Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Lidl” pērk zemesgabalus Bauskā, bet plānus neatklāj

Pirms diviem gadiem 7. oktobrī Latvijā vienlaikus durvis vēra 15 «Lidl» veikali – seši Rīgā, pa vienam Jelgavā, Valmierā, Tukumā, Jēkabpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Daugavpilī, pašlaik jau ir 26 «Lidl» 12 pilsētās, bet Bauska nav to vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūspuses iedzīvotāji vairākkārt interesējušies, kad šī tīkla veikals būs pieejams Bauskas novada lielākajā pilsētā, bet SIA «Lidl Latvija» atbilde vienmēr bijusi nekonkrēta, tālejošākus plānus neatklājot. Arī patlaban SIA «Lidl Latvija» kā partizāni klusē un oficiāli veikala būvniecību Bauskā nesola, kaut gan pieejamā informācija zemesgrāmatā liecina, ka uzņēmums šovasar ir iegādājies vairākus zemesgabalus Bauskā.

Saskaņā ar datiem zemesgrāmatā šī gada 17. augustā noslēgti vairāki pirkuma līgumi par nekustamo īpašumu iegādi Bauskā, Zaļajā ielā. No tā izriet, ka «Lidl» interesēs ietilpst prāva teritorija starp Bauskas autoostu un dzīvojamajiem kvartāliem iepretim Bauskas policijas ēkai.

Savu nekustamo īpašumu Zaļajā ielā 5a pārdevusi Santa Ibragimova, īpašumu Zaļajā ielā 5 notirgojis Jazhuns Džai (Yazhong Zhai), bet par nekustamā īpašuma Zaļajā ielā 9 iegādi pirkuma līgums slēgts ar Gundaru Mengotu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirkuma summas zemesgrāmatā nav norādītas. Zemgales rajona tiesā apliecināja, ka ar šī gada 22. augusta tiesneša lēmumu norādītajiem īpašumiem Zaļajā ielā nostiprināta atzīme par 2023. gada 17. augusta pirkuma līguma noslēgšanu ar SIA «Lidl Latvija», nenorādot pirkuma summu.

Zemgales rajona tiesnese Inese Trēde paskaidro, ka Zemesgrāmatu likuma 43. pants noteic, ka nostiprinājumus zemesgrāmatas nodalījumā izteic ierakstos un atzīmēs, savukārt 44. panta otrā daļa precizē, ka atzīmju veidā nostiprina tiesību nodrošinājumus un aprobežojumus. Zemesgrāmatā ierakstāmo atzīmju veidi ir uzskaitīti likuma 45. pantā.

Atbilstoši Zemesgrāmatu likuma 45. panta 7. punktam atzīmju veidā ar īpašnieka piekrišanu ieraksta visu, ko varētu nostiprināt ierakstu veidā līdz to šķēršļu novēršanai, kuru dēļ šāds nostiprinājums nav iespējams. Šīs atzīmes zemesgrāmatas nodalījumā ieraksta tajā daļā un iedaļā, kurā nāktu nostiprinājums ieraksta veidā. «Tātad ar nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišanu līdz šķēršļu novēršanai nekustamā īpašuma nodalījumā iespējams ierakstīt atzīmi, kas vēlāk ir aizstājama ar ierakstu,» uzsver I. Trēde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā nekustamo īpašumu Zaļajā ielā 5, Zaļajā ielā 5a, Zaļajā ielā 9 īpašnieki un SIA «Lidl Latvija» zemesgrāmatā tika iesnieguši nostiprinājuma lūgumus atzīmes ierakstīšanai, līdz ar to nekustamo īpašumu zemesgrāmatas nodalījumos atzīme par pirkuma līguma noslēgšanu tika nostiprināta. Veicot zemesgrāmatas nodalījumā nostiprinājumu atzīmes veidā par pirkuma līguma noslēgšanu, pirkuma summa nav jānorāda. Ņemot vērā minēto, atbilstīgi Zemesgrāmatu likuma 16. panta pirmajai daļai zemesgrāmatā iesniedzot nostiprinājuma lūgumu jaunas tiesības nostiprināšanai un nepieciešamos dokumentus, zemesgrāmatas nodalījumā tiek veikta īpašuma tiesību pāreja, norādot pirkuma summu.

