Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LIZDA izlemj tomēr sākt pedagogu beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome ārkārtas sēdē šovakar nolēmusi tomēr 19.septembrī sākt pedagogu beztermiņa streiku, nepieņemot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto piedāvājumu, aģentūrai LETA sacīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka streiks norisināsies, jo nav panākti samērīgi kompromisi un LIZDA uzskata, ka valdības piedāvājums ir vērsts uz pedagogu sašķelšanu, nepiedāvājot risinājumus visām pedagogu grupām. 

“Par skolotāju darba slodzēm LIZDA centusies rast risinājumu jau no 2016.gada, un šos lēmumus ir bijis iespējams pieņemt ātrāk, tostarp gan līdz piketam, gan līdz streika procedūras uzsākšanai,” sacīja Vanaga.

Vanaga norādīja, ka LIZDA sekos līdzi tālākajām norisēm, neizslēdzot iespēju sasaukt ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par tālāko rīcību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nevaram samierināties ar izstrādāto IZM piedāvājumu, kas aptver tikai daļu pedagogu. Protams, arī fiskālais piedāvājums ir vilinošs, tomēr šai situācijai ir vairāki riska momenti, tostarp iespējamais haoss, kas varētu rasties, pirmsskolas pedagogiem izvēloties iet strādāt uz sākumskolām, vai profesionālās un interešu izglītības pedagogiem izvēloties darbu vispārējās izglītības iestādēs,” sacīja Vanaga.

Vienlaikus Vanaga norādīja, ka nav izvērtēti visi iespējamie riski IZM piedāvājumā, jo to ir pārāk daudz.

“Mums ir svarīga solidaritāte un kopēja nostāja. Šobrīd ir izvirzītas prasības par noteiktiem jautājumiem, un pēkšņi pārmesties uz citiem jautājumiem arodbiedrībai nav pieņemami,” sacīja Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien, 15.septembrī paredzēts turpināt sarunas starp LIZDA un valdību veidojošajām koalīcijas partijām.

Vanaga jau iepriekš norādījusi, ka IZM iesniegtais piedāvājums attiecas tikai uz vispārējās izglītības pedagogiem, bet LIZDA prasības izvirzījusi par visām pedagogu grupām.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) iepriekš uzsvēra, ka tieši vispārējā izglītība ir izteikti cietusi no Covid-19 pandēmijas un jaunā mācību satura ieviešanas, tādēļ pašreiz fokuss tiek vērsts tieši uz šo izglītības līmeni. Sekojoši jaunajā valdībā, veidojot budžeta plānu, ļoti svarīgi būšot pirmsskolu un pārējo izglītības veidu pedagogi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā koalīcija iepriekš vienojusies par 60,2 miljoniem eiro, no kuriem 3,7 miljoni eiro tiktu piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai ātrāk un efektīvāk nodrošinātu mācību materiālu pieejamību pedagogiem.

Savukārt valsts budžeta papildfinansējumu 56,5 miljonu eiro apmērā plānots iezīmēt, lai līdzsvarotu un sabalansētu pedagogu slodzi no 2023.gada 1.janvāra. Kā skaidroja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), šo finansējumu nodrošinātu no budžeta pārdales vai veidošanas procesa nākamā gada budžetā.

Lai gan Kariņš arī norādīja, ka šī valdība nevar paliekoši lemt par nākamo budžetu, tomēr viņš uzsvēra, ka koalīcijas partijas ir apņēmušās pēc vēlēšanām pildīt solīto, lai uzlabotu pedagogu atalgojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš jau ziņots, ka koalīcija pedagogiem piedāvā no 2023.gada 1.janvāra par 40 stundu slodzi, kurā ietverts arī ārpusstundu darbs, zemākās likmes atalgojumu palielināt no 900 līdz 1200 eiro. Pedagogiem paredzēts piedāvāt pāreju uz praksē jau pastāvošo 40 stundu darba nedēļu.

Viena no arodbiedrības prasībām ir “sabalansēta darba slodze”, proti, lai mazāka daļa no slodzes tiktu paredzēta kontaktstundām. Arodbiedrība nepiekrīt IZM piedāvājumam, ka darba slodzi sabalansēs līdz 2028.gadam. IZM piedāvājumā process esot pārāk ilgs, un to nevarot atļauties ar līdzšinējām problēmām.

Savukārt otrā prasība ir panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopojot provizoriskos datus par pedagogu beztermiņa streika dalībnieku skaitu, Vanaga aģentūrai LETA pastāstīja, ka pēc nedēļas beztermiņa streiku sāks 23 601 izglītības darbinieks no kopumā 815 izglītības iestādēm, sākot ar pirmsskolas izglītības iestādēm un beidzot ar augstskolām.

Jau ziņojām, ka protestā izteikuši gatavību piedalīties 22 Bauskas novada  izglītības iestādes un 710 izglītības iestāžu darbinieki. No 22 iestādēm, piecas ir pirmsskolas izglītības iestādes.

Bauskas novada domē norādīja, ka šis ir darba strīds nacionālā līmenī. Pašvaldība nedrīkst ietekmēt katra streikotāja lēmuma pieņemšanu. Bauskas novada pašvaldībai ir informācija par tiem pedagogiem, kuri plāno streikot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par katras iestādes darba organizēšanu un vecāku informēšanu par izmaiņām mācību procesa nodrošināšanā, atbildīga būs katras iestādes vadība.

Vecākus par situāciju informēs pēc katras izglītības iestādes saziņas kārtības ar vecākiem, visbiežāk tā ir e-klase. Atbilstoši skolas pieņemtajam lēmumam par darba organizāciju (vai skola slēgta, vai notiek daļējs mācību process utt.), tiks plānota arī novada loģistika, piemēram, transporta pārvadājumos.

LIZDA Bauskas starpnovadu padomes priekšsēdētāja Māra Graudiņa atzina, ka saprot vecākiem radītās neērtības un streika dēļ varbūt pat kādam nāksies kavēt darbu, lai pieskatītu bērnus. Tomēr arodorganizācijas pārstāve uzskata, ka jāsaprot – streiks ir galējs līdzeklis un tā mērķis ir piespiest sabiedrību ieklausīties, kad visi pārējie sociālā dialoga veidi nav devuši rezultātu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (86)

 1. Labprat gribetu zinat, kas so lizda sponsore…it seviski, saja saspringtaja geopolitiskaja sitiacija…

  22
  12
 2. Pilnībā neatbalstu. Ne kā vecāks, ne kā nodokļu maksātājs. Cerams tur kādam neienāks prātā par šīm streika dienām viņiem algu maksāt. Kas nestrādā, tam nemaksā.
  Izskatās tas viss pēc politiska aprēķina/pasūtījuma vēlēšanu kontekstā un Vanaga ir tāda piiiii…. otru tādu vēl pameklēt.

