Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lemj par nodevām tirdzniecībai publiskās vietās Bauskas novadā

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē visilgākās un garākās diskusijas bija par saistošajiem noteikumiem, kas attiecas uz pašvaldības iekasējamajām nodevām par ielu tirdzniecību un tirgošanos publiskajās vietās. Nodevu summas deputātos raisīja izbrīnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošos noteikumus «Par ielu tirdzniecību un nodevu par ielu tirdzniecību publiskās vietās Bauskas novadā» skatīja iepriekš vides un attīstības komitejas sēdē un vakar, 21. jūlijā, finanšu komitejas sēdē. Diskusijas bija dažādas, bet visvairāk iesaistījās deputāts Mārtiņš Mediņš, vērtējot piedāvātā dokumenta saturu no uzņēmēja viedokļa.

Klupšanas akmens ir nodeva tirdzniecības dalībniekiem par tirdzniecību sabiedriskā pasākuma laikā – par kultūras un mākslas produkciju, amatniecības un daiļamatniecības izstrādājumu no katra tirgotāja paredzēta pašvaldības nodeva 15 eiro apmērā.

Komentējot šo situāciju, M. Mediņš norādīja, ka viņa gadījumā, rīkojot pasākumu «Ausekļu dzirnavās», ir situācijas, kad pat iznāk piemaksāt, lai kāds amata pratējs, kurš reizē arī tirgo savu produkciju, atbrauktu uz pasākumu. Ne jau visus meistarus var atrast Bauskas novadā, jāaicina no dažādām Latvijas malām, un ne tikai Latvijas. Tagad iznāks, ka par katru vēl jāmaksā 15 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada administrācijas pārstāves skaidroja, ka šādi noteikumi esot arī citos novados. Tiesa, «Bauskas Dzīve» izpētīja noteikumus vairāk nekā piecās pašvaldībās, un tur minētās summas ir no diviem līdz desmit eiro. Vairākās pašvaldībās paredzēta iespēja kultūras, izglītojošos un citos sabiedriski nozīmīgos pasākumos iedot atlaides vai pat neiekasēt nodevas no tirgotājiem. Laikraksts lūdza komentāru no administrācijas speciālistēm par to, kuru pašvaldību saistošajos noteikumos var atrast minēto summu – 15 eiro par tirdzniecības vietu. Saņemto atbildi nākotnē publicēsim.

Jaunie noteikumi paredzēs arī stingrus pieteikšanās procesa nosacījumus. Lai saņemtu atļauju ielu tirdzniecībai, tai skaitā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai vai ielu tirdzniecības organizēšanai pašvaldības administratīvajā teritorijā, fiziskai vai juridiskai personai dokumentus jāiesniedz klātienē vai elektroniski vismaz piecas dienas pirms paredzētā datuma.

Saistošo noteikumu projektu skatīs Bauskas novada domes sēdē 28. jūlijā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Kā jūs domājiet mēs aiz labas dzīves veidojam.braucam pa Latviju krāmējamies degvielu tērējam agri ceļamies vēlu atbraucam un Bauskā mūs vēl nokāš

  26
  1
 2. ” Liel’ centīb” rada pārcentīb”: un galā sanāk čiks. Kurš ir iniciators šiem daudzajiem noteikumiem ,kas bremzē novada attīstību, uzliek izmaksas iedzīvotājiem,kavē tūrisma attīstību.. Mērnieks? Vai kāds cits rātskungs?

  26
 3. ko tad darīs Bauskas novada deputāti, ja kaimiņu novadā kāds ielēks akā, lēks pakaļ, ja pašiem savas galvas nav? Kā šī nodeva korelē ar tādiem pašiem uzņēmējiem vai brīvmāksliniekiem jebkurā Bauskas novada pasākumā, tikai viņiem vēl piemaksā un kā redzams tūkstošus, jo viņi ir kultūras nodaļas uzaicināti, bet citādi tādi paši kā pašu gatavotu preču pārdevēji, jo kapitālismā arī deja un dziesma ir prece.