Veikalā “top!” Bauskā veikti dažādi uzlabojumi. Šobrīd notiek darbs pie fasādes atjaunošanas. Foto: www.bauskasdzive.v

«Bauskas Dzīves» rīcībā esošā informācija liecina, ka sākotnēji «Lidl» jauna veikala būvniecības plānus saistīja ar tirgotavu «top!» Bauskā, kuras vietā bija iecerēts «Lidl». Veikalu tīkla «top!» mārketinga vadītāja Ilze Priedīte atklāja, ka aptuveni pirms gada patiešām tika uzrunāta veikalu tīkla «top!» dalībniece SIA «Mārksmens», taču konkrēts piedāvājums netika izteikts un tālākas sarunas nenorisinājās.

«Šajā laikā Bauskā ir paveikts daudz, veikta veikala renovācija, ierīkots jauns, energoefektīvs apgaismojums, tirgotava aprīkota ar jaunākajām aukstuma vitrīnām, ierīkotas pašapkalpošanās kases, iekārtota vietējā «top!» gatavotā konditorejas un kulinārijas zona, kā arī kafē zona. Pašlaik strādājam telpu siltināšanas projektā un konditorejas ceha pārbūvē, kur smalkmaizīšu un kūku meistari ik dienu cep pircēju iemīļotos konditorejas izstrādājumus,» stāsta I. Priedīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa apstiprina, ka ir apņēmības pilni turpināt darbu, jo spēj piedāvāt gan pieprasītāko, gan īpašu sortimentu par iespējami labākajām cenām un par «Lidl» ienākšanu Bauskā nesatraucas.

«Lidl» bija noskatījis arī SIA «Bērzkalni» piederošo īpašumu Zaļajā ielā 7, kur atrodas veikals «Husqvarna», laikrakstam apliecina SIA «Bērzkalni» valdes priekšsēdētājs Valts Linde. «Piedāvāja mums pārdot īpašumu, bet «Lidl» priekšlikums mūs neapmierināja, jo cena bija neadekvāta. Vēl jau redzēs, vai «Lidlam» kaut kas bez mums sanāks, vismaz viņi droši apgalvoja, ka centīsies bez mums iztikt. Būsim kaimiņos,» teic V. Linde un piebilst, ka Bauskā plaša, brīva teritorija ir aiz veikala «top!», taču tur nav nepieciešamās infrastruktūras, tāpēc arī šo platību attīstība «buksē».

«Lidl» piedāvājums apmierinājis vietējo uzņēmēju Santu Ibragimovu. Viena nekustamā īpašuma Zaļajā ielā 5a pirkuma līgums ir reģistrēts zemesgrāmatā, bet otra īpašuma Zaļajā ielā 3b, kur tagad atrodas fitnesa klubs «Bauska», pārdošanas līguma nosacījumi ir citi. «Īpašuma tiesības vēl nav pārrakstītas. Noslēgtais līgums paredz, ka tas stāsies spēkā no šī gada 1. decembra un līdz tam attiecībā uz fitnesa kluba darbību nekas nemainās. Līdz 1. decembrim vēl ir laiciņš, un dzīve mēdz izspēlēt visādas situācijas, tālab neko simtprocentīgi apgalvot nevaru, bet varu apstiprināt, ka savu īpašumu esmu pārdevusi SIA «Lidl Latvija». Tādā laikmetā dzīvojam, ka lielie uzņēmumi diemžēl izpērk mazo uzņēmumu īpašumus, tā ir visā pasaulē,» pauž S. Ibragimova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka pati savu iesākto – jogas nodarbību pasniegšanu, gongu meditāciju un citas lietas turpinās, bet pagaidām ir telpu meklējumos. Viņa pieļauj, ka pēc 1. decembra varētu būt mēneša pārtraukums, interesentiem informācijai jāseko sociālajos tīklos.

Attiecībā par «Lidl» ienākšanu Bauskā viņa spriež, ka šajā situācijā būs gan ieguvēji, gan zaudētāji. «Iedzīvotāji noteikti būs vinnētāji, jo ir daudzas ģimenes, gan lielākas, gan mazākas, gan citas iedzīvotāju grupas, kas speciāli brauc uz Jelgavu vai Lietuvu iepirkties «Lidl».