  49
  18
 3. un 3, 5 mēneši gadā apmaksāts atvaļinājums. Skolotāji ir vieslielākie bļauri. Ko tad tagad darīt, sākt visiem bļaut Latvijā, policistiem, mediķiem un citiem. Skolotāji nemaz nav tie apdalītākie

  39
  18
 4. skolotājiem vienreiz jābeidz čakarēties ar vsādām lapām un jāsāk izmantot grāmatas. taisa tās lapu lapas, pēc tam neviens neko evar ne saprast, ne iemācīties. Vienreiz normālas grāmatas ņemiet un māciet, tad mājās ar sēdēt un gudrot nevajadzēs

  31
  9
 5. Pedagogirm piešķirt amatpersonas statusu un par dāvanām darba pienākumus veicot saukt pie atbildības!

  15
  5
 6. Pretīgi lasīt komentārus…. Bauskā daži tā degradējušies, ka mammmamia! Pirms te rakstat savas negācijas, vai esat izlasījuši kādu patiesu rakstu par streika iemeslu??? Ja nē, tad iesaku! Varbūt tad sapratīsiet, ka tie pedagogi cīnās arī par tiem pašiem kārtīgiem mācību materiāliem, lai var normāli skolot Jūsu bērnus!

  24
  20
 7. Vajadzēja cīnīties pret sasteigtas izglītības reformas – kompetenču pieejas – ieviešanu, tad arī tagad nevajadzētu streikot un brēkt, ka viss slikti. Un vislabāk vispār to nevajadzēja ieviest. Bet nē, tad klusēja un mirdzošām acīm stāstīja, cik nu viss tagad būs skaisti. Realitātē jau no vairākiem pedagogiem esmu dzirdējusi, ka šī ir absolūta izgāšanās un, lai iemācītu mācību vielu, tāpat strādā pēc vecajām metodēm.

  27
  5
 8. Kļūsti par 1.kursa studentu skolotāju specialitātē vari jau uzreiz sākt strādāt pirmsskolu pašvaldībās par pirmsskolas skolotāju ar algu 900 eiro mēnesī. Bet protams gribās uzreiz 1200 eiro mēnesī.

  24
  3
 9. Ak, jel…tieši šādu vecāku bērnus jāskolo, kuri izplata publiskā telpā tik aplamu informāciju 3,5 mēneši gadā apmaksāts atvaļinājums u.c. aplamības. “Jurka” , iesaku iedziļināties izglītības sistēmā, ceru, ka Jums nav bērnu skolas vecumā, jo pretējā gadījuma baisi paliek no domas vien kā notiek audzināšana mājās.

  24
  13
 10. Pilnībā Jums piekrītu. Tikai nevajag likt visus pār vienu kārti. Kompetenču pieejas aprobācijā piedalījās patiešām tikai daži skolotāji, kursi bija pieejami arī tikai dažiem un skolu vadībai, no kuriem viens otrs vēl šodien nezina, kas ir mācību stunda. Lielākā daļa skolotāju iztika tikai ar virsrakstiem. Pret ko un kā cīnīties? Ticiet, ka lielākajai daļai skolotāju actiņas nemirdzēja un nemirdz.

  14
  2
 11. Iesaku šitiem lielajiem plērcējiem vienu mēnesi pastrādāt fermā tad es gribētu dzirdēt kā bļaus ka skolās šie baigā slodze

  20
  9
 12. Sviests .
  Tik pierādās cik “izglītoti” Ir Bauskas ļaudis,kuri te błaustäs. Uzdodiet skolotājam jautājumu kāpēc nav to grāmatu un darba burtnīcu? Kāpēc dot tās kopētäs lapas…..

  12
  14
 13. Izglītības likuma 52.pants 2.punkts nosaka, ka valsts apmaksā katru gadu kārtējo atvaļinājumu gadu astoņas nedēļas un papildus 3. punkts nosaka, ka apmaksā līdz trijiem mēnešiem par mācību materiālu izstrādāšanu radoša darba atvaļinājumu.

  13
  2
 14. Streikam pirms 1.oktobra Saeimas vēlēšanām ir politisks mērķis iegūt “cīnītāja”” atpazīstamību, arodbiedrības vadība organizē politiskas spēlītes.

  18
  1
 15. Pēc streika beigām ieteiktu katram vecākam nedaudz pavērtēt katra skolotāja atdevi, kompetenci un kvalitāti. Ja, rodas šaubas, ka skolotājs nav izpildījis savus darba pienākumus godprātīgi vai arī nav kompetents pasniegt sev uzticēto priekšmetu, tad par šo nekavējoties ziņot direktoram, izglītības nodaļai, izglītības pārvaldei utt. Katrā ziņā manā iesniegumu kaudzītē, kuru iesniegšu pēc streika ir 3 šādi pedagogi.

  16
  8
 16. “Ieteikums”, labāk raksti sūdzības uzreiz par visiem skolotājiem un vismaz 5 eksemplārus 😉 par katru! Atbrīvosies darbavietas, varēsi 5 slodzes srādāt par pedagogu! 😀

  15
  4
 17. Skolotāji cūciski rīkojas, tieši tagad rīkojot streiki.. uz bērnu rēķina gūst mantisku labu. Kauna pašiem nav. Un tad vecāki kā pēdējos divus gadus kārsies augšā, lai iemācītu iekavēto vielu vai bērni mācīsies vasarā, kad kādam ieplānota ekskursija vai kas cits, jo tak skolotāji cieš un visiem jācieš. Manipulatori… Mediķi, VUGD, VP, pārdevējas….taisam beztermiņa streiki skolotājiem gribēsies ēst, medpakalpojumus, degs māja vai kāds piekauss. Vienalga mums tak vajag ar lielas algas, jo mēs arī strādājam virsstundas….ārpus darba laika…maz laika ir ģimenei.

  18
  12
 18. Arodbiedrības biedru nauda viens procents mēnesī no biedra mēnešalgas tiek izmantota, saskaņā ar statūtiem arodbiedrības priekšsēdētāja, vietnieka, valdes, revīzijas komisijas, teritoriālo arodorganizāciju un arodapvienību priekšsēdētāju, algošanai. Cik lielā apmērā, kādi maksimālie atalgojuma griesti katram no augstāk minētajiem nav nekas, nekur statūtos nav noteikts. Cik vajadzēs tik arī paņems un iztērēs?

