Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Liela jauniešu interese par mācībām Saulaines tehnikumā

Vasara ir laiks, kad skolu beidzēji steidz meklēt, kur turpināt izglītoties, citi izvēlas augstskolas, citi – profesionālās izglītības iestādes, tostarp Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālo struktūrvienību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 17. augustam Saulaines skolā tiek pieņemti dokumenti šādās profesionālās vidējās izglītības programmās: lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis, datorsistēmu tehniķis, pavārs, viesmīlības pakalpojumu speciālists, minēts mājaslapā saulaine.lv. Savukārt ar vidējo izglītību var apgūt augkopības tehniķa specialitāti. «Bauskas Dzīve» skaidroja, kā sokas ar audzēkņu uzņemšanu un kā pabeigts mācību gads.

«Pieļaujamais budžeta vietu skaits šajā mācību gadā ir 50 audzēkņi, bet saistībā ar lielo interesi par vidējo profesionālo izglītību pašlaik pieteikušies jau 72 izglītoties gribētāji. Esam rakstījuši lūgumvēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai un Latvijas Darba devēju konfederācijas nozares ekspertu padomei par iespēju uzņemt papildu budžeta vietās. Par katru jaunieti, kuru iespējams izglītot novadā, ir cerība, ka viņš savu dzīvi saistīs ar novadu,» pauž Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības vadītāja Iveta Leitlante.

Saulainē mācās jaunieši no Bauskas novada, Jelgavas novada, Aizkraukles novada un Ķekavas novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«18. augustā konkursa kārtībā izvērtēsim tos, kas grib profesionāli izglītoties datorsistēmu tehniķa specialitātē un viesmīlības pakalpojumu specialitātē. Ņemot vērā, ka šo mācību gadu noslēdzām ar Covid pandēmijas sekām, esam lepni par saviem absolventiem. Kvalifikācijas eksāmenos vidējie vērtējumi datorsistēmu tehniķiem ir 8,3 balles, viesmīlības pakalpojumu speciālistiem 7,3 balles, pavāriem astoņas balles, augkopības tehniķiem 7,3 balles, automehāniķiem 5,7 balles. Ar katru gadu vairāk profesionālo meistarību pārbauda ar sarežģītiem, starptautiskas darba vides jautājumiem, tie nav vienkārši. Protams, ka pandēmija ienesusi arī negatīvo – vairāki audzēkņi sākuši strādāt, pārtraukuši mācības, nav bijusi motivācija pabeigt iesākto. Esmu pateicīga pedagogiem, jo tiek ieguldīts ļoti daudz laika, enerģijas un papildizglītošanās! Mani priecē, ka skolotāju saimei nākuši klāt jaunie profesionāļi – gan datorapmācībā, gan jauno pavāru profesionālajā sagatavošanā,» skaidro struktūrvienības vadītāja.

Labā prakse ir pieaugušo izglītība, tāpēc šajā mācību gadā paredzēts turpināt piedāvāt apgūt metināšanas pamatus, graudu kalts ekspluatācijas pamatus un jaunumu – autoatslēdznieka kvalifikāciju. «Turpināsim dažādas meistarklases, piemēram, kūku cepšanas meistarklases. Balstoties uz Saulaines tehnikuma stratēģiju, ar nākamo gadu, 2023./2024., atvērsim arodizglītības programmu – konditorus. Novadā ir daudzi uzņēmumi, kas izteikuši šo ierosinājumu.

Lauku tūrisma speciālists – tieši tāpat nepieciešama kvalifikācija, lai startētu Eiropas Savienības fondu piedāvājumos, veicinātu mazo un vidējo uzņēmumu attīstību. Iespēju robežās papildinām materiāltehnisko bāzi, sadarbojamies ar vairākiem uzņēmumiem, kuri nodrošina un iepazīstina ar jaunumiem apgūstamajās profesijās. Interese joprojām ir par neklātienes grupu augkopības tehniķa specialitātē. Pieaugušo izglītība ir maksas pakalpojums,» pastāsta Iveta Leitlante.

Skola nomā kopmītnes telpas no pašvaldības, tāpēc uzlabojumi tiek gaidīti ar plāniem par visu kopmītņu ēku kopumā. Kopmītnes telpas prasīties prasās pēc remonta. Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš «Bauskas Dzīvei» to komentē šādi: «Pašlaik rit darbs tehniskā projekta izstrādē, kas augusta otrajā pusē varētu būt gatavs, tad startēsim valsts rīkotā projektā. Plānota pilnīga kopmītņu pārbūve, pārveidojot par īres dzīvoklīšiem, ko izīrēs audzēkņiem. Pašlaik konkrēts laiks, kad kas varētu notikt, diemžēl nav pasakāms.» 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Un otra lieta, ko novada dome varētu sākt darīt, lai darbos pierādītu vārdos pausto atbalstu Saulaines skolai ir vismaz tālāk nenolaist Saulaines stadionu. Izbrīna deputātu jautājums par stadiona izmantošanu. Bez tehnikuma audzēkņiem, kas to izmanto sporta nodarbībām te vēl arī ir pietiekami daudz iedzīvotāju, tajā skaitā jauniešu un bērnu, kas to labprāt izmantotu. Vismaz tik daudz, ka uzturēt elementāru kārtību(appļaut ne tikai futbola laukumu, neļaut aizaugt ar nezālēm, neļaut demolēt) pašvaldība var sākt darīt? Kad beigsies tā ņirgāšanās par saulainiešiem, solot, bet nedarot neko ne parka, ne stadiona uzturēšanā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.