Būs sakārtota teritorija, piemēram, ķīniešu īpašums, kur iepriekš atradās veterinārā klīnika. Jā, iespējams, mana ēka varēja palikt, bet tā nenotiks, ko tu padarīsi, dzīve iet savu gaitu. Zaudētāji būs pārējie pārtikas veikali, bet lielākoties tie nav mūsu uzņēmēji, lai konkurē savā starpā!» tā S. Ibragimova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Bauskas novada būvvaldē oficiālas informācijas par «Lidl» plāniem nav. Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna neslēpj, ka jau kādu laiku Bauskā sarunās virmo viens galvenais temats – «Lidl» iespējamā ienākšana pilsētā. Viņa skaidro, ka vēl priekšā dažādi saskaņojumi, topogrāfiskie mērījumi, zemesgabalu apvienošana vienā īpašumā, tehniskie noteikumi un citu jautājumu risināšana, pēc tam tikai sekos būvvalde.

«Protams, ideālā variantā būtu brīvā teritorija aiz veikala «top!». Taču bizness ir bizness, īpašums ir īpašums, katrs ar to rīkojas, kā vēlas. Kur gan vēl centrālāku vietu Bauskā atrast? Tikai žēl, ka salīdzinoši jauna būve jāiznīcina, Bauskā tādu arhitektūras pērlīšu ir ļoti maz. Bauskas fitnesa klubs kaut neliels, bet centrā bija kaut kas interesantāks un acij pievilcīgāks. «Lidl» projekti ir standartizēti, vien jāieliek konkrētajā zemes vienībā. Piemēram, Salaspilī arī visi trīs «vaļi» – «Maxima», «Rimi», «Lidl» – ir pilnīgi blakus, un no viena stāvlaukuma tu pie visiem tiec, te izskatās, ka arī tas pats veidojas,» pārdomās dalās
D. Putna.

SIA «Lidl Latvija» pārstāvis Ingars Rudzītis pauda, ka «Lidl» izskata potenciālās veikalu atrašanās vietas daudzās Latvijas pilsētās, to skaitā arī Bauskā. «Mūsu mērķis ir būt tuvāk pēc iespējas lielākam klientu lokam. Tas gan nebūt nav viegls vai ātrs process, jo mums ir savas prasības par nepieciešamo zemesgabalu izmēriem un atrašanās vietu. Ļoti svarīgi ir arī daudzi no mums neatkarīgi faktori, piemēram, dažādu trešo pušu akcepti mūsu plāniem. Gadījumā, ja mums Bauskā materializēsies kādi konkrētāki plāni, noteikti informēsim,» paziņoja I. Rudzītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Lidl Latvija» reģistrēta 2016. gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 365,5 miljoni eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Vācijas «C E – Beteiligungs-GmbH».

Pašlaik «Lidl Latvija» veikalu tīklā ir 26 veikali 12 Latvijas pilsētās. «Lidl» kā daļa no Nekarzulmas pilsētā (Vācijā) bāzētās «Schwarz Group» ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 200 veikaliem un 220 loģistikas centriem «Lidl» pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

SIA «Lidl Latvija» pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022. gada 1. marta līdz šī gada 28. februārim, strādāja ar 442,378 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 4,4 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi saruka vairākkārt un bija 3,847 miljoni eiro, liecina informācija «Lursoft».
Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā finanšu gadā «Lidl Latvija» turpināja paplašināt mazumtirdzniecības veikalu ķēdi, atverot piecus jaunus «Lidl» veikalus Latvijā, iegādājoties vairākus nekustamos īpašumus, kā arī turpināja mazumtirdzniecības veikalu celtniecību.

Kopumā pagājušajā finanšu gadā kompānija ilgtermiņa aktīvos ieguldīja 45,717 miljonus eiro, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš, kad ieguldījumi veidoja 43,164 miljonus eiro. Par 6% samazinājās kompānijā nodarbināto skaits – no 1768 darbiniekiem 2021. finanšu gadā līdz 1665 darbiniekiem 2022. finanšu gadā.
Vadības ziņojumā arī minēts, ka pagājušajā finanšu gadā kompānija turpināja investēt pakalpojumu attīstībā, ieviesa klientu lojalitātes digitālo lietotni, kā arī, lai kompensētu pieaugošās enerģijas cenas un ievērotu ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pieeju, «Lidl Latvija» sāka aprīkot veikalus ar saules paneļiem.

Turpmākajos gados «Lidl Latvija» plāno turpināt mazumtirdzniecības ķēdes «Lidl» paplašināšanu un turpināt gūt peļņu no pamatdarbības – mazumtirdzniecības.