  8
  1
 19. Vecāki….sākam filmēt kā skolotājas darba laikā dodas uz skaistumkopšanas saloniem, un apmeklē citas iestādes, jo ir redzēts ka to dara un lai nesaka, ka strādā ārpus darba laika. Lai darba laikā darbu dara, nevis kārto privāto dzīvi. Apneklējot ārstus, veikalus u.t.t.

  15
  12
 20. Kāda ir Graudiņas arodbiedrības noteiktā atalgojuma mēnešalga par dalību streikā, nekavējoties iesniegt darba algas atalgojuma atskaiti biedriem.

  9
  3
 21. =>Nuuuuu, es saprotu, ka Tev ir problēmas ar izglītību, bet… nu drusciņ pareizrakstību pamācies! Labi? Sarunāts?

  7
  4
 22. Palasot šos komentārus un dēļ šīs attieksmes pret skolotājiem, kas dara savu darbu un nemitīgi cīnās ar vecāku neaudzinātiem bērneļiem, kas negrib mācīties, pirms 5 gadiem aizgāju no darba skolā un nenožēloju to nevienu dienu. Ir pietiekami daudz citu vietu, kur var mierīgi bez stresa strādāt un pelnīt, ja ne vairāk, tad tikpat, cik skolā. Turpiniet tik gānīt un pazemot skolotājus – pēc nākamajiem 5 gadiem paši varēsiet iet klases priekšā.

  26
  6
 23. Aizliegt pedagogiem laikā no 7.30 – 18.00 atrasties ārpus skolas! Direktors no rīta aizslēdz ārdurvis, vakarā atslēdz. 😀 Tā būs labi?

  15
  3
 24. Nu, nenormāls naids veļas pāri učukiem. Pie kā tikai viņi, izrādās, nav vainīgi. Man jau liekas, ka viņu vienīgā vaina ir tā, ka nesaņēmās uz streiku jau pirms gadiem divdesmit. Tad varbūt tie viņu šodienas norējēji būtu iemācījušies vismaz lasīt un rakstīt, nevis kā tagad. Man personīgi arī gribētos, lai skolotāji būtu mazliet inteliģentāki un “gaišāki” cilvēki, un, lai viņi aktīvāk iestātos pret “no augšas”, ministrijas organizētām glupībām, taču tam, visticamāk, vajag arī kaut cik materiālo bāzi, jo nabagam grūti gan uz teātri aizbraukt, gan muti pret priekšniekiem pavērt.

  22
  6
 25. Pats esmu skolas jau sen beidzis un arī man bērni jau beiguši, taču līdz šim brīdim man nav bijusi vēlēšanās teikt kaut vienu sliktu vārdu skolotājiem. Slikti skolotāji, kā likums, bija tikai neaudzināto un izlaisto bērnu vecākiem, kuri tad arī nāca uz skolu kašķi meklēt, bet tā arī nebija gatavi uzklausīt nevienu kritisku vārdu par saviem “zelta gabaliņiem”.

  24
  5
 26. Jā problēmas ar izglītību, jo skolotājiem stundu laikā bija citas darīšanas. Bet principā latviešu valodā eksāmenā beidzot vidusskolu bija atzīme izcili. Nebija, kur citur Jums piekasīties tak atrada. Tā jau saka, ka vajag rakt. Skolotāji, kāpēc streiks ir mācību laikā…kāpēc ne vasarā, kad Jums atvaļinājums? Vai citā laikā, kad bērniem ir brīvlaiks? Nē forši ir izmantot bērnus vai ne lai sev naudu izsisti. Bērniem, kad būs jāiet vasarā skolā…..atvaino, skolotāja materiāliste gribēja lielu algu un izmantoja Tevi, lai to panāktu. Bērni Jūs par šo mīlēs un jau mīl, jo internets ir pilns ar info un viņi lasa….Tad būs zvans no skolotāja vecākam es netieku ar bērnu galā…bet tad Jūs paši būsiet vainīgi, ka Jūs necietīs.

  10
  8
 27. Publicēt bez personas datiem izmaksāto mēnešalgu skolotājam, skolas darbiniekam, publicēt bez personas datiem katra skolotāja, skolas darbinieka gada ienākumu deklarāciju.

  15
  2
 28. Par skolotāju algām ir interesanti bļauj, ka mazas algas, bet kad paprasa cik tad ir ? Klusums. Lūdzu tad dārgās skolotājas stāstiet cik zemas algas Jims ir uz rokas, lai redzams kas un kā konkrēti fakti.

  20
  5
 29. nožēlojami, ka arodbiedrības vadība izmanto streika tiesības vienlaikus nelietīgi piespēlē streiku kā līdzekli pirms saeimas vēlēšanām Krievijas putinistiem šovinistiem, lai sašūpotu visu izglītības sistēmu un tādējādi radītu totālu bardaku visā valstī.

  15
  3
 30. Kāpēc arodbiedrības vadība nemaz, nekad neiebilst par augstskolu vadītāju, rektoru un vadībai pietuvināto kosmiskām algām no valsts budžeta no nodokļu maksātāju iemaksām. Rektoru atalgojums gadā pēc amatpersonu deklarācijām vairāk nekā 200 000 eiro gadā, 16000 eiro mēnesī.

  8
  1
 31. Profenes vēstures stunda. Sāka vāvuļot par kariem, apnika, izvilkām lapiņu, nu to, ko sauc par galda kārtīm ar kurām var spēlēt zolīti, acīti u.c. Sadalījām uz četriem. Sāka skaļi vāvuļot uz mums. Turpinājām spēlēt lapiņu. Sāka pavisam konkrēti skaļi ar niknumu vāvuļot, lai metam nost lapiņu. Turpinājām spēlēt. Pieskrēja klāt un ar spēku sagrāba aiz rokas, gribēja izraut lapiņu skuķim. Uzreiz izraut nesanāca, skuķis ar spēku un raksturu. Cīņas karstumā norāva skuķim no auss garo auskaru, auss ļipa skuķim sāka asiņot. Sencis uzrakstīja sūdzību par vardarbību. Neatlaida, bet pēc tam pati uzrakstīja atlūgumu.

