Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Liepu ielas pārbūve Grenctālē gaidīta 30 gadus

Tuvojoties Liepu ielas pārbūves noslēgumam, Brunavas pagasta Grenctāles ciemā iedzīvotāji priecīgi vērtē padarīto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepu ielas pārbūve un citu ceļu stāvoklis Brunavas pagastā ir aktuāla problēma vairākus gadu desmitus. Paši iedzīvotāji atklāj, ka Liepu ielas pārbūvi gaidījuši 30 gadus. Projekta laikā kopumā paredzēts noasfaltēt 1872 metrus ceļa, 313 metru garumā plānoti lietus atvades tīkli un drenāžas komunikācijas ierīkošana, 317 metru garumā paredzēta caurteku pārbūve, kā arī apgaismojuma iekārtošana Liepu ielā.

Tiltu pār Ceraukstes upīti iespējams šķērsot kājām. Foto: Māris Krūmiņš

Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atklāja, ka ir sajūta, ka šāds asfaltēts ceļš bijis visu laiku, neērtības ātri aizmirstoties. «Būvdarbu procesā vienmēr ir problēmas, bet tās tiek risinātas, runājoties ar cilvēkiem. Uzlabojoties ceļu stāvoklim, sagaidāms, ka attīstīsies uzņēmējdarbība un tūrisms. Esam ar paveikto ļoti apmierināti,» teic B. Marčenkova. Viņa piebilst, ka šobrīd ciemā vairs neesot grants ceļa radīto putekļu, iedzīvotāji novērtējot skaistu vidi.

SIA «Baltijas Būve» būvdarbu vadītājs Armands Rocis sacīja, ka darbs Grenctālē vēl ir procesā, tilta būvniecībā norit pēdējie asfaltēšanas un būvkonstrukciju darbi. «Laidums ir iebetonēts, tiltu kājām var šķērsot, jāpabeidz darbi ar krasta nostiprinājumiem, asfaltēšana. Mērķis ir darbus pilnībā noslēgt septembrī. Armands Rocis piebilda, ka strādnieku skaits, kas strādā objektā uz vietas, ir mainīgs, bet tas variē no 5 līdz 15 darbiniekiem. Tas atkarīgs no darba specifikas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Daļai brauktuves jau bija sabrucis asfaltsegums, bet individuālo dzīvojamo māju apkaimē iela gludu melno segumu nav pieredzējusi nekad. Te nav bijis arī apgaismojums.  Foto: Māris Krūmiņš

Siltā pirmdienas pēcpusdienā uz Grenctāli devās arī «Bauskas Dzīve», lai uzrunātu iedzīvotājus par paveikto ciema ļaužu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Pie bērnu laukuma Grenctāles centrā žurnālisti satika Gati Tauriņu no Ķekavas. Viņš atbraucis uz Grenctāli apciemot vecākus. «Visu bērnību esmu pavadījis Grenctālē, zinu, ka asfalts šeit ir ilgi gaidīts. Arī apgaismojums tiek izbūvēts, iedzīvotājiem pa tumsu nebūs jāiet mājās. Par darbu kvalitāti sūdzēties nevar. Vienīgā problēma, kas apdraud ceļu, varētu būt smagā tehnika, kas ar laiku varētu radīt ceļa bojājumus,» domā G. Tauriņš.

Gatis Tauriņš atzina, ka sakārtota iela Grenctālē gaidīta ilgus gadus. Foto: Māris Krūmiņš

Pensionāri Mariju Djačuku «Bauskas Dzīve» satiek viņas piemājas dārziņā. Uz jautājumu, kā viņa jūtas, dzīvojot blakus asfaltētam ceļam, Marija liek savas rokas pie sirds un sāk smaidīt. «Pirms asfalta uzklāšanas logi bija netīri, jo visur apkārt bija putekļi. Tagad skaisti. Dzīvoju šeit 50 gadus, varu redzēt pārmaiņas. Mani tagad te viss apmierina,» saka M. Djačuka, kas novēl «Bauskas Dzīvei» mieru, jo tas šai pasaulē esot svarīgākais.

Baiba Kopilova priecājas par sakārtoto Liepu ielu. Foto: Māris Krūmiņš

Dodoties atpakaļ uz centru, pie Grenctāles kultūras nama žurnālisti aprunājas ar Grenctāles bibliotēkas vadītāju Baibu Kopilovu. Viņa ir ļoti priecīga par uzlieto asfaltu un apgaismojumu, jo mājās no darba tagad nebūšot jābrauc pa tumsu. «Ilgi gaidījām! Vairs nebūs jābrauc pa dubļiem, nebūs bedrīšu lāpīšanu, viegli būs tikt uz darbu,» priecājas bibliotekāre. Viņa būvfirmas strādnieku darbu vērtē kā ļoti labu. «Kas ilgi nāk, tas labi nāk! Mēs sagaidījām!» izsakās B. Kopilova. 

Satiksmes drošības un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, ceļa uzturēšanas izmaksu mazināšana – šādi Liepu ielas pārbūves nepieciešamību pamato vietvarā. Foto: Māris Krūmiņš

Saskaņā ar noslēgto līgumu darbi jāpaveic līdz 2023. gada nogalei. Projekta būvdarbu izmaksas ir 2 031 477,42 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, autoruzraudzība 12 087,90 eiro, būvuzraudzības izmaksas 34 862,52 eiro, kas kopā veido 2 078 427,84 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Jauki! Kad sakārtos braucamo daļu pie Bauskas autoostas? Cik vēl ilgi lauzīsim savas automašīnas? Bedres tur ir asas un dziļas!!!

  12
  2
 2. Tiešām! Klāt jau jūlijs! Izbraukt no Mazā Rimi ir augstākā pilotāža-tik domā,kā pasargāt mašīnu no tām bīstamajām bedrēm. Kad tās beidzot tiks aizlāpītas?!!!!

 3. Varbūt šos jautājumus uzjautājiet pašvaldībai, nevis komentārā Bauskas dzīvei? Pašvaldība, domāju, Bauskas dzīves komentāros nesniegs atbildes uz šiem jautājumiem!

  8
  0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.