Vienlaikus vadības ziņojumā atzīmēts, lai nodrošinātu kompānijas turpmāku paplašināšanos un attīstību, saņemts aizdevums no kredītiestādes 60 miljonu eiro apmērā, kas nodrošināts ar grupas garantiju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Tā vien izskatās, ka Zaļā iela nekad neattīstīsies. Kur vēl ir kāds tukšs gabals kur varētu ielīst? Mājai un Dārzam ielīda kvartālos, vēl laikam Korfa dārzā var kāds uzbūvēties. Ā un Rimi priekša vēl neapbūvēta, solīja tur biroja ēku, bet laikam jau birojos nav kas Bauskā sēž.

  17
 2. Un tik veikals pie veikala visu pārējo klapē ciet. Varēja uzbliezt vienu tirdzniecības māju visus pa stāviem lētākie veikali 1. stāvā vai pagrabā un tā pēc cenām. Jo augstākas cenas jo augstāk veikals.

  20
  3
 3. būtu jāsaprot, ka ne viena iela, ne viena pilsēta pati par sevi neattīstās. Pilsētas un ielas attīsta darbīgi cilvēki ar savu prātu un darbu. Jau no sirmas senatnes pilsētas attīstījās, ja tajās notika dzīva tirdzniecība un vēlāk arī amatniecība, rūpniecība. Ir arī, protams, izņēmumi- pilsētas kā izklaides vietas, bet, vai baušķenieki būtu sevišķi priecīgi, ja visu gadu nepārtraukti šeit darbotos “šausmu parki”, kazino un citas izklaides vietas? Varbūt, daudziem patiktu vairāk, lai, bez RIMI SMART un MAXIMA OPTIMA līnijas, būtu pieejamas citas preces izklaides objektu vietā, jo ražošana šajā teritorijā attīstības plānā nav paredzēta.

  12
 4. Mierīgi varēja top! vietā būt LIDL. Ērta piebraukšana, liels laukums, nē še tev vajag jaukt nost mājas, jo Bauskā to ir par daudz 🙂 Nu tagad varēs pa riņķi staigāt pa bodēm, bet varbūt beidzot Rimi laukumā sestdienās būs kur auto atstāt jo visi pāķi gāzīsies uz LIDL. Un varbūt beidzot Bauskā kāda darba vieta radīsies.

  10
  16
 5. Pirms pāris dienām LIDLIS izbazūnēja pieteikšanos uz 100 vakancēm, bet Bauska nebija vēl iekšā. Vakances izsludinātas topošajiem veikaliem Siguldā, Jelgavā, kā arī diviem veikaliem Rīgā – Ķengaragā un Krasta ielā.

 6. A cik Rimi un Maxima maksā stundā? Man personīgi patīk LIDL augstie standarti. Te jau tik ātri neizskatās, ka būs tā bode. Vismaz gari divi gadi paies.

  5
  5
 7. diemžēl, domes vadlīnijas nesakrīt ar investoru vajadzībām, jo, par miljoniem izbūvēta infrastruktūra Lidlauka ielā, bet investoriem tur intereses nav, bet ir interese tepat pilsētā tukšajā, ar zāli un krūmiem aizaugušajā platībā aiz TOP, bet tur nav infrastruktūras. Vien plānotāju domē nekad nav trūcis, vien jājautā- kādu?

  12
  1
 8. Pat ja tur kādreiz varbūt būs Lidl veikals, vajadzētu kārtīgi padomāt par ērtu piebraukšanu. Jo murgainos KREISOS pagriezienus, tā teikt, neviens nav atcēlis.

  2
  1
 9. Un kas ar laikumu vecpilsētā aiz Bauskas baseina? Var jau uztaisīt skaistu un dizainisku Lidl kā Kalnciema kvartālā Rīgā – vecpilsētas stilā.

  10
  2
 10. Lauku vecenēm nu būs paradīze – izkāps autoostā, uzreiz tuntulēs pāri stāvlaukumam turpat uz Lidlu un atpakaļ ar pilnām somām uz autobusu uz saviem pāķiem.

  4
  35
 11. Nezinu, kam pieder tie džungļi un gadiem neplauta zāle aiz top uz grenstales pusi…labāk būtu attīstījuši un būvējušies tur.

  14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.