  7
  4
 32. Redz tagad skolotāji jāatbalsta. Muļķības, kad bija covid laiks. Atraksta mājas darbus jāiesūta līdz plkst.17. Labi lieliem skolniekiem ok, bet kā ar sākumskolu, kur vecākiem tomēr jāpiepalīdz. Nebija n burts eklasē un viss. Arguments, ka vecāks strādāja nevarēja palīdzēt vai izpiildīt citus darbus, kur bija nepieciešama otra palīdzība, neinteresēja vēl atļaujas mācību beigās norādīt, ka vecāki slikti pildījuši savus pienākumus,bet vecāks jau pat iebilst nevar, jo tad jau sekos atriebība bērnam.sekmju izrakstā.Skolotāji iedomjušies īpaši jaunie, ka ir pasaules nabas un visi lēkās pēc viņu stabules. Neesat Jūs nekas tādi paši kā sētniece, pārdevēja, zemnieks un citi. Nekas īpašs. Vienlīdzīgi sabiedrības locekļi. Agrāk bija skolotājas, kuras tagad ir pirmspensijad vai pensijas vecumā, bet tagad jaunās liela daļa ….tikai iedomīgas lelles.Streikojiet a…..bars un es ceru, ka šī Jūsu apzināti ļaunprātīgā rīcība pret bērniem nāks atpakaļ un vecāki vēsīsies pret Jums tiesā, jo Jūs apzināti liedzat bērniem tiesības uz izglītību. Fui…skolotāji…fui fui

  17
  7
 33. Labas algas jo tās ir zemākās likmes…..paskatieties algas citiem speciālistiem un profesijām kam ir daudz lielāka atbildība pildot savus pienākumus nekā skolotājiem

  11
  4
 34. 713.63€ ir laba alga? Tas ir “uz rokas”. Kuriem skolotājiem maksā vairāk? Nevienam. Katrs 9kl pabeidzis krāvējs pelna vairāk.
  Ja vēl kādu neapmierina viņa alga var streikot vai iet uz skolu strādāt. Kur problēma? Personīga sāpe, ka kāds saņems vairāk? Streiks BŪS, neapmierinātās māmuļas izjutīs kā ir, kad nav kas viņas mīluli māca.

  5
  8
 35. Laba alga VP un VuGD ir 600-650 eiro un viņi riskē ar dzīvībām..bet likums neļauj viņiem izmantot sabiedrību, lai gūtu sev materiālu labumu

  11
  3
 36. Mīluļus….māmuļas. !? NU NU. Tāda diezgan bravūrīga saruna. Streikojiet….vecāki jau ir divus gadus pieraduši darīt Jūsu darbu….par streikošanu algu nemaksā un kad būs sūdzības tiesā redzēsko atbildēsiet tad un Jūs tagad noteikti daudzi vecāki uzmanīs lai dariet kārtīgi savus pienākumus.

  7
  2
 37. Jums paveicies kad nebija kas to skuķi aizstāv. Varētu plāni klāties ja skuķim brālis būtu kāds cietumnieks. Paši par skuķiem paliktu.

 38. Jā. Nu skaisti skaisti. Vecāki met naudu apsveic skolotājus dzimšanas dienās, vārda dienās uz Ziemassvētkiem, tā izrādot pateicību un cieņu par darbu, ko dara. Un te nu spļāviens vai mēslu kaudze uz galvas vecākiem…mīluļus nemācīs kā komentārā viena raksta. U.t.t. Paldies skolotāji par mēslu uzmešanu vecākiem, kuri nav vainīgi un paldies par ņigrgāšanos par mūsu bērniem un viņu nākotni. Valdība nepiekāpjaties viņu prasībām, lai viņas streiko, jo daudzas esot spējīgi uzturēt vīri, algas nebūs. Gan mēs vecāki tiksim paši galā lasīs grāmatas, pildīs uzdevumus neesam jau galīgi stulbi.prakse divu gadu garumā ir bijusi. Cerams, ka valdība nedos Jums to ko Jūs prasat, jo šī Jūsu uzvedība ir drausmīga. Redzēs, ka pienāks pensijas laiki un šie paši bērni Jums atriebsies, jo nebūs no kā Jums izmaksāt pensijas.

  11
  1
 39. Kāpēc valsts TV un avīžu ziņu teksti ir ar kļūdām? Rakstītāji ir ar kompetenču izglītību?

 40. O, vecāki cenšas spert guļošos. Tāpat kā viņu ” ābolīši”. Jāsper nekompetenču virzienā. Kāda tur izglītība un sadarbība, ja vecāki savā bērnībā ir uzsūkuši deviņdesmito gadu ” manieres”. Īsti denacifikatori.

  2
  1
 41. Re kā skolotāji…apsaukāties māk. Skolotāji strādā ārpus darba laika…
  Ok…ko Jūs bombardējiet vecākus vakaros watsapa vietnē, kas bērnam jāpaņem nākamajā dienā uz skolu…laiks no plkst 20-22. Jūs stundā neziniet, ko darīsiet nākamā stundā. Jūs nedomājiet ka Jūsu prasības dažrei ir tādas , kuras nakts bidū vecāki uz sitiena nevar izpildīt. Dienasgrāmatā un ēklasē savā darba laikāstundas beigās rakstiet, kas uzdots uz nākamo dienu, lai bērns un ja nepieciešams vecāks varētu sagatavoties. Bet nē raksta vakaros…vai Jums neliekas, ka tad vecāki un bēeni vēlas atpūstiea vai jau citi guļ un Jūs pamodinat. Tāda sajūta ka mums jābūt gataviem 24 stundas uz 7 dienas Jūsu prasībām…..par šo domāju jāvēršas valdībā.

  10
  4
 42. Jautājums skolotājiem…..vai Jums pašiem kauns nav? Vai Jūs jūtieties kā varoņi? Kāpēc neviens no Jums nevar atbildēt uz jautājumu….kāpēc Jūs nestreikojā vasarā….pavasara, rudens, ziemas brīvdienās? Kāpēc atsākāt mācības un tēlojāt 1.septembri. Varbūt tāpēc, ka atvaļinājuma nauda notrallināta un septembrī biku pastrādās un būs nauda tad vienas dienas streiks un nebūs liels zaudējums, bet ja nu streiks ieilgs?. Muižnieces kundze nemaksājiet viņām neko vai arī uzliekat sodu, ja 9.klasi nenokārto eksAmenus un ieskaites no algas nost, jo slikti sagatavojusi nav pelnījusi algu. Skolotājiem ir jāmāca ne vecākiem. Un sapulces nav jārīko nebūs jāčīkst…pašas bāžas virsū ar sapulcēm un tad bļauj, ka aiai pa nakti sēž skolā.

  9
  5
 43. Uzskatu, ka 1200 šobrīd par slodzi būtu vairāk kā ok, ja parēķina, cik saņem pārējā sabiedrības daļa. Un mani bērni mācās no grāmatām, skolotāju naktīs cakinātus uzdevumus neesmu redzējusi. Viss ir kā parasti – grāmatas, darba burtnīcas
  utt. Jāteic, ka manā jaunībā skolotājiem bija vairāk jāiespringst, jo izņemot grāmatas nekā nebija.

  10
  3
 44. Kāda apsaukāšanās, tikai fakta konstatācija. Un nekāda sakara ar pedagoģiju. Tādu asinskāru vecāku dēļ vien ir jāstreiko. Jūs esat cilvēki?

