Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Liegumu Iecavas pagastā ierīkot šautuvi tiesa turpinās vērtēt novembrī

Administratīvā apgabaltiesa rakstveida procesā 9.novembrī turpinās vērtēt lietu par liegumu ierīkot šautuvi Bauskas novada Iecavas pagastā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tatjana Ņeploho administratīvajā tiesā pārsūdzējusi toreizējās Iecavas novada dome lēmu neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”.

Administratīvās rajona tiesa Jelgavā noraidīja Ņeploho pieteikumu, un tagad lietu apelācijas instancē izskata Administratīvā apgabaltiesa.

Nākamajā tiesas sēdē plānots iepazīties ar procesa dalībnieku paskaidrojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumu neļaut ierīkot šautuvi pašvaldība savulaik pieņēma, ņemot vērā būvvaldes, ministriju un citu iestāžu atzinumus.

Sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāms troksnis, kas ietekmētu apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājus, tādēļ Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par šo būvniecības ieceri, izsludināja publisko apspriešanu. Viedokli anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus toreizējā Iecavas novada dzīvojošie.

Ieceri atbalstīja 104, tai skaitā 74 ārpus novada dzīvojošie, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji, tai skaitā 24 ārpus novada dzīvojošie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidro, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka Ņeploho un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

Jau ziņots, ka trešās kategorijas atklāto šautuvi bija plānots izvietot 12,8 hektāru teritorijā. Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpotu par šāviņa uztvērējvalnis. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpotu kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Jāapmāca jau vietējie zaļie vīriņi – visus jau nevar pāri robežai pirms X stundas pārdabūt . Tālākais ( ja paveiksies tikt pie Kremļa dzeguzes olām Latvijas tiesā) un būs .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.