Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Likvidējamās Sesavas pamatskolas audzēkņus vadās uz Eleju; sesavieši mācās arī Pilsrundāles vidusskolā

Likvidējamās Sesavas pamatskolas audzēkņu vadāšanai uz Elejas vidusskolu Jelgavas novada pašvaldība plāno pirkt autobusu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības pārvalde iecerējusi saplānot pārvadājuma maršrutu, lai katram bērnam būtu garantēta ērta nokļūšana uz Elejas vidusskolu. Pašvaldība plāno izglītojamo pārvadāšanai iegādāt autobusu ar 40 vietām, kura iegādes izmaksas varētu būt aptuveni 250 000 eiro.

Šofera algai, kā arī degvielas un autobusa apkopes izmaksām gada kopējā summa lēšama ap 30 000 eiro.

Tikmēr kopējie pašvaldības izdevumi 2023.gadā Sesavas pamatskolas pirmsskolas grupu uzturēšanai bija 104 467 eiro un 181 159 eiro pamatskolas uzturēšanai, neskaitot pedagoģiskā personāla atalgojumu, informē pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā aizvadītajā sanāksmē, kurā piedalījās Izglītības pārvaldes vadība un skolas vecāki, pedagogi, tika izklāstīts sagatavotais lēmumprojekts par Sesavas pamatskolas likvidāciju, kuru plānots pabeigt līdz 2024.gada 1.augustam.

Šis jautājums Jelgavas novada domē tikšot izskatīts janvāra sēdē.

Sapulcē vecākiem tika izklāstīti argumenti, kas liedzot pilnvērtīgu skolas pastāvēšanu – nepietiekams skolēnu skaits, nepietiekama pedagogu noslodze un kapacitāte, kā arī augstās izmaksas uz skolēnu skaitu, pauž pašvadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējo piecu gadu laikā Sesavas pamatskolā pamatizglītības programmā izglītojamo skaits sarucis no 82 līdz 66 skolēniem.

Savukārt pirmsskolas izglītības programmā izglītojamo skaits iepriekšējos gados ir nostabilizējies un uz 2024.gada 1.janvāri ir 51 izglītojamais – deviņi sešgadīgie, 14 piecgadīgie, 13 četrgadīgie un 15 bērni vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, mācības Sesavas pamatskolā uzsāk apmēram 50% no pirmsskolas beidzējiem, bet pārējie dodas uz Elejas vidusskolu un atsevišķi bērni uz Pilsrundāles vidusskolu. Elejas vidusskola ir deviņu kilometru attālumā, Pilsrundāles vidusskola – 12 kilometru attālumā Bauskas novadā.

Kopš 2021.gada novadu reformas Jelgavas novada pašvaldībā slēgta viena skola – Salgales pamatskola 2022.gadā, informē pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (34)

 1. Nezinu cik maksā autobusi bet nu 250tūkstoši tas nu ir baigais cipars! Tad to skolu būtu lētāk uzturēt. Tak uzbūvēja sporta halli, priekš kā!?

  17
  2
 2. Priekš aa zināšanai- nē, ko tu, par 250 tugrikiem pirks busu un tad katru nedēļu remontēs

 3. Lēnām visu likvidē? Lēnām vairs mūslaikos nevajag ģimenes un pēcnācējus… Nav iedzīvotāji – nav skola. Nav darbs laukos – nav iedzīvotāji – nav lauku skolas. Tā tās ķēdes var veidot un veidot. Bet attopas pie tā, ka visa pamatā ir cilvēks. Ja tā/to nav, tad ar viss likvidējas, jo nav jau vairs kā agrāk…. kad iedzīvotāji bija krietni vairāk kā tā.

  7
  6
 4. nu tad dod naudu lauku skolu ar dažiem bērniem milzīgo uzturēšanas izmaksu segšanai, nevajadzēs pļū….

  3
  9
 5. bēe, parādi man lūdzu jaunu autobusu par 250k kur var iegādāties, gribu redzēt kāds viņš būs, gan jau apzeltīts

  4
  1
 6. Lūdzu Šuminai no IN skaidrojumu,kāpēc Uzvarā nenotiek daudzas stundas skolotāju slimības dēļ!
  Ja nav kas aizvieto,mācat IN speciālistes lielās.
  Gada sākumā nebija krievu val.
  Tagad nav kas vada citas stundas!
  Kas notiek Uzvarā.
  Kāpēc nav aizvietotāja.Esmu mājsaimniece,varu pastrādāt ar bērnu,bet citi vecāki strādā.
  Regulāri nenotiek Bulmeistares stundas.
  Kā tie bērni var būt sekmīgi!?
  Lūdzu sakārtot beidzot to Uzvaras skolu.
  Viens bērns jau mācās Bauskā.Ņemšu ārā arī pārējos.
  Šausmas.Bardaks!

