Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līdz šim Bauskas novadā saņemti 7544 pieteikumi valsts atbalstam šai apkures sezonai; kompensācijās izmaksāts teju pusmiljons eiro

Bauskas novada pašvaldība līdz pat 30. aprīlim turpina pieņemt pieteikumus valsts atbalstam šai apkures sezonai. No oktobra līdz 24. janvārim kopumā saņemti 7544 iedzīvotāju pieteikumi un kopējā atbalstam izmaksātā summa ir 458 022 eiro, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv iesniegti 4013 pieteikumi, savukārt 3531 iesniegums saņemts klātienē. Salīdzinot ar pagājušo gadu, aktivitāte krietni sarukusi. Piemēram, pērnā gada oktobrī saņemti vairāk nekā 5000 pieteikumi, bet šī gada janvārī vien 76 iesniegumi.

Bauskas novada domē norādīja, ka pieteikumu iesniegšanas sākumā lielākā interese bija par atbalstu iegādātajai malkai līdz 31. augustam, par kuru nav saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā bija iespēja saņemt valsts atbalstu 60 eiro apmērā un to varēja izdarīt līdz 30. novembrim. Kopumā kompensācijai malkas iegādei bez čeka iesniegti 7074 pieteikumi, un izmaksātā atbalsta summa ir  416 220 eiro.

“Tad, kad valsts ļāva saņemt šo vienreizējo atbalstu iedzīvotājiem, tad aktivitāte bija ļoti, ļoti liela. Bet, ņemot vērā, ka tas bija ierobežots laiks, un tas bija tikai divi mēneši – oktobris un novembris, tad redzam skaitļos, ka šinī laikā iedzīvotāji izmantoja šo iespēju,” intervijā Zemgales reģionālajai televīzijai atzina Bauskas Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Dina Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērziņa arī lēsa, ka šobrīd vairums iedzīvotāju iegādājas malku bez čeka, kas līdz ar to ir lētāk.

Līdz šim par mājokļa apkurei iztērēto elektroenerģiju Bauskas novada pašvaldībā saņemti 88 iesniegumi, par malku ar pavaddokumentiem 16 iesniegumi, bet par granulām un briketēm – 366. Vairākos gadījumos pašvaldībai nākas pabalstu atteikt. Bauskas novada domē paskaidroja, ka atteikums līdz šim bijis 173 gadījumos. Visbiežāk cilvēkiem nākas atteikt, jo viņiem nav sakārtotas īpašuma tiesības.

Iesniegumu pieņemšana turpinās arī šajā gadā. Pieteikumus var iesniegt elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv, kā arī valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros Bauskā, Iecavā, Rundālē, Vecumniekos un Skaistkalnē.

Jāatgādina, ka iesniegt pieteikumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona. Iesniedzot pieteikumu, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat pieteikums ietver pašapliecinājumu par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši pieprasījumu. Jāuzrāda arī īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums. Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldībai ir pieeja zemesgrāmatas informācijai. Lai saņemtu atbalstu, jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Izsmiekls ne pabalsts.Nezinu pēc kā viņi to summu aprēķina, bet tā ir ņirgāšanas. Samaksā 800 eiro pa kurināmo, bet atpakaļ saņem 40.

  13
  2
 2. Zanīt,ko tur nesaprast,lai sev algas paceltu tūkstošos un norakstīs ka izmaksājuši milllljonus.

  11
  3
 3. aizmirsu, par cik rubļiem Sutka tolaik bučoja kājas muižas zirgu puisim Edgaram?

 4. un kā šī vairāku tūkstošu iedzīvotāju “roku bučošana pašvaldībai” korelē ar to iedzīvotāju “iespējām” saņemt šo “pakalpojumu” automātiski

  4
  2
 5. Korelēt automātiski nevar, vispirms jāizšmorelē pieteikums, jāizborelē rēķini, empātiski viss jākonsolidē

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.