  6
  5
 45. Varbūt mērķis ir sasniegts? Vecāki grib spīdzināt skolotājus, skolotāji grib pamest skolotāja darbu, bērni tup telefonos un danco pa galdu. Rezultātā izglītība ir atbilstoša nekvalificētam darbaspēkam, ko varbūt arī bija jāsasniedz. Kam to vajag?

 46. Ielieciet I.Vanagas kundzi IZM ministres vietā un visas problēmas atrisinātas.
  Ko var ņemties,tak zina ko grib un kā pareizi vajag…..

  5
  4
 47. Ja vēlaties streikot, dariet to no darba brīvajā laikā- pēc labi izdarītā darba, brīvdienās vai kādā no brīvlaikiem. Tagad tas notiek uz bērnu, vecāku un to pedagou rēķina, kuri nevēlās streikot. Ne visi pedagogi streikošanu atbalsta, sabiedrību jau ir nogurdinājusi hiperaktīvā arodbiedrības spice, visticamāk ar ļoti labām algām, kura šobrīd ir nolikusi skolotājus pretī un pāri citu profesiju pārstāvjiem (savu skolnieku vecākiem) – vai tikai skolotājiem problēmas ar atalgojumu, citiem strādājošajiem viss ir vislabākajā kārtībā…?

  7
  5
 48. Asinskāri vecāki.! Skolotāji ir asinskāri. Izmanto bērnus, lai gūtu sev labu…no pašvaldībām vilks ārā naudu, lai pieluktu algas, bet to ka pašvaldībām.būs daudzi veci cilvēki jāatbalsta kuri lūgs palīdzību. Tad teiks atvainojiet asinskārajiem skolotājiem pēkšņi milijonus savajadzējās. Vecākiem skolai jāpērk viss par papīra dvieļi, jāmaksā par ūdeni un vēl papīra paka jāpērk….un mēs esam asinskāri. Mēs neizmantojam savus bērnus, lai ar viņiem manipulētu un nedotu ēst, pieprasot pacel bērnu pabalstu, bet skolotāji tā dara. Nesen tv dzirdēju ka Krievijas armija izmanto bērnus, lai piespiestu ģimenes vīriešus doties karot. Manipulēt aukstasinīgi, ar smaidu un bravūrīgi ar mūsu pašu neaizsargātāko daļu bērniem. Dievs visu redz un materiālistiem vienmēr nāk viss atpakaļ it īpaši tad, ja tiek iesaistīti bērni….kā arī notiek vai pat turpinās ņirgāšanās par vecākiem k
  Jau trešo gadu. SKOLOTĀJI KARMA IR RIEBĪGA TĀ NĀK ATPAKAĻ UN SLIKTIE DARBI NĀKS KAUT KĀDĀ VEIDĀ AYPAKAĻ.Piekrītu viedoklim, ka ceru, streiks notiks un Jums neko nemaksās un Muižnieces kundze lai nesatrauca un nemoka sevi, lai skolotāji streiko. Un arī jir pareizi, ka jāvēršas ir tiesā pret skolotājiem.par apzinātu rīcību liedzot bērniem.tiesības uz izglītību un pieprasīt no šiem skolotājiem morālās kompensācijas.

  8
  5
 49. Par to algu policistiem un ugunsdzēsējiem. Tas protams ir izsmiekls,un tas ir arī jebkurai citai profesijai. Tāpēc vien ir jāatbalsta pedagogi un visiem būtu jasolidarizejas un jācīnās par savas profesijas un darba novērtējumu. Arī par minimālo algu,tai vien jau būtu jābūt tuvu šai piedāvātajai pedagogu algai. Sabiedrībai ir arī jādzīvo nevis tikai jāizdzīvo. Ne velti arī daudz tehnisko darbinieku solidāri ar pedagogiem streikos.

  5
  2
 50. Strādājot skolā, iespējams nopelnīt vairāk nekā divus tūkstošus eiro saka:

  Ogres novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs stāsta, ka šobrīd aktuāls jautājums ir pedagogu piesaiste dabaszinību jomā. Tieši eksaktajos mācību priekšmetos pedagogu trūkst visvairāk. Diemžēl jaunus skolotājus šajā jomā pēdējos gados Latvijā sagatavo pārlieku maz, tāpēc vienīgā cerība ir pārvilināt, piemēram, fiziķus un ķīmiķus no industrijas – pētniecības un ražošanas. Lai to īstenotu, Ogres novadā nolemts atvēlēt pašvaldības finansējumu, lai maksātu īpašas, palielinātas algas tieši fizikas, programmēšanas un arī ķīmijas skolotājiem vidusskolas posmā. Par 40 stundu slodzi nedēļā tiek solīts 1800 līdz 2200 eiro mēneša atalgojums pirms nodokļu nomaksas.

  6
  1
 51. Palieku pie sava, tik histēriskiem vecākiem vispirms būtu jāapgūst cilvēcīgas uzvedības pamati. Ja arī viņu bērni ir tik neadekvāti, tad viņiem steidzami ir vajadzīga citas pārprodukcijas-psihologu palīdzība. Kāpēc tie briesmīgie skolotāji vēl nav notiesāti un simtprocentīgi nesēž cietumā?

  10
  2
 52. Māra Graudiņa atzina, ka saprot vecākiem radītās neērtības un streika dēļ varbūt pat kādam nāksies kavēt darbu, lai pieskatītu bērnus- ….kādam varbūt kavēt darbu? Cik vecākiem būs jādomā, kas pieskatīs bērnus, lai nekavētu darbu. Tā tik skolotāji var atļauties, par mācību vielas apgūšanas iekavēšanu pat nepiemin…

  4
  4
 53. Kāda mācību viela? Kompetences. Vai kādam neliekas jocīgi, ka ukraiņu skolēns momentā ir pārāks par savu latviešu vienaudzi eksaktajos priekšmetos? Viņiem nav kompetenču izglītība, bet ir klasiskā izglītība. Jau vairākus gadu desmitus grāmatu veikalos nav redzētas eksakto priekšmetu, arī vēstures utt. mācību grāmatas. Tas nevienu nesatrauc? Varbūt grāmatas ir skolā?Varbūt ir telefonā? Kur ir katras konkrētas stundas zināšanas? Vienveidīgas, viena līmeņa, katrā skolā?

