Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lielākā daļa neiebilst pret 20 koku izciršanu pie Skaistkalnes baznīcas

Pagājušajā nedēļā noslēgusies publiskā apspriešana par paredzēto divdesmit koku ciršanu pie Skaistkalnes katoļu baznīcas, kas nepieciešama  dievnama teritorijas labiekārtošanai, un tajā lielākoties saņemtas atbalstošas atsauksmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gija Spula atklāja, ka publiskās apspriešanas gaitā iesniegtas 94 aptaujas anketas. Ieceri pilnībā atbalstījuši 65 respondenti, pret koku ciršanu bijuši 16 respondenti, seši norādījuši, ka ieceri daļēji atbalsta. Septiņas aptaujas lapas nebija iespējams identificēt.

Lūdzot raksturot, ko cilvēki bija norādījuši, kālab atbalsta koku ciršanu, A. Vasaraudze minēja dažus iedzīvotāju pamatojumus: senie koki rada ēkai apdraudējumu, koku ciršana nepieciešama teritorijas sakopšanai, koki ir bīstami cilvēku dzīvībai, to likvidēšana vajadzīga sakrālā laukuma izveidei, lai būtu līdzīga ainava kā Aglonā.

Pretējās puses viedokļi: koki ainavā ir tie, kas izceļas, piesaista skatu, koks ir  kā dabas baznīca, tā ēnā var atpūsties. Koki ir iepriekšējo paaudžu vēstījums šodienai. Nocirst kokus būtu neapdomīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujas dalībnieki, kuri daļēji atbalstījuši šo ieceri, norādījuši, ka koki nav vis jānocērt, bet jāizkopj to vainags, bīstamākās daļas likvidējot.

G. Spula norādīja, ka saskaņā ar Vecumnieku novada domes 2014. gada 26. marta saistošo noteikumu «Par koku ciršanu ārpus meža» 14. punktu pēc publiskās apspriešanas procedūras pabeigšanas pašvaldība apkopo, izvērtē publiskās apspriešanas rezultātus un pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai ārpus meža vai par atteikumu izsniegt atļauju.

Pašlaik tiek sagatavoti dokumenti, un šis jautājums tiks virzīts uz komitejas sēdi, bet  lēmums būs pēc jūnija domes sēdes.


 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Nevajag aizmirst par kritenēm. Lielo koku izzāģēšanas rezultātā viņas var uzdarboties.

 2. toties pagasta pārvaldes un tās piebalsotāju šarms un tā aromāts joprojām ir noturīgs kā savulaik odekolonam “Šiprs”

  3
  5
 3. Tas ir tas pats, kas -ir divas puses- lielākā puse un mazākā puse. Viena 1/2 lielāka par otru 1/2. Tā tāda ķīniešu matemātika. Tas ir tas pats, kas TAUTA vēlas, bet cik liels daudzums jau ir tauta un kas ir tā otrā daļa, to zinātnieki vēl pēta.

 4. lielāko iedzīvotāju daļu sastāda tie, kuri nav saistīti ar valsts vai pašvaldības līdzekļu “apgūšanu”.

 5. izskatās, nekad vairs neatgriezīsies vietējās varas sekmīgā sadarbība ar Paulīniešu klosteri budžeta naudas apgūšanā, arī “lūgšanas” nepalīdzēs, “kas no zemes nācis, tam par zemi jāpaliek”, kristiešiem ir tāda atziņa

 6. priekš kam atkal bija jāliek artiķelis, ja viss skaidrs bija jau ar pirmo piegājienu. žēl ,bet prognozējami.

 7. Nu tā, bija nejauša tikšanās sestdienas pavēlā novakarē ar pašu Mediņu un viņš apgalvoja, ka nekas vairs netikšot cirsts, viss, ko vajadzēja , jau esot nocirsta, par vēlu esot bļaut un lai ejot ( rakstīšu oriģinālā) viņi galīgi DIRST. Tad par ko bija aptauja, ja jau viss ir nocirsts?

 8. Pastāsti taču sīkāk, kā tas Paulīniešu klosteris palīdzēja tam pagastam to budžeta naudu ” apgūt” ? Tikai īsi un faktus!!! Neturi taču sveci zem pūra.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.