  11
 4. 20!Prasiet 20!Un dos!Nekur neliksies,dos!Labu kapeiku te iesit savus kinkezinjus tirgojot!Senak bija spekulanti,tagad,paskat vien,visi komersanti!Vai nu nezinām kadas tajos pasākumos saskrūvētas visam cenas! plēš ādu nost tautiešiem!Kas mums daļas gar citiem novadiem!?Drosi ar kvītīm blēdības taisa un dod vēl uz ķepas!Mums jādomā kā pašiem te galus savilkt!Auzas dārgas par kanalizāciju ar tūliņ pieliks,kā tad pašiem te izdzīvot !?

  4
  10
 5. bet pašvaldība vēl simtreiz lielākas summas piemaksā tādiem pašiem uzņēmējiem, lai tu, pleika, ar dulnu galvu pāris dienas varētu klīst pa domes rīkotu balagānu ar “pastum, pastum- pietupies” žanra priekšnesumiem, kā arī desmitiem tūkstošus par “uguņošanu”, laikam vēl oficiāli Korfa dārzā un Mēmeles ielā. Tikai, izskatās, ar šiem uzņēmējiem rīkotāji var padalīties no domes piešķirtās summas, ko sastāda tādu pašu uzņēmēju samaksātie nodokļi, tikai tautas daiļamata meistariem un citiem vietējiem ražotājiem nav tādi ienākumi, lai “padalītos”

 6. Nu vai nu simtreiz lielākas tās summas būs!? čekus jau neviens neuzrāda,viss pa slepeno.Pēdējo reizi dulna galva man bija četras dienas pa Jāņiem.Nav jau tie pasākumi ar diez kādi vairs tagad…Vot kantrī,tad vēl bij normali bet tagad aizej,paskaties uz biļešu un citām cenām un dulla galva jau no tā vien garantēta…Uguņošana pāris reizes gada jau ari it kā būtu vajadzīga.Nu tas summas jau reizēm ir tadas palielas,kaut ko jau pa kabatām ar gan jau sabāž…A kur tagad savādāk!?Palasiet kas tur Rīga darās! laiki tādi…

  2
  1
 7. Varbūt Bauskas novadam nesarežģīt ielu tirdzniedzības dzīvi kādos pasākumos un iekasēt formāli 1 Eu – tas tirgus nopietnībai un kārtībai – ar noteikumu tirgotāji savu vietu sakopj.

 8. jo pie mums mīlīt kapitālisms un tavas izpriecas citiem ar saviem nodokļiem tev nav jāapmaksā. Jo maksā viss tik cik tas maksā, ja maksās vairāk- nebūs pieprasījuma. Ja tu esi nespējnieks un nevari par šādiem “pakalpojumiem” samaksāt, tad ej uz domi un lūdz pabalstu, tik diez vai tev šādam mērķim to izsniegs. Cita lieta ir domes rīkota festivāla finansēšana no taviem nodokļiem, jeb prastā vārdā runājot, elektorāta uzpirkšana par paša elektorāta samaksātiem nodokļiem, lai ļautiņi nākamajās vēlēšanās atcerētos, cik mēs labiņi, savulaik pat mūziku pasūtījām….

 9. Cienīts k-gs(k-dze,vai vidējā dzimte)laikam nebūs pamanījis,ka kapitālisms tā klasiskajā(un arī labākajā)formā jau pasen kā izbeidzies.Tēze-Viss maksā,tik ,cik tas maksā-arī kļuvusi par ilūziju,fikciju vai fufeli,vai kā nu Jums patiktos to dzirdēt…Tas,kam šodien ir gandrīz nesamaksājama(atslēgas vārds-gandrīz),rīt var nemaksāt neko.Nu bet,ja vadāmies pēc vispār zināma fakta,ka- nekas nav reālāks par neko,tad lai tā būtu…🙂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.