  6
  1
 54. Šausmas! Lasot komentārus vēmiens rauj no šiem negāciju pilniem komentāriem. Kas kuram liedz iet streikot, ejiet, bļaujiet, protestējiet, kas Jums liedz to darīt? Nav pieklājīgi skatīties citu maciņā. Vecāki ir bērna spogulis, ja vecāks pukstēs, apsaukās, noniecinās skolotāju, bērns darīs tā pat, tā kā nevajag teikt, ka dēļ streika bērni necienīs skolotājus. Un skolotājam ir tiesības darba laikā apmeklēt ārstu, ja tas nepieciešam darba vajadzībām, vai vnk paliek slikti Sasmējos, ka jāfilmē kā skolotāji strādā, ja savā acī baļķi neredz, bet citu darbā skabargu izkasīs. Un skolotāji arī maksā nodokļus, ja nu kāds nezin.
  Lai jauks un patīkams kopā pavadītais laiks ar bērniem!
  P.S. cik labi, ka jau pāris gadus vairs neesmu saistīta ar pedagoģiju.

  8
  2
 55. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas Ingas Vanagas ieņēmumi pērn sasniedza 37 446 eiro, kas ir par 13,5% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.
  Pērn Vanagas alga par darbu LIZDA priekšsēdētājas amatā pieaugusi par 6,9%, sasniedzot 31 748 eiro. Vēl gadu iepriekš viņas alga LIZDA bija 29 688 eiro.

  3
  1
 56. Kur tad Bauskā dabūs darbu 1200 eiro, veikalā garās stundas, noliktavā birkas līmēs?Lai mosaic konkrētas darba vietu vakances ar algu 1200 eiro mēnesī?

  7
  2
 57. Arodbiedrenei trīs štukas mēnesī tāpat kā mūsu mērniekam zelta collštokam

  9
  1
 58. Šodienas komentāri pēc būtības un satura ir ļoti līdzīgi kaimiņa propogandas raidījumiem pirms Ukrainas denacifikācijas. Ienaidnieks ir atrasts, ienaidnieks ir jānogalina. Paskatieties uz sevi spogulī! Tā ir vispārēja slimība, varbūt kovida sekas? Tas, ka RTU ir problēmas sadabūt studentus, kas kaut zina par Oma likumu, tas nav svarīgi, galvenais ir teātra māksla, agresivitāte, bezkaunība un pašpārliecināts stulbums. Nav jācīnās ar skolotājiem, jācīnās par skolotājiem, mācību grāmatām, eksakto priekšmetu eksāmeniem un skaidro saprātu.

  7
  7
 59. Jācīnās par skolotājiem. Viņu dēļ citiem no algas noņems vai citas cilvēku grupas nedabūs to, kas viņiem pienākas. Saprastu ja viņi to darītu neizmantojot bērnus un vecākus. Vecākiem jādomā kā nedēļu nodarbināt bērnus un vecākiem jākavē darbs vai jāņem ir līdzi bērns uz darbu. Darba devēji jau sapratīs. Skolotāji ir mantkārīgi egoisti, jo lasot komentārus neviens nevar godīgi atbildēt jā mēs streiku sākām.skolās laikā, lai izmantotu bērnus un vecākus savu materiālo vajadzību apmierināšanai. Vai Jūs egoisti saprotiet, ka var vecāki arī dēl Jūsu nekaunības zaudēt darbu? Un ne jau tad būs vainīga valdība, bet Jūs – mantkārīgie, neapmierinātie, iedomīgie, nekaunīgie, ceļotāji uz siltajām zemēm, privātmāju īpašnieki skaistumsalonu apmeklētāju dārgu auto īpašnieki, manipulatori un vienvārdu sakot liekuļi skolotāji, kuri neierodas vai izmaina stundas, jo viņiem jābrauc kārtot privātaa lietas darba laikā, kuri var atļauties pazemot vecākus, bērnus.Kādreiz cienīju skolotājus….tagad nē.Un piekrītu tam, ka skolotāji par šo sabūs atpakaļ daudz negatīvu emociju

  9
  4
 60. 1. Lasam tekstu histēriskie vecāki un neadekvāti bērni – Jūs diagnozes noteicāt? Cilvēki izsaka savas domas uz ko viņiem ir tiesības. Nevajag vadoties pēc sevis spriest par citiem. Acīm redzot Jums vajag psiholoģisku palīdzību.2. Par skolotāju sēdēšanu cietumā- vecāki aicina rakstīt iesniegumu par skolotājiem, kuri liedz apzināti bērniem tiesības uz izglītību ….tas ir streiko tagad. LASAM tekstu vārdu pa vārdam. Un pirms kaut ko rakstīt izlaižam šo tekstu caur smadzenēm un tad tikai rakstam. Nevis uzreiz rakstam.

  3
  4
 61. Palasot komentāru, laikam tiešām kaut kas nav kārtībā ar galvu. Pirmkārt, ko skolotāji nestreikoja pret jauno kārtību. Tālāk par skolotājiem…..vai viņi atbalsta citus? Citu profesiju pārstāvjus? Tālāk tikai divu pirkstu pieres var salīdzināt un pat komentārā pieminēt Krievijas izvērsto karu pret Ukrainu. Šeit nelīst asinis, bet gūst materiālu labumu uz neaizsargātākās sabiedrības rēķina. Jaunie skolotāji tikko sākuši strādāt ir nelēgas, bet jau bļauj ka viņiem vajag algu 2000 eiro uz rokas
  Vispirms pierādiet ar savu darbu – bērniem iemācītu-vai esiet pelnījuši tādu algu. Un par to, ka skolotāji apmeklē ārstus darba laikā ir nepiciešams darbam….muļķības. Ja vecāki piesaka savus bērnus pie ārsta tajā laikā, kad mazāk traucē skolu un darbu, tad arī skolotāji dariet to pašu un arī visi nagi ragi ir jākopj ārpus darba laika, nevis nav kontaktsstundas un tad iet, tajā laikā strādājiet un nebūs mājās jāsēž un jādara varēsiet laiku veltīt ģimenei.

  6
  2
 62. Nebūtu žēl, ja skolotāji saņemtu arī 1500 eiro mēnesī, bet par redzamiem darba rezultātiem (patiešām bērniem iemācītu mācību vielu). Citādi tas zināšanu līmenis bērniem ir zems. Mācību stundas tiek pasniegtas kā lekcijas augstskolās, bez jebkādas skolotāju atbildības un ieinteresētības vai bērni patiešām ir apguvuši, sapratuši mācīto.

