet, un sanemt smuku aldzinu!?? vaine?? a jus tur laukos,kulieties kaa maakat, kas tad mums, kungiem)))

  11
 8. Oki doki..visu jaucam nost,Puškinam maisu melnu galvā….jūs kaut ko uzcēlāt valsts patrioti,lai ņirgātos pa pieminekļiem..kad maskas, vakcinācinēja tā nebļava…un ceļi davai patrioti blaujiet viss labi,ukrainai pilsētu apliet celt,kas Latvijai,pat ceļu nav

  5
  2
 9. Latvija,Latvija,Bārbele,Rundāle,Vecsaule,Vecumnieki,Misa Dāviņi,Lambārte…visus ceļus nenosaukt ,mums kā braukt)Lauzt mašīnas,kur ceļi

  10
 10. Gunča,tev taisnība.domāju poliči būs tautas un pusē,jo tiem algas kapeikas.Dzenā kā suņus,suņu algu saņem.Komandas suņi labi izpilda.

 11. Lai saprastu , kas notiek laukos ir jāgrib saprat , bet gribēšana un zināšana maza . Cita lieta radīt havosu , kādu pašlaik rada visos novados valstītī . Cik gudri vai negudri esam , redzams pēc vēlēšanu rezultātiem , kad 12 . seimā ievēlēja no mūspuses A.Plešu kurš metodiski – pakalpiski pildīja norādes ar tukšiem saukļiem pat nesaprotot ko dara . Jaunietis iespējams ne slikts ,bet vņam vēl vajadzēja krietni paaugties un nolikt malā izteikto karjerismu – iegūstot pieredzi ar valstisku nostāju un tautsaimniecisku skatījumu . Runāt debatētāju pulciņā Bauskas valsts ģimnāzijā bija labi apguvis . Līdzīgu par aizājušajām pašvaldību vēlēšanām var teikt par Bausku , kura saldi čučēja, kamēr Iecava enerģiski nostrādāja un Bauska atrodās tur , kur atrodās – teikšanas ne kādas .Nav ko kritizēt R.Ābelnieku ,V. Čaču vai A. Jātnieku viss bija baušķenieku rokās .Vispirms vērtēsim padarīto un tad runāsim par jaunajiem vai ne tik vecajiem , vai tikai skaistu runu runātājiem – pieglaimīgiem visa piekritējiem .

 12. kā tagad visi rādītāji skrien debesīs, ne tikai rumāņus mēs drīz apsteigsim, bet drīz dzīvosim komunismā, kad ne tikai novada vadība saņem pēc vajadzības. Visi drīz saņemsim pēc nopelniem, jo novadu vada pieredzējušais tautsaimnieks Okmanis

 13. un tieši tādēļ, ka iedzīvotāji redzēja kā “strādāja” Ābelnieks un Jātnieks vairums un ne tikai nebalsoja par viņiem, bet pat negāja uz vēlēšanām, redzot- arīciti kandidāti no tām pašām “kulītēm”

 14. Nu gan teksts. Ja nav brīvu zemju, tad kā var uzrasties jaunais lauksaimnieks? Un kuram tad jameliorē, ja ne zemes saimniekam? Atceros pirms gadiem diviem ziņu, kaut kur bija pie Liepājas jameliorē lielāks lauks, cenu aptauja vinnēja un darbu izdarija vācieši.
  Bet, ja skolā lietot tikai dārgos vietējos produktus, tad jāaizliedz arī ārpus Latvijas pirkti pakalpojumi zemniekiem.

  3
  2
 15. Sākas lobēšana; mēs nabaga zemnieki, mums vajag, lai nodokļu maksātāji apmaksā mūsu lauku meliorāciju.

  “No lauksaimniekiem noprotams, ka gluži bezcerīgi nav, taču ir problēmas – neizbraucami ceļi un slikti uzturēta meliorācijas sistēma, ar ko paši galā tikt nevar, bet arī atbalstu no atbildīgajiem īsti nesagaida”

  1
  2
 16. Jaunās neziemas principiāli likvidē grunts ceļus.Vajadzīgi pareizi būvēti asfalta vai betona ceļi grunteņu vietā, plus perfekta ūdens novade no ceļu zonas, bet tas jau cieši sasaucas ar 40 gadus ignorēto meliorāciju. Jāmaina zirgu ceļu tehnoloģija.

 17. Zemkopības ministrija ir ļoti korumpēta. LAD ir ļoti korumpeta iestāde ar juristi Tarvāni. LLKC ir korumpēta iestāde, kas cenšās no zemniekiem nokāst naudu. Latvija sūdu zeme,visur korupcija.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.