Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lielupē pie Mežotnes pilskalna pazudusi pontonu laipas peldošā platforma; divas versijas: nozagta vai palaista pa straumi

Apsekojot tūrisma infrastruktūru Rundāles pagastā, atklājies, ka pazudusi peldošā platforma, kas bija daļa no pontonu laipas pie Mežotnes pilskalna. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa apliecināja, ka laikā no 30. jūnija līdz 5. jūlijam Bauskas novada Rundāles pagastā konstatēts, ka nozagta uz Lielupes esošās pontonu laipas konstrukcija 2019,61 eiro vērtībā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis pastāstīja, ka fotogrāfija ar pazudušo peldošo objektu ir izplatīta makšķernieku vidū, pieļaujot, ka platforma ļaunprātīgi ir atvienota un palaista pa straumi peldus. “Varbūt pusaudži pastrādājuši negantu joku un bija izdomājuši ar to pavizināties Lielupē. Iespējams, konstrukcija kaut kur ir aizķērusies un nobāzējusies upes krastā,” pieļauj A. Gurkovskis.

Sociālajos tīklos redzēts video ar līdzīgu konstrukciju, kas fiksēta Lielupes ūdeņos Staļģenes pusē. Taču atklājies, ka šim atradumam saimnieks ir noskaidrots, un tā nav Rundālē pazudusī platforma.

Pontonu laipa Lielupē ierīkota Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projekta (LEADER) ietvaros. “Par publisko naudu infrastruktūras objekts izveidots, tālab sekoja nekavējoša reakcija ar ziņojumu policijai. Nav izslēgts, ka platforma ir nozagta. Ja pie krasta pievelk, ar tehniku to var izdarīt, bet izmēri ir gana prāvi – seši reiz divi metri un transportējot šādu objektu vajadzētu kādam pamanīt,” teic A. Gurkovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš aicina iedzīvotājus, ja ir redzējuši platformu, ziņot par to pašvaldībai.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. nozagta gan jau. kameras liecciet savadak netiksiet gala.Bauskas policija ir loti akmens laikmeta vel

  6
  1
 2. konstrukcija, izskatās, nolikta žāvēties, tāpat kā tās šai līdzīgās par tūkstošiem senāk uzstādītās laivu piestātnes.

 3. Nevaru pieņemt kā ar to tiltiņu muļājās. Sačakarē visu tūrismu ar savu nejēgšanu ielikt laicīgi. Nu bāc, tad taisiet gaisa tiltu tur. Jūlijs pusē un tiltu vēl nav ielikuši, visu laiku dejotājiem kaut kas traucē. Vai atjaunojiet prāmi.

  Padumjajos laikos uz Mēmeles bija pontonnieks, nu nekad tik ilgi nečakarējās.

  1
  1
 4. Vecajos laikos Lielupē pie Mežotnes bija prāmis.Vēl tagad ir redzamas prāmja (pārceltuves) troses enkurbalstu atliekas. Toreizējie cilvēki ar tā laika tehnikas iespējām varēja izdomāt un izdarīt, mūsdienu cilvēki negrib un nevar. Tas ir progress vai regress?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.