  8
  3
 63. Pilnigi skaidri ir redzams, ka lielākā daļa komentētāju nespēj cēloņus atšķirt no sekām.Tas vien liecina par sliktu izglītību un loģiskās domāšanas vājumu.Galvenā doma, ka tik man kaut ko neatņem.Varbūt vienkārši ir vairāk jārada pievienotā vērtība valstij kā tādai? Cik saprotams, tad visagresīvākie ir budžetnieki, ka tikai algu nesamazina dēļ šitām učenēm. Visbēdīgāk, ka šī deviņdesmitajos dzimusī paaudze

  uz Saeimu. Vai viņi vispār ir ar kaut ko solidāri un spēj būt cilvēcīgi? Vai spēj radīt vai tikai pārdalīt? Vai kaut ko saprot, piemēram, no enerģētikas tematikas? Vai viņi zina kas ir kvalitatīva izglītiba? Vai viņiem vispār ir svarīga Latvija un latvieši?

  5
  4
 64. Ko nestreikojāt vasarā? Varējāt pie saeimas nama grēdām stāvēt un plakātus vicināt! Ak, protams, tad jums bija atvaļinājums!!! Bija jābauda vasara, kāds tur streiks! Sāk piegriezties tās jūsu, reizēm gribas teikt neadekvātās, prasības. Zaļš gurķis, tikko no universitātes, bez jebkādas pieredzes, un tādu algu! Par ko? Kādas sekmes, kāda pieeja skolā??? Nevajag vainot skolēnus! Arī jums ir jāaug laikam līdzi un jābūt mūsdienīgiem un jāmeklē mūsdienīgas pieejas mācību vielas apguvei un bērniem! Jums taču ir viena super atruna, bērni duraki, neko negrib un mēs nevaram viņam iemācīt! Nekā nebija.Un, ja jums pieliks pie algas, bērni uzreiz gudrāki paliks sekmju rezultāti debesīs “uzlēks”? Katram ir tiesības uz viedokli, man tāds!

  6
  3
 65. Bauskas dzīve, tikai pārkopē LETA ziņu. Kur saraksts ar iestādēm kas streikos Bauskas novadā?

 66. Kas ir budžetnieki? Vai citiem, kas strādā valsts pakļautībā esošās iestādēs būtu jācieš, ja uz viņu rēķina paaugstinās algas skolotājiem? Vai skolotājas baros šo vecāku bērnus, vai viņu prasības pēc kancelejas produkcijas mazināsies? Nē. Šiem vecākiem būs jāpievelk jostas, bet bērnu dārzu audzinātājas un skolotājas turpinās ceļot ar saviem bērniem pa Es. Vasarā vecāki atcel savus ieplānotos pasākumus, jo bērni nevarēs būt, tak jāmācās ne viņu vainas dēļ iekavētās mācības. Vecāki zaudēs darbu, jo darba devēji ne visi var būt saprotoši, bērns nevarēs apmeklēt skolu, jo vecākiem nebūs naudas…ka Jūs tad skolotāji mācīsiet, ko? Skolotājas pašas piedalās daudzos ārpus kolektīvos dzied, lec un ir ļoti haotiskas nemāk plānot savus darbus un tāpēc tā ir ka strādā naktīs. Esmu pedagoga bērns un viņa neatbalsta streiku un nekad nav bļāvusi, ka ir pārstrādājusies vai neatliek laika ģimenei. Skolā skolnieki par viņu ir sajūsmā…

  4
  2
 67. Atrunas bērni nedaudzināti duraki, vecāki nepilda vecāku pienākumus, deviņdrsmito gadu paliekas, histēriķi un psihopāti…..aaaa un vēl ja bērnam ir ieaudzināt izturēties pret apkārtējie draudzīgi un mīļi, nesist, tad viņš ir gejs. Tā nu ir skolotāji…..diemžēl Jūs esat zem lupas un tagad būsiet. Kā arī domāju ir jāpieprasa oficiāli lai publisko sarakstu ar tām maitu lijām, jo tautai ir jāzina savi varoņi, jo ne visi skolotāji ir par streiku.

  4
  3
 68. Jā. Skaidrs ir viens ļoti daudz, kur ir taisnība par skolotāju uzvedību, rīcību un attieksmi. Noteikti tie, kad zem šādiem komentāriem spiež nepatīk ir paši skolotāji. Bet būsim godīgi skolotāji Jūs esat aizgājuši par tālu. Kaut viens to godīgi atzīstiet sev, jo zinu, ka daudzi piekrita streikot, jo lika bara instinkts…kolektīva dēļ jādaea kā PSRS laikos. Vanagas kundzei laikam bērnu nav, vai ja viņi ir tad varbūt viņa gatava slavas un naudas dēļ ar viņiem manipulēt, bet ja nav tad viņa nesaprot ko dara bērniem un vecākiem….viņai šīs sajūtas ir svešas.novēlu Jums nedabūt neko un, ja šī valdība piešķir, tad lai jaunā valdība pieprasa Jums pierādījumus tam, ka strādājat mājās vai skolā gatavojoties darbam ārpus darba laika. Un lai vecāki izmanto tiesībsarga ieteikumu vērsties pret Jums tiesā.

  4
  3
 69. Soli dzīvē nevar paspert lai neuzkluptu vismaz 10 budžetnieki un neprasītu naudu, kā arī neuzstādītu pašizdomātas prasības. Kāpēc jāmaksā par budžetnieku ” pakalpojumiem” ja viņus uztur budžets. Vienreiz jau ir samaksāts. Var gadīties, ka histēriskajām un paštaisnajām šīs krīzes apstākļos nauda būs jāpelna radot reālu pievienoto vērtību, nevis veģetējot no budžeta.

  2
  2
 70. Pie varas tikt gribošie politikāņi ar arodbiedrības vadības līdzdalību apzināti nogaidīja līdz jaunā mācību gada sākumam un priekšvēlēšanu laikam, lai uzsāktu streiku un izdarītu politisku spiedienu. Skolotāju tiesības streikot un bērnu tiesības uz izglītību. Skolotāju tiesības un intereses, ņemot vērā streikam izvēlēto laiku klaji ciniska šantāža. Skolēnu vecāki var vērsties ar prasību pašvaldībā un administratīvā rajona tiesā materiālai kompensācijai.

  5
  2
 71. Tie kas skolotājiem solīja gadiem un solījumus nepildīja, atkal sola skolotājiem palielināt algas un vispār izglītošanos padarīt labāku.Protams, tāpēc ir jālikvidē skolas. Kā lai tic? Cik saprotams, ar steigu ir jāceļ jaunais cietums Liepājā.Tūlīt sākšoties masveida tiesas par skolotāju ” noziegumiem”.Droši vien cietuma celtniecības miljonus sametīs sašutušie vecāki. Tālāk viņu bērnus mācīs telefons.