  10
 7. Es arī piekrītu.Uzvarā notiek trakas lietas.Daudz tukšu stundu skolotāju slimības dēļ.
  Sociālās zinības nenotiek.Krievu valoda ilgi nebija.Nu nedod Dievs,mana meita būs nesekmīga.Runāsiet ar tiesībsargu.Izhlītības nodaļa nav vajadzīga.Nav līmeņa.Lūdzu sakārtojiet Uzvaras skolu.Elita Borkovska!Lūdzu atgriezies!

 8. Diez Jelgavas novads aptaujājis, cik uz Eleju brauks🤔varbūt liela daļa dodas uz Pilsrundāli un autobusa vietā tik busiņš būtu vajadzīgs😁

 9. Manuprāt,ja nav kas aizvieto stundas tiešām IN speciālistes to varētu.Tāpat atsēž savu darba laiku.Visas ir speciālistes visādās jomās.Lūdzu palīdzību.Ja nav kvalitātes mācību jomās atbildība jāuzņemās IN.Ar Uzvaru ir švaki.Vecāki cepas.Paldies,dieviņ,mani bērni sen beidza un mazbērni Rīgā.Ļoti zems līmenis skolai.

 10. IN ir jāsniedz reāla palīdziba šādai skolai, risinot problēmas operatīvi un profesionāli. Jaunajai skolas direktorei arī ir jādomā, kā uzlabot šo situāciju. Tagad skaidrs, kāpēc iepriekšējā direktore “aizlaidās”.

 11. Ja jau Pamūšas skolu grasās reorganizēt, jo ir neatbilstoša telpu platība un to stāvoklis, tad tepat blakus Uzvaras skolā būs plašas telpas, ja jau Uzvaras pamatskola kadru trūkuma dēļ jūk laukā un nespēj sniegt pamatuzdevumu- kvalitatīvi izglītot skolēnus. Vajag pārcelt uz turieni Pamūšas bērniņus. Un Pamūšā ir viss kārtībā ar kadru nodrošinājumu, skolotāji profesionāli un jauki. Tikai vajag atrast piemērotu ēku/as.

  6
  2
 12. Pamūšā uz šo brīdi 100 bērni.
  Diez vai lielās Uzvaras ēkas būs piemērotas.
  Pamūšā vajag labu renovāciju un būs ok.Tetitorija iekopta.Jārenovē ēkas.Ir 3 h zeme.Šeit bērniem ir labi.Ēkas vecas,jā gan.Uzvaras ēkas ir tomēr centrā un neatbilsyošas.
  Visiem veiksmi!
  Uzvaras direktorei veiksmi!Viss izdosies!Neķengāsim!
  Lai izdodas!

  5
  2
 13. Jaunajai Uzvaras skolas direktorei būtu mazāk jāķengā cilvēki. Varbūt tad labāk tiešie pienākumi veiktos.

  6
  1
 14. Atbilde2
  Pašu atlaida tāpēc tagad muld!

  Kāpēc Rundālē tik vardarbīgi bērni izturas viens pret otru?

  ko???

 15. Atbildei
  Sēdi mierā!Izmetīs arī no Rundāles.Domā,ka vadītāji klusē ,tad viss ok!Nu nē!
  Atceries,ko Iecavā darīji!Briesmas..
  Kolektīvs zina visu.

 16. Kāpēc vienos Rundāles un Bauskas mūzikas skolu!?Nevajag.Lai paliek kā ir.Citāti personāžs atkal būs darbā jāņem.Nē!Direktorīt domā .Mums tagad jauks kolektīvs.Viss notiek.Kvalitatīvi darbinieki.Okmani,nekādu apvienošanu.Rundāle ir Rundāle-Bauska ir Bauska.

 17. Atbide ierosinājumam
  Kā tevi atlaida,tā kolektīvs uzplauka.Viss jauki.Nemaitā vidi,kurā tagad atrodies.Tev tas superīgi ātri izdodas,lai kur parādies.Lai veicas!

 18. Ko te ņematies.Labāk visi kopā rīkojamies kā saglabāt pagastus un izglītību tajos.Rokas nost no skolā.Septembrī noteikti visādi pārsteigumi būs.
  Deputāti!Apdomājaties!Saglabājat skolas!

  3
  1
 19. Tas no Uzvaras jau sen pensijā.Vakance ielikta.Varat pieteikties darbā gudrinieki.
  Prieks,ka laba vadītāja pagastā.

  1
  2
 20. Lai pirktu jaunus autobusus vispirms tieciet galā ar ceļu tīrīšanu.Nevar pabraukt.Vēl bērnus vest!

 21. Uzvaras direktore jūtas pārāka par citiem, neatzīst savas kļūdas, ir bijusi ļoti neprofesionāla. Ja reāli skatās, par vadītāju tika konkurences trūkuma dēļ. Taču darbību māk imitēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.