Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lielupē pie Mežotnes pilskalna pazudusī pontonu laipas peldošā platforma nav atradusies; vai laipu atjaunos?

Joprojām nav atradusies peldošā platforma, kas bija daļa no pontonu laipas pie Mežotnes pilskalna un par kuras pazušanu jūlija sākumā tika ziņots policijai, portālu informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Objekts ir biedrības “Bauskas rajona lauku partnerība” īpašums. Organizācijas administratīvā vadītāja Ieva Jermuša skaidro, ka biedrība “Bauskas rajona lauku partnerība” (turpmāk – biedrība) šī gada 5.jūlijā konstatēja, ka laika posmā no 2022.gada 30.jūnija līdz 2022.gada 5.jūlijam Bauskas novada Rundāles pagasta Lielupes kreisajā krastā pretī Mežotnes pilskalnam ir nozagta pontona laipa, kas iegādāta projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” ietvaros.

Biedrība šī gada 7.jūlijā iesniedza iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu Valsts policijas Zemgales reģionālajai pārvaldei, kā arī izsauca tās darbiniekus uz notikuma vietu fakta konstatācijai un nozieguma vietas apsekošanai.

Nozogot daļu no laipas, biedrībai “Bauskas rajona lauku partnerība” radīts materiāls zaudējums 2019,61 eiro apmērā. Foto: no albuma.

I. Jermuša atklāja, ka 15. jūlijā biedrība saņēma Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas vēstuli par kriminālprocesa uzsākšanu pēc Krimināllikuma 175.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm. Pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā veic Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektore Sanita Davidone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts Policijas pārstāve Dace Kalniņa precizēja, ka par nozagto pontona laipu turpinās aktīva izmeklēšana un iespējamo vainīgo personu skaidrošana. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 375. panta pirmo daļu, krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums. Tālab plašāku informāciju policija nesniegs.

Šobrīd no upes ir izņemta atlikusī pontona laipas daļa.

I. Jermuša paskaidroja, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā biedrība nozagto pamatlīdzekli pagaidām neatjaunos, cerot uz nozagtās mantas atgūšanu. Tomēr, ja izmeklēšana beigsies bez rezultāta, biedrība, pamatojoties uz 2019.gada 18.janvāra līgumu, kurš noslēgts starp biedrību un Rundāles novada domi, pieprasīs Bauskas novada pašvaldības iestādei “Rundāles apvienības pārvalde”, kas ir Rundāles novada domes tiesību un saistību pārņēmēja, veikt visas darbības, lai atjaunotu pontona laipas nozagto daļu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.