  4
  1
 72. Te daži komentētāji ir no sērijas “nebiju mājās, kad prātu dalīja” un intelekts viņu izpratnē ir pilnīgi bezjēdzīga un lieka lieta. Šķiet, ka vispār viņi pat nezina , kas tas tāds ir. Īpaši domāju tos, kuri iesaka skolotājiem streikot atvaļinājuma laikā vai brīvlaikos. Varbūt kāds no šiem varētu paskaidrot savu “geniālo” domu. Ko skolotājiem jūsu ieteiktajā laikā vajadzētu nedarīt? Puķu dobes vai mazdārziņu neravēt, vai kā? Es neravēju, nu un tad, jums tiem Nuuu, Man , Juriste sliktāk palika un izglītības kvalitāte uzreiz uzlabojās, skolotāju arī nevienā skolā vairs netrūkst? Jautājums īpaši tai Juristei? Tu vispār saproti, ko nozīmē streiks? Man būtu kauns zem tāda nika tik aprobežotus tekstus rakstīt. Tādēļ skolās arvien vairāk nāk bērni, kuru vecākiem ir tāda domāšana, un pietiek katrā klasē pa dažiem tādiem, kā darvas karoti medus mucā, lai nevarētu normāli strādāt,. No tā vairāk cieš to sakarīgo vecāku bērni, kuriem neatliek laika pievērst uzmanību. Un noslēgumā vipārzināmais teiciens, ka GUDRS CILVĒKS ZINA, KA VIŅŠ DAUDZ KO NEZINA, BET MUĻĶIS DOMĀ, KA VIŅŠ VIENMĒR VISU ZINA VISLABĀK.

  3
  4
 73. Kādas jaukas sarunas! Pirmdien atkal var sveicināties, smaidīt, pačalot. Nu apmēram kā pēc laulības pārkāpšanas. Ogles vienalga gruzdēs.Toties visiem viss skaidrs.

  2
  2
 74. un valdiba ar labiņie./.,nogaida pedejo bridi, kaa teikt, kad uguns jau pakulās, un tad rikojas)) bernudarzs vissīstākais, . Knarins jau teica, mums naudas tik daudz , kā vel nekad, ka ta žņaudzās!!?? ari mediķiem, un ugunsdzesejie- glabejiem ar vaig! pie vieniem kreņķiem. )))

  3
  2
 75. Te vienā komentārā kāda satraucās,ka skolotājs “darba laikā” ejot uz manikīru, veikalu, u.c. … Par to jau arī ir šis stāsts (streiks)… jo skolotājiem maksā par novadītām kontaktstundām! Piemēram, ja pirmdienā ir jānovada 2 stundas no rīta un vairāk tajā dienā kontaktstundu nav, drīkst doties projām no skolas kur acis rāda, jo algu saņems tikai par tām 2 stundām no rīta.
  Bet,ja katrs skolotājs tā darītu, kurš tad skatītu jūsu bērnus starpbrīžos, vai stundu agrāk sagaidītu jūsu bērnus,kad viņš atbrauc agrāk ar autobusu, pieskatītu visus un ikvienu, līdz devušies ar transportu mājās?! Un tas saraksts, ko skolotājs dara bez tām kontaktstundām, ir ļoti, ļoti garš..un par to nemaksā!
  Es atvainojos, bet klases audzinātājai samaksā par 1 klases stundu. Jūs, bļāvēji, vispār zināt, cik daudz dara klases audzinātājas? Un to visu viņas dara faktiski par baltu velti!
  Sāciet savus bērniņus beidzot AUDZINĀT paši, mūsu darbs -IZGLĪTOT!
  Ja mājās esat rupji, nav cieņas vienam pret otru, pret cita darīto darbu, tad iespējams, drīz paši varēsiet ne vien “audzināt”, bet arī “izglītot” savas atvases!
  Ir arī ļoti daudz foršu skolēnu un viņu vecāki, ģimenes, kur var redzēt, ka viņiem rūp viņu bērni!
  Šis komentārs vairāk tiem bļāvējiem, kas nesaprot reālo situāciju, neciena citus, un , diemžēl bieži neciena arī savus bērnus…
  Pasaule darbojas vienkārši – cienīsi citus, cienīs arī Tevi!

  1
  2
 76. Rūgta tā nenotikušā streika pēcgarša. Pieļaut, ka reāli sāks streikot nozare “vecie krabji” nedrīkstēja, jo citādi mazspēja jeb politiskā impotence kā āža kāja līstu laukā un visi bakstītu degunā. Kāda ir vērtība šim tracim? Beidzot publiski tika nosauktas virkne problēmu nozarē, tās ar kaunu, bet ir jāatzīst, tāpat kā fakts, ka tās neradās vienā mēnesī vai gadā, bet NETIKA UN JOPROJĀM netiek risinātas pēc būtības. Kaut ko iedeva. Bet īstenībā tieši neko, jo palielina slodzi. Virsrakstu līmenī sabiedrība saprot, ka ir ok, ko viņi tur bļauj, bet tad, kad katrs viens skolotājs saņems oktobrī savu pirmo pilno algu, tā bilde nebūs koša. 1200 pirms nodokļu nomaksas. Tātad 1200-300=900, kur 300 ir nodokļu summa. Ar kaunu nākas atzīt, ka izglītības nozarē strādājošie saņem atalgojumu, kas ir trešais no beigām valstī kopumā, ka reforma 2030 pašlaik klibo visos iespējamos veidos, ka kadru trūkst un trūks vēl vismaz 6 gadus.
  Bet te-komentāros- Piebalga neveiksmīgās reformas rezultāts( 9.klases varēja pabeigt ar jebkādām atzīmēm, tajā skaitā nesekmīgām) paceļ balsi un kliedz, ka skolotāja darba laikā pa pilsētu staigā. Staigā, jo viņa ir arī pacients pie ārsta poliklīnikā( darba laiks) , klients bankā( darba laiks), klients pie friziera un manikīra ( pieraksts un darba laiks), jo būtu gauži bēdīgi, ja tā lielā brēcēja bērna priekšā stāvētu skolotāja ar pusgadu negrieztiem matiem. Tātad ir arī kaut kāds profesijas ētiskais aspekts, bez kura šie cilvēki nevar pilnvērtīgi strādāt. Ar visu to, ka izlīgums ir parakstīts, problēmas nav beigušās. Labā ziņa, ka vairums sabiedrības arī saprot, ka skolotājs ir pēdējais tajā ķēdītē un viņa pienākums ir realizēt to, ko likums prasa, bet ir “aizmirsuši” samaksāt.

 77. Nekas jau nav mainījies.Diez pielikums ir vienāds ar inflācijas procentu. Pilnīgs oiks. Audzināmie-mācāmie arī tie paši, daudz darvas karošu.Vecāki sit ar visādiem feisbukiem. Ministrija jēdzīgas grāmatas un programmas arī nesolīja. Eksaktie priekšmeti joprojām tiks ignorēti.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.